Usterka

Zaczęty przez bonaventura, Styczeń 10, 2019, 00:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

#25
Oj fachowcy popaczcie na PCB !
Tam jest mostek, kondy filtrujące i (poprawka) stabilizator LT1763 z napięciem ustawianym rezystorami.
Jak było trafo 12V to trzeba zapodać min 12V AC !!! czyli 12V pod obciążeniem napięcia zmiennego !!!
Bateryjkę 9V zachowajcie do innych celów  ;)

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/1763fh.pdf

bonaventura

Czyli teraz co ?

cdt

Jak byś oddał do servisu juz dawno byś pewnie słuchał muzyki . To Ci radze zrobić bo szkoda czasu .

bonaventura

Do jakiego serwisu?
W serwisie nikt na to nie chce patrzeć. Nawet nie wiedzą ,co to jest.

bonaventura

To nie jest też kwestia pieniędzy, urządzenie jest tanie. Moje głośniki mają b. dobrego daca. Mam też inne urządzenie. Tylko "koni żal".

dino

Cytat: bonaventura w Styczeń 12, 2019, 08:03Czyli teraz co ?
Zasilacz 12V AC jeżeli oryginalnie było 12V.
Czyli zwykły transformator 230/12V ???
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-transformator-ac-ac-12v-1a-1000ma-oem-7720697706
Nie masz jakiejś instrukcji do tego cuda ?
A najlepiej daj zdjęcie poprzedniego zasilacza.

rudy-102

Test z bateryjką zaproponowałem bo miałem już przypadki w różnych domowych urządzeniach że obluzowywało się gniazdo zasilania. Tu można było je ominąć i sprawdzić, czy reszta działa.

bonaventura

Jutro zamieszczę zdjęcie, gdyż jestem poza domem.

dino

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2019, 16:25Test z bateryjką zaproponowałem bo miałem już przypadki w różnych domowych urządzeniach że obluzowywało się gniazdo zasilania. Tu można było je ominąć i sprawdzić, czy reszta działa.
To raczej wina opisu na obudowie i braku instrukcji. Jak bym się spokojnie nie przyjrzał PCB to też bym podejrzewał jakiś zimny lut.
Ale takie akcje się zdarzają.
Kolega kupił za grosze pogłos cyfrowy bo..nie działał. Objawy były podobne.
Ale tam, jak byk stało przy gnieździe 18V AC! a zasilacz sprzedawany w komplecie był oczywiście DC.
To samo jest ze starymi telefonami bezprzewodowymi Siemensa - "zasilacz" to faktycznie transformator 9V AC i jak pada to ludzie kupują 9V DC z wiadomym skutkiem.
Czekamy na zdjęcia.

bonaventura

Ten zasilacz jest bardzo diy ale w porównaniu z "tomankiem" był lepszy.

rudy-102

To w takim razie on podaje prąd DC.
To jest ten nowy, czy stary?

bonaventura

Stary, który spisywał się bardzo dobrze.

bonaventura

A to jest nowy.

dino

Ciekawe  ::)
Znalazłem opis: Requires external power supply (not included): DC between 5-15V or AC 4-11V. 500mA. Both polarity DC is ok. Plug is 5.5-6/2.1.
link tutaj https://www.amazon.co.uk/HiFimeDIY-SABRE-Asynchronous-headphone-amplifier/dp/B00MLSCWFA
Dziwne, ze daje rade przy AC i DC. Najprawdopodobniej przy DC nie lubi zasilaczy impulsowych (stary jet "klasyczny").
Spróbowałbym z zasilaczem AC 9V
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-efektow-9v-ac-600ma-5-4va-behringer-7758394760

bonaventura

Ok. Tylko czy da się to naprawić?

bonaventura

#40
Nie ma sensu kupować następny zasilacz, skoro wiadomo ,że "stary" jest dobry. Szukamy bowiem usterki daca.

dino

Czyli na starym też nie działa ? Bo się pogubiłem  :D

bonaventura

Na starym nie działa po podłączeniu do nowego.

rudy-102

@dino
Czy impulsówka może rozwalić diody?

dino

Impulsówka (chińska) może wszystko  ;D
Ale bez pomacania ustrojstwa i starego zasilacza w takiej sytuacji się nie obędzie.
Gdzie kolega właściciel mieszka ?

bonaventura

Panowie. O co chodzi? Stary poprzedni zasilacz działał i niczego nie zepsuł. Mnie się nie chciało brać takiego niewykończonego i dużego. To kupiłem ten mniejszy. I wtedy dac się popsuł. Nie szukamy usterki w zasilaczu tylko w urządzeniu.
Zamykam wątek.

bonaventura

Ponownie otwieram wątek, mając nadzieję na  konkretną pomoc.

dino

Na odległość czasami się nie da pomóc. Wygląda na to (po długich dociekaniach), ze nowy zasilacz coś jednak uszkodził. Bez pomacania marne szanse na właściwą diagnozę dlatego zadałem pytanie o to gdzie mieszkasz.

bonaventura

Mieszkam w Warszawie.

dino

To mam daleko  :(
Może lokalsi coś podpowiedzą.