Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Thorens td 160 super też nie terakota a jest wyklejony. Pewnie chodzi o wibracje, żeby je zniwelować

elem

Taki on super, że trzeba go wyklejać :)

Ale spróbować możesz, jest pewnie mnóstwo zdjęc w sieci jak to zrobić. Na Filipku i tak tego nie usłyszysz  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Luty 23, 2018, 19:47
Taki on super, że trzeba go wyklejać :)

Ale spróbować możesz, jest pewnie mnóstwo zdjęc w sieci jak to zrobić. Na Filipku i tak tego nie usłyszysz  ;D
Super jest fabrycznie wyklejony. Cale życie na Philipsie grał nie będę powoli do przodu, będzie nowe ramię to może i Denon 103 zagości albo jakieś inne cacko

cdt

103 R - R robi dużą rożnicę .

amati74

No racja [emoji3]R jak różnica

gratefullde

Można by takie kulki z pierza zrobić, wymieszać z gorącą smołą, po zaschnięciu nawrzucać do gramiaka (tam i tak prawie nic w nim nie ma). Uzyskasz: genialne wytłumienie naturalnym eco materiałem z polskich gęsi oraz odpowiednią wagę całości (wszak smoła coś waży) co pozytywnie wpłynie na tłumienie wibracji... wszelkich w zasadzie ;)


PS
żartowałem
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Już lecą do mnie nowe sprężyny z usa

amati74

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 19:54
Można by takie kulki z pierza zrobić, wymieszać z gorącą smołą, po zaschnięciu nawrzucać do gramiaka (tam i tak prawie nic w nim nie ma). Uzyskasz: genialne wytłumienie naturalnym eco materiałem z polskich gęsi oraz odpowiednią wagę całości (wszak smoła coś waży) co pozytywnie wpłynie na tłumienie wibracji... wszelkich w zasadzie ;)


PS
żartowałem
[emoji23][emoji23]

amati74

#583
Tego pana trzeba wykleić matą natywibracyjna bo troszkę wibracyjny jakis jest pewnie od tych kulek z gęsi

MAC

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 19:54kulki z pierza zrobić, wymieszać z gorącą smołą,



;D

amati74

Rękodzieło artystyczne, co o tym sądzicie?

McGyver

Jak ktoś składa gramofon od zera to może i fajne. A Ty siedź jak Ci dobrze i uzywaj tego co masz.

amati74

Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 16:06
Jak ktoś składa gramofon od zera to może i fajne. A Ty siedź jak Ci dobrze i uzywaj tego co masz.
Dobrze prawisz [emoji3]

frywolny trucht

A tę igłę Astatic to założyłeś na Filipka?? Graje, nie graje?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Marzec 03, 2018, 09:59
A tę igłę Astatic to założyłeś na Filipka?? Graje, nie graje?
Zamówiłem tą igłę ponad miesiąc temu ale niestety nie dostałem jej sprzedawca napisał że wyśle jeszcze raz [emoji45]

amati74

#590
Dziś przyszły sprężyny od vinylnirvana, jutro będę je wstawiał [emoji3], zobaczymy jak wyjdzie.


amati74

Cytat: McGyver w Kwiecień 13, 2018, 16:45
Cytat: amati74 w Kwiecień 13, 2018, 16:08jutro będę je wystawiał

A co, rozmyśliłeś się?
No co ty, to mój pi... słownik w telefonie. Już poprawiam.

amati74

#593
Oto one [emoji3]

amati74

Kurcze nie jest dobrze przez męczarnie z ustawianiem thorensa dziś straciłem do niego serce i zapał bardzo mnie to martwi ale co zrobić. Może wróci mi chęć to obcowania z nim, masakra więcej kręcenia niż przyjemności ze słuchania [emoji21]

amati74

Muszę posłuchać trochę muzyki może mi przejdzie złość, zawieszenie ustawione więc można słuchać

malg

Cytat: amati74 w Kwiecień 17, 2018, 15:59
Kurcze nie jest dobrze przez męczarnie z ustawianiem thorensa dziś straciłem do niego serce i zapał bardzo mnie to martwi ale co zrobić. Może wróci mi chęć to obcowania z nim, masakra więcej kręcenia niż przyjemności ze słuchania [emoji21]
a co ty tam znowu kręciłeś ?
kręcenie przy gramiaku to sama przyjemność
a słuchanie muzyki to nirwana

amati74

Cytat: malg w Kwiecień 17, 2018, 16:58
Cytat: amati74 w Kwiecień 17, 2018, 15:59
Kurcze nie jest dobrze przez męczarnie z ustawianiem thorensa dziś straciłem do niego serce i zapał bardzo mnie to martwi ale co zrobić. Może wróci mi chęć to obcowania z nim, masakra więcej kręcenia niż przyjemności ze słuchania [emoji21]
a co ty tam znowu kręciłeś ?
kręcenie przy gramiaku to sama przyjemność
a słuchanie muzyki to nirwana
Wstawiłem nowe sprezyny

amati74

Malg ja też lubię pogrzebać poprawić coś w gramofonie ale jak robisz cos któryś raz z kolei i niechcący bądź przez nie uwagę coś Ci się znów przestawi i to na sam koniec roboty jak już przykreciles nóżki i dolna pokrywę i zdjąłes całe rusztowanie na którym stał gramofon żeby można było dobrze ustawić sprężyny i zobaczyć czy wszystko w środku dobrze działa. Zamyka wszystko a tu zonk i ch.... cię strzela i znów od początku. Każdego to może wyprowadzić z równowagi nawet Petru by się zdenerwował i pomylił, on jak mówił o sześciu królach to też pewnie był po ustawianiu zawieszenia w thorensie [emoji23]

amati74

Ktos mi kiedyś pisał o oznaczeniach na podziałce anti skatingu dla TP 16 III. niestety już mi to wyleciało z głowy mogę tak na szybko jeszcze raz poprosić o podpowiedź.