Mój gramofon- konkurs na opowiastkę vol. 2

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 28, 2014, 13:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Z pewną taką nieśmiałością chciałbym zaproponować drugą edycję konkursu na ten temat. Bezczelnie skopiuję poprzedni tekst wprowadzając drobne korekty:


Chyba każdy z nas ma gramofon? Czasem więcej niż jeden. Czasem taki sam jak inni, ale zupełnie inne odczucia
i doświadczenia. Chciałbym abyście podzielili się nimi wg pewnego schematu:

1. Skąd pochodzi i z jakimi perypetiami wiązało się zdobycie drapaka?
2. Dane techniczne wg producenta (jak są dostępne, DIY raczej zwolnione z tego wymogu).
3. Z czym współpracuje: wkładka, ramię, pre, kable.
4. Zdjęcia- najlepiej tego konkretnego egzemplarza, ale jak chcecie wrzucać zdjęcia z komórki to już lepiej zdjęcie z internetu :)
5. Opis jak działa maszyna, co  się podoba, a co nie, jak gra, jak spisuje się w różnych konfiguracjach ( jeśli posiadacz ma takie doświadczenie).


Założenia konkursowe:
Prace konkursowe proszę umieszczać w dziale gramofony. Albo niech inicjują wątek o tym gramofonie, albo wbite w już istniejący wątek. Na przykład jeśli ktoś ma Ad Fontes i chce przystąpić do konkursu wpisuje się w wątku o Ad Fontes. Następnie zgłasza tutaj tylko link i że wpis swojego autorstwa z tej godziny, z tego wątku zgłasza do konkursu. Autor pracy zgłasza. Jedna praca opisuje jeden, własny gramofon. Jeśli  ktoś ma pięć- nic nie stoi na przeszkodzie aby zgłosić 5 prac konkursowych.

Najwyżej powinna być oceniana z jednej strony rzeczowość, ale z drugiej nie pozbawiona pewnej frywolności.
Tak to widzę, ale to Wy będziecie głosować.

Muszą być minimum trzy prace spełniające 5 powyższych warunków i założenia konkursowe, aby konkurs był ważny.
Termin zgłaszania prac- 30 września b.r. godzina 19.00
Tego dnia zostanie sformułowana ankieta, widoczna dla zalogowanych użytkowników i rozpoczniemy 48- godzinne głosowanie.
Nagroda -2 nowe, zafoliowane wydawnictwa winylowe  z pewnej puli do wyboru.
Płyty będą się sukcesywnie pojawiały.
Termin wysyłki- do 5 dni od wyłonienia zwycięzcy, adres wysyłki tylko na terenie UE.


Czas start :)

frywolny trucht

Pewna osoba zgłaszała, że siadła i pracuje.

To nie ma co się ociągać z nagrodami.
Pula nagród na dziś wyglada tak. I gorzej wyglądać nie będzie:









Właśnie przytargane z MM :) Zdjęcia są z internetów.





miniabyr

Nieśmiało zgłaszam swoją opowiastkę do konkursu  ;D                                                                        http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=248.msg4453#msg4453

frywolny trucht

Super do potęgi drugiej :)
Dzięki Wam za pouczającą lekturę no i pretekst do dyskusji.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jestem nieco w rozterce. Zgłaszasz pracę jako gotową, ostateczną (nie widzę wtedy "c.d.n."), czy jako zajawkę, którą dopieścisz? Jeśli to drugie- z formalnego, urzędniczego, biurokratycznego punktu widzenia- nie ma sensu :)

GregWatson

Tak, dojdzie jeszcze opis skuteczności działania i będzie kompletna (czyli jak gra). Trochę teraz jestem zajechany ale myślą iż do jutro zakończę te opracowanie i zniknie CDN.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

#9
Tak dla przeciwwagi do konkursu zgłaszam to! http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=279.msg4763;topicseen#msg4763
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Mnie się podoba ta konwencja, jest rzadka, ale nie do końca spełnia jeszcze biurokratyczne wymogi konkursowe.
Na pierwszy rzut oka brakuje danych technicznych producenta i zdjęć. Choćby z netu.

Autorzy wcześniejszych prac, proszę także o sprawdzenie zawartości prac.
Jestem daleki od dyskwalifikowania, ale jak ugrzęźniemy w odwołaniach od wyniku...
Umarł w butach.

Tymczasem wielkie dzięki za prace!!



miniabyr

No to jeszcze jeden do kolekcji konkursowej  :P                                                                             http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=286.msg5033#msg5033
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


frywolny trucht


frywolny trucht

Jutro o 19.00 kończymy przyjmowanie prac.

frywolny trucht

Dziś bawiąc się w przegrzebka, trafiłem na takiego zafoliowanego winylka w swoich zbiorach. Dorzucam do puli:




frywolny trucht

No to druga edycja dobiegła końca.
5 prac, trzech autorów. Bardzo wielkie dzięki!

Ponownie rzucam propozycje taką, by nagrodzić każdą z prac jedną płytą (wydawnictwem).
Miniabyr otrzymałby trzy pozycje, Jakub i GregWatson po jednej. Panowie wybieraliby w kolejności zgłoszeń.
Aby tak się stało- wszyscy trzej musieliby się zgodzić. W innym przypadku przystępujemy do regulaminowego rozwiązania z ankietą, gdzie zwycięzca otrzyma dwie płyty. Proszę o wyrażenie opinii uczestników konkursu.

GregWatson

Całkowita zgoda z mojej strony na taką propozycję.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Ja się podporządkuję ,ale mi wystarczy jedna pozycja!Pozdrawiam
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Zanim sie dogadacie, pozwólcie że zagłosuję na tekst o Clearaudio :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Tak też i ja bym zagłosował  ;D
Miniabyr, ale jak będą trzy, to się nie obrazisz?

miniabyr

Ależ oczywiście ,że nie obrażę się ale Bonamasse posiadam,jak również Cegłę i Jarreta ;D :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

I po co było tyle kupować? Tracić pieniądze?

miniabyr

Cegłę kupiłem w Polskich Nagraniach w sierpniu, Jarreta mam z epoki a Bonamassa mam od chwili wydania.Oczywiście wszystkie to pozycje winylowe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Muszę się zastanowić jak to godnie rozwiązać. Niech się Jakub odezwie...