Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

juter22

coś dawno mnie nie było...
kilka płyt z ostatnich wieczorów...
1. Alians "Cała anarchia.." album moich lat licealnych, myślę że każdy number znam na pamięć, przy tym doskonały cover Dead Kenndeys, akordeon i wszelakie zmiany tempa, rewelacja, dla to MUST HAVE dla każdego fana polskiej sceny punk/hc
2. The Stubs "Let's die" album na zamknięcie kariery warszawskiej grupy, bardzo dobry i zarazem szkoda, że tak to się kończy
3. Kadavar "Rough times" świetna dawka tzw. retro-rock, mieszanka doom, stonera i rock'n'rolla czyli mix wyśmienity :)

juter22

4. Omar Rodriguez Lopes "S/T" pierwszy z tzw. Amsterdam series album gitarzysty, multiinstrumentalisty, założyciela At the drive in i The Mars Volta, mocno psychodeliczny, jazz'ujący album, świetnie partie klarnetu i saksofonu, jeżeli ktoś lubi to to jest pozycja obowiązkowa
5. Omar Rodriguez Lopez Quintet "The apocalypse inside of an orange" tu w wersji quintet trochę inaczaj, nadal mocno kwaśne brzmienia, dla obie pozycje regularnie odświeżane i to nie tylko ze względu na fakt iż jestem oddanym fanem Mars Volty i Athe drive in,ale zawartość
8)

P.S. okazuje się że mam łącznie 4 PD, Omara, Toola, Graveyard oraz ZEAL And ARDOR :)

juter22

5. Dead Witches "Ouija" świetna rzecz w klimacie doom, sludge, psych, z kobiecym wokalem (tu zjawiskowa Virginia Monti) oraz znany z wielu projektów były perkusista Electric Wizard Mark Greeining. Fajne sabbathowe riffy i kobiecy śpiew cóż więcej chcieć :D

jimmi

#178
A tak mnie naszlo w sobotnie pozadki by polozyc pewna plyte jazzowa

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


jimmi

Co sobote dodawc bede kolejne ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

Bezkompromisowy saxofon naprawde warto posluchac,
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

juter22

Kilka pozycji z minionych odsłuchów poniżej.
1. Mentor - Guts, graves and blasphemy - to polski band łączący punk z black/death metalem, mistrzostwo świata, nic poza tym świetne granie, świetna realizacja, mam wersję cd a jak tylko pojawiła się wersja lp to decyzja zapadła w ciągu chwili. Album wydany w 2016, do mnie trafił w 2017 i na cd słuchałem go regularnie :)
2. Hańba - Będą bić - o tym zespole już pisałem, ponownie się nie zawiodłem a do tego efektownie wydany krążek tzw. transparent splatted black - nice  8)
3. N.W.A. - Niggaz4life - klasyk gatunku, gangsta-rap pierwszego sortu :)
4. Omar Rodriguez Lopez - Xenophanes - świetna pozycja z eksperymentalnym rockiem, mocna kwaśny i jazzujący z Cedric'iem jako wokalistą, piękna płyta, nie tylko dla fanów The Mars Volta - polecam

juter22

Dawno mnie nie było, trochę zarobiony człowiek był, ale słuchać nie przestał :)

juter22

The Clash to jeden z tych zespołów, których mam prawie wszystko, a poniżej 3 albumy pod rząd... dla mnie pełen KULT :D

juter22

Witam w Wielkanocny wieczór,
mam kilka płyt i niespodziankę - przynajmniej dla tych, którzy śledzą wątek.
Zaczniemy od płyt :D
1. Brant Bjork & the Low Desert Punk Band - Black power flower - były członek Kyuss, i doskonała pozycja dla każdego fana brzemienia pustynnego... dla świetne granie i nie znudzi się (chyba) nigdy
2. King Dude - Fear - zakupiona na koncercie we wrocławskiem Firleju, świetna płyta, to taki Elvis naszych czasów tylko po tej "ciemnej stronie" :) doskonała pozycja
3. Crystal Fairy - z moim ulubionym Omarem Rodriguez Lopez oraz King Buzz; byłem bardzo ciekawy tej kolaboracji, i mega pozytywnie zaskoczony, świetna płyta, świetnie wydana i w dodatku nie trzeba nerki sprzedawać :D

juter22

Kolejny zestaw z ostatnich odsłuchów to:
1. LARD - Power of LARD - Jello Biafra i Al Jourgensen jako LARD, to soundtrack z młodości, nigdy się nie nudzi, "same hity" i łza się kręci na samom myśl, że można mieć to w 1st pressie :D
2. Contemporary Noise Sextet - moim skromnym zdaniem, bardzo niedoceniony band w polszy, dla mnie rewelacja i nie tylko ze względu na pochodzenie ;) (something like elvis) płyta kupiona na 7€,a rozwala od początku do końca, bomba istna
3. David Bowie - Heathen - doskonała, pierwszy mój kontakt z tym albumem, i nie mam całkowicie pytań, materiał świetny, realizacja na najwyższym poziomie, aż miło się słucha

juter22

No a teraz czas na niespodziankę, nie tylko dla Was, ale przede wszystkim dla mnie  8) 8) 8) 8) 8) 8)
Dziś dojechał, cały i zdrowy, w jednym kawałku, monstrualnych rozmiarów potwór - nie żartuję - ultra ciężki, a nade wszystko przepiękny gramofon Micro Seiki BL-91L
:np: ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
kilka, skromnej jakości nie oddającej piękna tej maszyn, zdjęć poniżej:

christo

Fantastyczna maszyna! Gratuluję. Tam jest zasilacz w oddzielnej obudowie? Jakie ramię zainstalujesz do niego?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

kazan

Sprzęcior super , gratki .

Co to za wydanie David Bowie - Heathen ? nowe 2017 czy MOV 2011 ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

juter22

To taki:
ISO Records ‎– 88985380231, Columbia ‎– 88985380231, Legacy ‎– 88985380231, Sony Music ‎– 88985380231
Format:
Vinyl, LP, Album, Reissue, 180 gram

juter22

Label: ISO Records ‎– 88985380231, Columbia ‎– 88985380231, Legacy ‎– 88985380231, Sony Music ‎– 88985380231
Format: Vinyl, LP, Album, Reissue, 180 gram
Country: Europe
Released:2017

nie skopiowało się w całości...

juter22

no i jedzie "kółko" do mnie, zwymiarowane przez kolegę inżyniera, Duńczyk wykonał projekt 3d oraz produkt finalny.
Myślę że w przyszłym tygodniu nastąpi "przeszczep" ramienia do nowego gościa w domu :)

P.S. wiem wiem jest czarne i brzydkie, ale jakie ma być skoro jest wykonane z jakiegoś kompozytu pcv - oczywiście "haters gone hate" nic z tym nie zrobię niestety poza tym, że zaprzyjaźniony ślusarz-tokarz robi przymiarki do wałka z aluminium lub innego metalu więc nie jest to pierwszy i ostatni wzornik  :np:

miniabyr

Cytat: juter22 w Kwiecień 02, 2018, 00:203. David Bowie - Heathen - doskonała, pierwszy mój kontakt z tym albumem, i nie mam całkowicie pytań, materiał świetny, realizacja na najwyższym poziomie, aż miło się słucha
Płyta z tych doskonałych i niestety przemilczanych . Znam ją od momentu kiedy została wydana .Muzycznie świetna ! Polecam ! Tak samo polecam jego "Outside "  GENIALNY materiał !!!!!!!!!! To jedna z niewielu płyt którą wysłuchałem  od deski do deski jak pierwszy raz wjechała do odtwarzacza -wbija w fotel !!! Płyta długa i na winylu ukazała się w skróconej wersji . Calość jest na CD. Polecam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jimmi

#196
Takie trio jest grane...



Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jimmi

W chwili obecnej jestem juz w stadium przekonania ze sie nie mylisz  ;)
pozdrawiam serdecznie i muzycznie..
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Lyset

Magia!
Zreedytowal sie C93 zdaje sie,bo chwycilem nowke z polki w sobote.
Dwa placuszki w kolorze czarnym.Brzmia pieknie,nie tak jak ''zlote' limited edition.

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425