Są tu jacyś motocykliści?

Zaczęty przez Therion, Sierpień 16, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Na przełomie lat'80 i '90 moi kumple jeździli grupą po kraju odrestaurowanymi starymi polskimi motocyklami, część z nich miała wózki boczne. Ubierali się w tzw. "moro" lub w skóry a na głowach mieli poniemieckie garnki. Na niektórych wiochach chłopi gonili ich z widłami, kosami, grabiami i innymi cepami  ;D ;D ;D

Therion

Ja kiedyś w tym hełmie i kurtce skórzanej zaparkowałem na Puławskiej. Podeszła do mnie staruszka, myślałem, że o drogę będzie pytała, a ona: "proszę pana, my jeszcze pamiętamy..." i zrobiła smutną minę.

Fakt, Mokotów, zwłaszcza ta część, jest naznaczona miejscami gdzie rozstrzeliwano Powstańców, mieszkańców. Gdzie wychodzili z kanałów :(

Tak czy siak mam taki garnek, już nie zakładam.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Tak czy inaczej, to były świetnie zaprojektowane hełmy. Zapewniały bardzo dobrą ochronę w porównaniu z np. brytyjskimi "talerzami" Brodie lub francuskimi Adrian.
Równie dobrą ochronę zapewniały wówczas tylko sowieckie hełmy WZ40.

Hubertrs

bo tak szczerze to gdybys wykonal poczwornego tulupa z potrojnym rindbergerem to taki poniemiecki garnek raczej by Ci nie pomogl, to gdzie idea jezdzenia w czyms takim??

GB

Cytat: Therion w Styczeń 30, 2019, 12:05
Kiedyś założyłem taki kask. Ze względu na swój kształt, przy 50km/h+ zaczynał się unosić nad głową a od 80km/h zaczynał dusić za gardło i nie odpuszczał, dopóki się nie zwolniło.

>:D
Naturalny ogranicznik prędkości praradowych, dla czoperów.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Therion w Styczeń 30, 2019, 16:29
Ja kiedyś w tym hełmie i kurtce skórzanej zaparkowałem na Puławskiej. Podeszła do mnie staruszka, myślałem, że o drogę będzie pytała, a ona: "proszę pana, my jeszcze pamiętamy..." i zrobiła smutną minę.

Fakt, Mokotów, zwłaszcza ta część, jest naznaczona miejscami gdzie rozstrzeliwano Powstańców, mieszkańców. Gdzie wychodzili z kanałów :(

Tak czy siak mam taki garnek, już nie zakładam.
Brawo Ty.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Therion

Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 16:58
bo tak szczerze to gdybys wykonal poczwornego tulupa z potrojnym rindbergerem to taki poniemiecki garnek raczej by Ci nie pomogl, to gdzie idea jezdzenia w czyms takim??


Są dwa sposoby latania. W pełnym rynsztunku lub na zdrapkę. Zakładając taki garnek na łeb, ma się świadomość, że się nie ma żadnej ochrony. Trzeba tak jechać, by nic się nie stało. Da się.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Hubertrs

U mnie sezon motocyklowy rozpczety,

GB

Cytat: Hubertrs w Luty 16, 2019, 20:01
U mnie sezon motocyklowy rozpczety,
Super. Może u mnie przyszły tydzień.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Hubertrs

#110
nie pytaj, komarek mi sie spier...., wlasnie wymieniam wiazke elektryczna bo sie zesmazyla

Hubertrs

Panowie motocyklisci jak sytuacja na linii frontu? Bo mnie awaria yamaszki uziemila na tygodnie, wiazka kabli idzie z japonii juz 5 tydzien, takze stwierdzilem ze trzeba cos zanabyc zastepczego.
Zaciekawil mnie pierwszy silnik dwusuwowy z wtryskiem paliwa, wydany na swiat przez KTMa.
Po przejechaniu 200m wiedzialem ze nadszedl czas na zmiany.
Lekki jak rower, ponad 50KM , dynamika nie z tej ziemi, kiedys dwusuwy mialy zerojedynkowy charakter oddawania mocy, ten juz pracuje jak czterotakt, bardzo liniowo.
Takze zanabylem, caly tydzien przerabiania na podzespoly zgodne z moja waga, wzrostem itd,
Wczoraj byl pierwszy wypad w naprawde trudny teren, efektem byl banan na gebie

GB

Fajna sztuka. Ja w tym roku skromnie.



______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Ostatnio posnalem takiego zatwardsialego fana GSow, raz pojechal z nami i wymienil go na Huske 701 tylko ze mocno ja przerobil

GB

Cytat: Hubertrs w Sierpień 26, 2019, 18:27
Ostatnio posnalem takiego zatwardsialego fana GSow, raz pojechal z nami i wymienil go na Huske 701 tylko ze mocno ja przerobil
Ja już w wieku nie pozwalającym ujeżdżać takie dziki.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Hubertrs w Sierpień 26, 2019, 18:27
Ostatnio posnalem takiego zatwardsialego fana GSow, raz pojechal z nami i wymienil go na Huske 701 tylko ze mocno ja przerobil
Ja już w wieku nie pozwalającym ujeżdżać takie dziki.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Cytat: GB w Sierpień 27, 2019, 10:13
Cytat: Hubertrs w Sierpień 26, 2019, 18:27
Ostatnio posnalem takiego zatwardsialego fana GSow, raz pojechal z nami i wymienil go na Huske 701 tylko ze mocno ja przerobil
Ja już w wieku nie pozwalającym ujeżdżać takie dziki.

______________
Pozdrawiam,
GB


kurka szkoda ze w niedziele nie zrobilem zdjecia pewnemu gentlemanowi ktory mnie objechal jak smarkacza, jegomosc ten mial 67 wiosen bo rozbil sie ze swoim dobytkiem kolo naszego stanowiska i mialem przyjemnosc zamienic z nim kilka slow,

Therion

Cytat: Hubertrs w Sierpień 26, 2019, 09:39
Panowie motocyklisci jak sytuacja na linii frontu? Bo mnie awaria yamaszki uziemila na tygodnie, wiazka kabli idzie z japonii juz 5 tydzien, takze stwierdzilem ze trzeba cos zanabyc zastepczego.
Zaciekawil mnie pierwszy silnik dwusuwowy z wtryskiem paliwa, wydany na swiat przez KTMa.
Po przejechaniu 200m wiedzialem ze nadszedl czas na zmiany.
Lekki jak rower, ponad 50KM , dynamika nie z tej ziemi, kiedys dwusuwy mialy zerojedynkowy charakter oddawania mocy, ten juz pracuje jak czterotakt, bardzo liniowo.
Takze zanabylem, caly tydzien przerabiania na podzespoly zgodne z moja waga, wzrostem itd,
Wczoraj byl pierwszy wypad w naprawde trudny teren, efektem byl banan na gebie

Gdzie tym jeździcie? Bo przecież po lasach nie można, pola prywatne są... Wiec gdzie?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Hubertrs

#118
Cytat: Therion w Wrzesień 06, 2019, 07:44
Cytat: Hubertrs w Sierpień 26, 2019, 09:39
Panowie motocyklisci jak sytuacja na linii frontu? Bo mnie awaria yamaszki uziemila na tygodnie, wiazka kabli idzie z japonii juz 5 tydzien, takze stwierdzilem ze trzeba cos zanabyc zastepczego.
Zaciekawil mnie pierwszy silnik dwusuwowy z wtryskiem paliwa, wydany na swiat przez KTMa.
Po przejechaniu 200m wiedzialem ze nadszedl czas na zmiany.
Lekki jak rower, ponad 50KM , dynamika nie z tej ziemi, kiedys dwusuwy mialy zerojedynkowy charakter oddawania mocy, ten juz pracuje jak czterotakt, bardzo liniowo.
Takze zanabylem, caly tydzien przerabiania na podzespoly zgodne z moja waga, wzrostem itd,
Wczoraj byl pierwszy wypad w naprawde trudny teren, efektem byl banan na gebie

Gdzie tym jeździcie? Bo przecież po lasach nie można, pola prywatne są... Wiec gdzie?
Jest cala masa green lane'w po lasach i polach, (przewaznie stare rzymskie drogi) ktoredy mozna smigac, do tego mamy poligon wojskowy na Salisbury (ogromna przestrzen ) no i cala Walia gdzie nie obowiazuja zadne zasady.
Sobota rano, motor na przyczepke i w trase, wbrew obiegowej opinii to calkiem przyjemne miejsce dla offroadu.
Zapomnial bym jeszcze o miejscach takich jak tu:
https://www.actiontrax.co.uk/events/
cotydzien gdzies sa organizowane dni enduro, fajna sprawa, za £45 masz zapewniona trase, parking, lekarza, micha na miejscu i sklepz czesciami, no i cala masa zapalencow

nosferartur

Jestem fanem cafe racerów choć nie zdarzyło mi się i nie zdarzy bym któregokolwiek dosiadł. Moja zdolność wzrokowej kontroli rzeczywistości kończy się przy 25 km/h. Niemniej jednak jestem ich fanem. A kolegów proszę o uważne obejrzenie filmu, zwrócenie uwagi na warsztat ,,Moose" i dotrwanie do puęty.

http://www.youtube.com/watch?v=DV-epR7WjbM
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Łał mi najbardziej podoba się nr 10 -Honda . Odlot !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

apias

2021, pierwszy post w tym roku - czerwiec!



Therion

No, sezon deczko opóźniony jest.

2020 byl dla mnie stracony, w tym roku nawet oleju nie wymieniam, bo w 2020r. zrobiłem 2 tys km?

Może tym razem bedzie lepiej, jakaś wycieczka się zapowiada.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Sfotografowane w parku.