Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Piterski w Marzec 24, 2019, 21:45Jednym z mitów audio jest to, że kable wpływają na brzmienie systemu.No to mam do CD podłączone równocześnie dwa interkonekty. Zmieniam tylko wejście selektorem w pre.
Jeżeli selektor nie ma odłączanych mas, tylko przełącza przewody sygnałowe, to to porównanie nie jest miarodajne.
W takim przypadku podczas przełączania oba interkonekty mają wspólną masę (równoległą).
I tylko porównujemy żyłę sygnałową. A przecież interkonekt pracuje jako całość sygnał + masa.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Jest jakiś odtwarzacz CD, który ma dwa identyczne wyjścia RCA?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Nie wiem jak działa ten selektor ale jest to urządznie jak w mojej stopce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Jakub

To jest nowa jakość:

Przewińcie do 8:30


muda44

Cytat: wiki w Marzec 25, 2019, 09:26
Cytat: Piterski w Marzec 24, 2019, 21:45Jednym z mitów audio jest to, że kable wpływają na brzmienie systemu.No to mam do CD podłączone równocześnie dwa interkonekty. Zmieniam tylko wejście selektorem w pre.
Jeżeli selektor nie ma odłączanych mas, tylko przełącza przewody sygnałowe, to to porównanie nie jest miarodajne.
W takim przypadku podczas przełączania oba interkonekty mają wspólną masę (równoległą).
I tylko porównujemy żyłę sygnałową. A przecież interkonekt pracuje jako całość sygnał + masa.


Dokładnie !

Pamiętam jak mi Gryphon Atilla lepiej grał po RCA jak miałem jednocześnie wpięte też XLRy

muda44

Cytat: frywolny trucht w Marzec 25, 2019, 09:33
Jest jakiś odtwarzacz CD, który ma dwa identyczne wyjścia RCA?

Arcamy tak miały . Sony i Marantze też ale drugi tor szedł przez regulację głośności - tor dla słuchawek .

Piterski

No to byście nie snuli teorii spiskowych jak je zapinałem na przemienie to różnice były.
Sprawdziłem je jeszcze "świadomie" tak, że gorszy poszedł przez wyjście regulowane lepszy przez stało sygnałowe.
Wrażenia się potwierdziły dlatego je zamieniłem i z CD wiem, który jest na którym wyjściu.
Tylko po dwóch tygodniach nie pamiętam jak to ma się do wejść w bardzo dobrym preampie lampowym.
Mogę to bardzo szybko sprawdzić ale tego nie robię bo tak jest uczciwiej, a nie zamierzam się sam oszukiwać i sugerować sobie, że ten sporo droższy jest dużo lepszy. Już taki test kiedyś zrobiłem z Kablami Mogami i byłem wstanie na ślepo je rozróżnić ale musiałem się z nimi osłuchać przez kilka dni.
Zgadzam się z zdaniem Vasy, że auto sugestia ma tu olbrzymie znaczenie, szczególnie przy takich mimo wszystko subtelnych zmianach jeśli odnieść to do porównań różnych urządzeń.
Czy w tym wypadku porównuje żyły sygnałowe to ma dla mnie drugorzędne znaczenie bo chcę sprawdzić czy faktycznie potrafię je rozróżnić w ślepym teście.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Piterski,
Nie odnosiłem się do Twoich wychwyconych rożnic podczas odsłuchu.
Odniosłem się tylko do metody- bo nie jest najlepsza- chyba, że w przedwzmacniaczu selektor rozlacza Ci masy, to wtedy wszystko ok.😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ja kiedyś bawiłem się takim rozgalezniaczami, dopóki nie zauważyłem, że nie rozlaczam mas.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Przypuszczam, że inżynierowie Luxmana o tym pomyśleli. Ten pream nigdy mi się brumił, a przy okazji jest bardzo cichy jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju szumy jakie się pojawiają przy rozkręcaniu potencjometru na maxa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Marzec 25, 2019, 21:19Przypuszczam, że inżynierowie Luxmana o tym pomyśleli
Nie liczył bym na to...
Rzadko który producent odłącza masy na przełączniku źródeł.... To są wyjątki.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Odłączanie mas w selektorze grozi ..łup.
Chyba, ze przełącznik mechaniczny z opcją MBB (i tu zagadka co to znaczy)  ;)

Piterski

Jeśli jest tak jak piszecie to i tak zawsze w rachubę będzie wchodzić "nitka" sygnałowa więc po co te dywagacje?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

#439
Cytat: dino w Marzec 25, 2019, 22:23MBB (i tu zagadka co to znaczy)
Make Before Brake -  zwierający przed rozłączeniem - w notach katalogowych Elma  - i nie tylko- określa takie przełączniki jako "shorting" zwierające, w przeciwności do BBR Brake Before Make (robi łup) non-shorting.

Bedford

Nie robi żadnego łup , bo on przełącza tylko piny gorące , a masy są ze sobą zwarte i połączone na stałe.

Alexander

Robi w przypadku przełącznika dwubiegunowego rozłączającego ścieżkę sygnałową i masową, a o takim właśnie pisałem, bo o takim jak sądzę pisał Dino.

Bedford

Tak się tego nie robi. Nie ma sensu przełączania mas , bo masy robi się wspólne. Przełącznik jest dwubiegunowy , czy dwusekcyjny , bo przełącza jednocześnie piny dwóch kanałów.

Alexander

Nie wnikam jak się robi, a jak nie, pozwoliłem sobie odpowiedzieć na pytanie Dino, chciałem się pochwalić, że wiem, a nie wdać w dyskusję "jak to się robi"   ;)
Dwubiegunowych, dwusekcyjnych używałem np do połączeń xlr i tam też masa była zwarta, a rozłączałem piny sygnałowe i nie robiło łup przy przełączniku niezwierającym :)

Bedford

Do xlr przełącznik musi być czterosekcyjny.

Alexander

#445
Nie musi.

LampowY

Bardzo przepraszam za... idiotyczne pytanie... Czy wzmacniacz tranzystorowy może...  :o mikrofonować?  :o

gratefullde

Cytat: LampowY w Kwiecień 03, 2019, 20:27Czy wzmacniacz tranzystorowy może...   mikrofonować? 

Mikrofonuje to Martinez albo Sławomir...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

To jak wytłumaczysz, że u kolegi jak jebniesz we wzmacniacz to słychać w głośnikach?  :o
A ni Martineza ani Sławomira u niego nie było dotychczas...  :o