Menu główne

Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

#525
Cytat: amati74 w Luty 12, 2018, 23:31
Koledzy czy można czyścić otwór łożyska w środku patyczkami do uszu czy trzeba kupić jakieś specjalne patyczki do elektroniki?
Weź sobie najlepiej jakiś stary, sprany t-shirt, urwij z niego pasek i nawiń na długą pincetę. Według mojego doświadczenia sprana bawełna nie zostawia kłaczków. A jeśli używasz patyczków z watą to zwróć uwagę, żeby była to wata bawełniana, a nie wiskoza. W pracy robimy sobie takie waciki z bambusowych patyków do szaszłyków i bawełnianej waty.

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2018, 10:07
Cytat: amati74 w Luty 12, 2018, 23:31
Koledzy czy można czyścić otwór łożyska w środku patyczkami do uszu czy trzeba kupić jakieś specjalne patyczki do elektroniki?
Weź sobie najlepiej jakiś stary, sprany t-shirt, urwij z niego pasek i nawiń na długą pincetę. Według mojego doświadczenia sprana bawełna nie zostawia kłaczków. A jeśli używasz patyczków z watą to zwróć uwagę, żeby była to wata bawełniana, a wiskoza. W pracy robimy sobie takie waciki z bambusowych patyków do szaszłyków i bawełnianej waty.
Mam takie patyki do szaszlykow a wate bawełniana mam w domu

amati74

Ale może można kupić coś specjalnego na jebaju, żeby było bezpiecznie



rudy-102

Przecież nie sypiesz tam piasku, tylko wkładasz patyczek z bawełną. :)

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2018, 12:35
Przecież nie sypiesz tam piasku, tylko wkładasz patyczek z bawełną. :)
No dobra i ty i ceny na jebaju przekonały mnie do patyczka z wata domowej roboty, a tak w ogule mam w domu maszynkę do robienia waty cuktowej może taka wate zrobię [emoji41][emoji3][emoji23]

amati74

Koledzy czy możecie pomóc rozwikłać zagadkę czy to arm tube tp 63 czy tp 70?
Podobno tp 70

amati74

Ok śrubki przyszły I już wkrecone rozmiar M2

amati74

Cytat: amati74 w Luty 13, 2018, 15:16
Koledzy czy możecie pomóc rozwikłać zagadkę czy to arm tube tp 63 czy tp 70?
Podobno tp 70

Czytałem gdzieś że tp70 nie współpracuje z tp 16 a ja mam TP16 jako podstawe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74


amati74

Dziwna sprawa niby tp 63 ma zdejmowany headshel a mój nie ma żadnej subki żeby zdjąć headshel z rurki, z kolei tp 70 ma nieruchomy headshel ale różni się od tp 63 końcówka rurki na mam taką końcówkę męska pierwsze zdjęcie  a tp 70 jak ze zdjęć wynika ma inną widać to na końcu rurki jeśli się mylę proszę o skarcenie

amati74

Zachodzi pewien problem z ustawieniem przesięgu na szablonie, gdyż występuje pewne ograniczenie w wychyleniu ramienia  do spindla, co powoduje problem z ustawieniem lini pivota dokładnie pod rurka ramienia. Tylna cześć od przeciw wagi blokuje to wychylenie, chyba tylko da się ustawic kąt prowadzenia igły w punktach A i B co koledzy na to? Może jakiś błąd widzicie w moim postępowaniu, w luxmanie tego problemu nie było

malg

przesięg możesz ustawiać w dowolnym miejscu okręgu go wyznaczającego, niekoniecznie za szpindlem
możesz go ustawiać np  w miejscu kropki w której ustawiasz trakcję

amati74

Cytat: malg w Luty 13, 2018, 23:24
przesięg możesz ustawiać w dowolnym miejscu okręgu go wyznaczającego, nie koniecznie za szpindlem
możesz go ustawiać np  w miejscu kropki w której ustawiasz trakcję
No wiem ale żeby szablon był dobrze ustawiony to linia piwota musi się zgywac z ramieniem, tzn ta linia chyba powinna być idealnie w osi pod ramieniem
tak jak na zdjęciu luxmana

Piterski

Cytat: amati74 w Luty 13, 2018, 23:26
No wiem ale żeby szablon był dobrze ustawiony to linia piwota musi się zgywac z ramieniem, tzn ta linia chyba powinna być idealnie w osi pod ramieniem
Nie ta linia ma łączyć oś szpindla i oś obrotu ramienia.
Jak byś miał ramię S to jak byś tę linię ustawił pod rurką  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Jak nie będzie dobrze ustawiony szablon inne wymiary też się chyba nie  będą zgadzac

malg

nie,
linia musi kierować się na środek zamocowania ramienia
i można to zrobić - okiem, nitką, sznurkiem, liną , ..........

Piterski

Cytat: amati74 w Luty 13, 2018, 23:28
Jak nie będzie dobrze ustawiony szablon inne wymiary też się chyba nie  będą zgadzac
Grzęś Ci już opisał jak ustawić szablon.
Potem blokujesz talerz z szablonem i ustawiasz w dwóch punktach geometrię wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Luty 13, 2018, 23:27
Cytat: amati74 w Luty 13, 2018, 23:26
No wiem ale żeby szablon był dobrze ustawiony to linia piwota musi się zgywac z ramieniem, tzn ta linia chyba powinna być idealnie w osi pod ramieniem
Nie ta linia ma łączyć oś szpindla i oś obrotu ramienia.
Jak byś miał ramię S to jak byś tę linię ustawił pod rurką  ;D
No racja  wstyd mi troszkę [emoji27]

amati74


amati74


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Luty 14, 2018, 00:18
Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:02
Ok ustaeione
Hmm...
ADHD?

[emoji377]🥃
No miałem chwilę więc sobie urozmaicilem wieczór jest i przesięg i A i B i cała reszta [emoji3] może powinienem zmienić  nick na. ADHD?