Menu główne

ONKYO

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 24, 2019, 18:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ponieważ firma posiada kilka wspaniałych modeli urządzeń jak i kolumn a z pewnością błyszczy jeśli chodzi o zestawy z wycieraczkami, żeby nie pisać w innych wątkach postanowiłem założyć ogólny gdzie możemy zaprezentować te modele godne uwagi.

Znalazłem fajną stronkę gdzie można zobaczyć co takiego ciekawego firma Onkyo nam może zaprezentować:

http://www.hifi-archiv.info/onkyo.html

Z pewnością jedne z wielu wycieraczek jakie firma wypuściła robiące spore wrażenie:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

i jeszcze kilka świecących:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

i jeszcze:
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Paczaj Greg na ten oto ołtarz.
Przepiękny jest.
A sercem jego jest końcówka M510  ::)


GregWatson

Szkoda,  że kolumn nie widać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Do takiego zestawu ja bym widział Yamahy FX-3  :)

GregWatson

A to jest chyba mistrzostwo świata w audio - taki szwajcarski scyzoryk.  :)

Onkyo FR-435


- CD (odtwarzacz)
- MiniDisc (odtwarzacz i nagrywarka)
- Amplituner,
- DAC.

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.















Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Kwiecień 03, 2019, 20:11chyba mistrzostwo świata w audio - taki szwajcarski scyzoryk.
Jak coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego.

wiki

Cytat: McGyver w Kwiecień 03, 2019, 20:50Jak coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego.
To zależy do jakich zastosowań...
Ja mam na działce kombo: wzmacniacz, cd, tuner, USB... I bardzo sobie chwalę... Nawet jakość dźwięku jest ok... Oczywiście na potrzeby działki... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


wiki

Cytat: McGyver w Kwiecień 03, 2019, 21:05Ja nie mam działki bo nie potrzebuję
Potrzeba matką wynalazku... Więc może w przyszłości... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver

Cytat: wiki w Kwiecień 03, 2019, 21:17Potrzeba matką wynalazku... Więc może w przyszłości... 😀😀😀
Nie przewiduję wynajdywać działki. Nie potrzebuję i potrzebował nie będę. Domek z ogródkiem na przedmieściach załatwia sprawę.

wiki

McGyver... Ok.... Peace... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Bednaar

#14
Cytat: wiki w Kwiecień 03, 2019, 21:02Cytat: McGyver w Kwiecień 03, 2019, 20:50
Jak coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego.
To zależy do jakich zastosowań...
Ja mam na działce kombo: wzmacniacz, cd, tuner, USB... I bardzo sobie chwalę... Nawet jakość dźwięku jest ok... Oczywiście na potrzeby działki... 🙃

Pamiętam z innego wątku, że mam podobne combo, konkretnie Marantz M-CR503 i też sobie bardzo chwalę, a że nie mam wygórowanych wymagań co do jakości dźwięku, to służy to u mnie w domu jako główny system stereo, z tym że przede wszystkim słucham przez słuchawki za pośrednictwem headampa SMSL sAp-II, który zdecydowanie jest lepszy, niż "dziurka" w tym Marantzu. Z kolei głośniki Tannoy M1 są podłaczone bezpośrednio do wyjść Marantza. Próbowałem też podłaczać Marantza do wzmaka Rotel RA-840BX-2 i dopiero on służył jako amplifikacja kolumn, ale to nie był skok do przodu, tylko w bok - dlatego teraz Rotel stoi bezrobotny.
Chiałem własnie pierwotnie kupić coś w rodzaju tego Onkyo FR-435 (choc ten mini disc jest zbędny), ale trafiłem na Marantza.
Wracając do tematu, pisałem już gdzie indziej, że miałem dwa urządzenia Onkyo Integra: A8670 i DX6850. Oba dźwiękowo były świetne, ale czas nie obszedł się z nimi łaskawie i selektor wyjść we wzmaku nie kontaktował, a z kolei CD miał problemy z odczytem płyt.



Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain


GregWatson

No i taki zestawik.

Onkyo M-200, P-200, TA-2570, DX-6770, T-9090 MK II.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zobaczymy co tam jeszcze się uda ale może do Onkyo FR-435 dołączy Onkyo TA-2080.

Trochę tego i trochę tamtego też.