Taniofilskie kolumny do lampek

Zaczęty przez christo, Styczeń 07, 2018, 12:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Zachciało mi się zmian. Szukam więc kolumn do mojego xindaka mt-1 (2x12.5W przy 8 ohm). Wzmacniacz ma odczepy dla 4 i 8 ohm, skuteczność - wiadomo. Czym wyższa tym lepiej. Mogą być podstawki ale wolałbym podłogowe. Nie za duże - pokój jakieś 17m2. Nie mogę za bardzo odsunąć ich od ściany (max 30cm) więc ewentualny otwór BR z przodu. Budżet - do 2 tys (max). Nowe raczej nie wchodzą w grę (w tych pieniądzach).
Generalnie zakładałem wystruganie kolumn pod szerokopasmowe głośniki Audio Nirvana. Czegoś takiego jak fabryczne modele 1.3 lub 2.8 mk2 (ze strony www.commonsenseaudio.com/nirvana.html):

Jakieś pomysły? Kompletnie się na tym ne znam więc jestem otwarty na propozycje.
A! Jeszcze jedno - bardzo ważne. Kolumny muszą mieć wysoki WAF :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

nie wiem na ile to wyjdzie "taniofilsko"  ale może Supravox? 

https://closeracoustics.com/pl/supravox/

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Bardzo dobry pomysł!tym bardziej,że jednym z osób odpowiedzialnych tam za granie jet Robert Rolof,bardzo utalentowany człowiek.

christo

Ciekawe te supravoxy. Niestety tanio nie jest. Przetwornik 16cm (ferryt) ponad 1tys za sztukę. Alnico - kosmos jakiś. Jeśli zdecyduję się na "struganie", wezmę Audio Nirvanę. A może znacie coś z gotowych rozwiązań?
A właśnie. A'propos strugania. Czy jest na sali jakiś stolarz? :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC

Dżepetto?  ;D
Może kawosz coś poradzi...

christo

Cytat: masza w Styczeń 07, 2018, 15:43Dżepetto?  ;D
Nie chcę kolumn, które mi sp[..]dolą z domu następnego dnia. I to na własnych kolcach! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Cytat: christo w Styczeń 07, 2018, 15:36A może znacie coś z gotowych rozwiązań?

W Łodzi masz producenta paczek na Audio Nirvana. Chyba nawet tu pisał jakiś czas temu.

Tanio to będzie jak kupisz Tesle ARZ, da się słuchać ale hajend to nie jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Cytat: elem w Styczeń 07, 2018, 16:09W Łodzi masz producenta paczek na Audio Nirvana. Chyba nawet tu pisał jakiś czas temu.
Tak, wiem. Stąd ten pomysł. Głośniki (jeśli pójdę w tę stronę) kupię prawdopodobnie w inaudio właśnie. Pozostaje tylko kwestia zrobienia paczek.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910