Gramofonu szukam do salonu

Zaczęty przez fotobia, Listopad 13, 2017, 20:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Przyszedł czas i chęć postawić gramofon na stałe w salonie. Wiąże się z tym kilka rzeczy.
Po pierwsze wysokość gramofonu to max 12,5 cm -13.00 cm.
Wygląd jest bardzo ważny, coś albo nowoczesnego minimalistycznego, bądź w drzewie. Używany musi być w bardzo dobrym stanie bo nie dostanie akceptacji.
No i cena, tak do 1000 złotówek, ale wolałbym jak najmniej  ;)
Znalazłem takie przykładowe:
http://allegro.pl/gramofon-dual-politura-palisander-i7040129552.html
http://allegro.pl/gramofon-akai-ap-b20c-i7030069527.html
http://allegro.pl/project-debut-ii-gramofon-ladny-stan-i6917484082.html
http://allegro.pl/lenco-l-87wh-gramofon-z-usb-i7035830424.html



Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

#1
Kureczka. Co drugi wątek to jakiś terror w powietrzu wisi :) A powiedz jaki masz gramofon teraz?
Edit: Już widzę- Adam. Możesz go pchnąć i dorzucić do budżetu? Czy chcesz sprzedać za 20 lat za 10 tys? ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2017, 20:15
Kureczka. Co drugi wątek to jakiś terror w powietrzu wisi :) A powiedz jaki masz gramofon teraz?
Edit: Już widzę- Adam. Możesz go pchnąć i dorzucić do budżetu? Czy chcesz sprzedać za 20 lat za 10 tys? ;)
Adam pójdzie do córki kiedyś, na ten czas gra w innym pokoju. Jakoś nie myślałem o sprzedawaniu. Przy moim all in one zbyt drogi super gramofon to raczej bezsens.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

MAC

Weź na wstrzymanie i zapoluj na Denona DP-45F.
Wygląd i granie na bardzo dobrym poziomie (na podstawie własnego doświadczenia).
Spełnia wymogi wysokości. W zakładanej kwocie zmieścisz się.





fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

MAC

W stanach jest ich od pyty po 250 - 300$
Jak znajdziesz sprzedawcę, który dobrze zapakuje to śmiało. Ja dwa Denony z US ściągałem.
Jeden przyszedł w stanie pięknym a drugi w worku foliowym - gość talerza nie zdjął  ;D

fotobia

Jest nawet nówka u ruskich, ale cena nie dla mnie. Zresztą ze Stanów też przekroczyłbym założony budżet.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

malg

Cytat: fotobia w Listopad 13, 2017, 21:24
Jest nawet nówka u ruskich, ale cena nie dla mnie. Zresztą ze Stanów też przekroczyłbym założony budżet.
Jak z USA będziesz patrzyl to zwracaj uwagę, że cena + przesyłka + opłaty importowe - to jest to co musisz zapłacić

frywolny trucht

Ten gramiak w Polsce chodzi w okolicach 2-2,5 tys. Jak waryjot nie szaleje. Tu raczej problem jest taki, że fotobia nie chce tyle wydać i już.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93



frywolny trucht

Jak vanderer szukał gramiaka to widziałem za dwójkę. Wcześniej drożej tylko. Masz oko do okazji lepsze niż ja pewnie. Pytanie czy fotobia chce przekroczyć swoją granicę psychologiczną? 1500 wydaje się bardzo atrakcyjną ceną. Kurde, jak niektórzy wariaci tyle potrafią wołać za Adama? To co o tym myśleć?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Ten Luxman ładny jest ale za drogo.  Może i jest to świetny sprzęt. Tyle że nie mam audiofilskich ciągot. Potrzebuję przyzwoity drapak by słuchać płyt. Nie ma pośpiechu w zakupie. Nic na siłę. Pozwolicie że jak coś wypatrzę to będę pytał czy warto się tym interesować. Ciekawi mnie ten Dual i Akai z linku jaki wstawiłem w pierwszym poście.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Cytat: fotobia w Listopad 14, 2017, 05:49Dual i Akai

Liche ramionka.

Cytat: fotobia w Listopad 14, 2017, 05:49Pozwolicie że jak coś wypatrzę to będę pytał czy warto się tym interesować

Oczywiście.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Czy te liche ramionka są gorsze od Adamowego?

A co powiecie o tym, półautomat co trochę bardziej mi pasuje niż manual... Też ładny. No i czy ustawianie ramienia w tym sprzęcie jest skomplikowane. Adam jest pod tym względem prosty. Nie mam doświadczenia w tym temacie.
http://allegro.pl/gramofon-luxman-pd-284-igla-320c-stan-bardzo-dobry-i6809346270.html
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

McGyver

Cytat: fotobia w Listopad 15, 2017, 00:04Czy te liche ramionka są gorsze od Adamowego?
Tak, ramię w tym Dualu nie ma żadnych regulacji. Skazuje użytkownika na jedną jedyną wkładkę, taką jaką przewidział producent.
W Akai ramię jest bardziej uniwersalne, są regulacje. Ale w jego konstrukcji jest mnóstwo plastiku. W ogóle mam wrażenie że ktoś skupuje tanie plasticzane bądź paździerzowe gramofony, dorabia do nich efektowne fornirowane plinty (co wybitnie poprawia ich wygląd ale nic nie wpływa na jakość) i sprzedaje znacznie drożej.

fotobia

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 00:15
W ogóle mam wrażenie że ktoś skupuje tanie plasticzane bądź paździerzowe gramofony, dorabia do nich efektowne fornirowane plinty (co wybitnie poprawia ich wygląd ale nic nie wpływa na jakość) i sprzedaje znacznie drożej.
Ok. Dzięki, dobrze wiedzieć.
Zatem nadal przyglądam się Luxmanowi z mojego linka :) Kurde fajne są te gramofony... Kasa chyba będzie dołożona do przewidywanej wcześniej :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

christo

Cytat: fotobia w Listopad 15, 2017, 00:23Zatem nadal przyglądam się Luxmanowi z mojego linka
Przyzwoity gramofon. Ma regulację azymutu z tego co widzę, przyzwoite parametry. VTA ustawia się podkładkami 1mm, które wkłada się między headshell a wkładkę. Sprzedawca pewnie nawet nie wie, że były w komplecie (3 szt.). Warto by jednak obejrzeć go na miejscu i dokładnie sprawdzić. To jednak parę złotych kosztuje..
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 00:15ktoś skupuje tanie plasticzane bądź paździerzowe gramofony, dorabia do nich efektowne fornirowane plinty (co wybitnie poprawia ich wygląd ale nic nie wpływa na jakość) i sprzedaje znacznie drożej.

Ta jest. Tak wygląda ów Akai przed tjuningiem. Na jebaju był taki artysta, który robił drewniane skafanderki na wkładki gramofonowe. Nie mogę go teraz znaleźć. Chyba interes upadł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 15, 2017, 10:05był taki artysta, który robił drewniane skafanderki na wkładki gramofonowe. Nie mogę go teraz znaleźć. Chyba interes upadł.
Jeśli masz tego na myśli to jeszcze istnieje.

http://stores.ebay.de/stanleyengineeringshop/

rudy-102

AT-95 w skafanderku - prawie jak Koetsu.
Prawie.  ;)


frywolny trucht

#22
Adam i lepsze/gorsze ramię niż Akai, Dual?  ::) To jest opowieść na długie, zimowe wieczory jak powstawały polskie gramofony i wkładki w okresie błędów i wypaczeń. Fotobia jaką masz wkładkę powieszoną na nim i czy mógłbyś rzucić zdjęciem z profilu? Jestem ciekaw na ile wkładka pikuje. Pamiętacie, kiedyś excel chwalił się filmikami jak to Adam pięknie gra z MF 100 Reference, a jak byk wkładka nurkowała? Do tego brak fasolek w headshellu :(  Czyli spierniczona geometria powoduje, że nie ma co porównywać ramion. Jeśli twój gramofon trzyma dziś obroty, nie brumi, talerz nie dostał purchli od spodu, jest w ładnym stanie- trzymaj go. Kiedyś sporo zarobisz.

Luxman PD 284 kontra Denon DP 45F. Jeden i drugi bywa więc w cenie 1500 zł. To niedużo w moim odczuciu. Chyba rynek się nasycił. Ludzie już tak nie wariują z kupowaniem. Dwa gramofony kierowane do dwóch różnych użytkowników. Ten pierwszy- prosty, ale solidny manual o klasycznym wyglądzie. Oba to Direct Drive, ale Denon w dodatku automat, czyli ma się co zepsuć, a jak się zepsuje- umarł w butach. Natomiast Denon ma Q-damping, czyli regulację tłumienia rezonansów. To znacząco podnosi jego uniwersalność. Do tego Denon na papierze ma stabilniejsze obroty i jest cichszy. Nie tam zaraz, że dzeli je przepaść, ale róznica jest.

Cytat: rudy-102 w Listopad 15, 2017, 10:12Jeśli masz tego na myśli to jeszcze istnieje.

A więc żyje :) Dzięki. Widzisz fotobia jak to jest niebezpiecznie "lecieć" na ładną okleinę?  ;) ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Jest nawet aktualny ,,test" obudowy do dl103. ,,Wnosi bardzo dużo" i jak zwykle przenosi w inny wymiar.  ???

http://www.highfidelity.pl/@main-3148&lang=

fotobia

Powieszongo mam Ortofonta 5-tkę. Zdjęć nie porobię na razie. Mam robotę z sufitem w łazience, wymiana. Po weekendzie mogę pofocić. Moim uchem gra super. Lepiej niż na MF100.  Luxman z mojego linka to pół automat, Luxman PD-284 Igła 320C Stan Bardzo Dobry. Spróbuję się trochę potargować. :)
Chciałbym jeśli skończy się ta igła założyć moja wkładkę. Niewiele słucham gramofonu bo stoi w innym pokoju, więc wkładka ma przegrane jakieś 20 kilka płyt.

Pojechać go oglądać nie da rady. Raczej pogadam ze sprzedawcą. Jest gwarancja rozruchowa więc mogę wyrazie co oddać.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S