Autor Wątek: Koperty i folie na płyty i okładki  (Przeczytany 11499 razy)

Offline amati74

• maniak
Odp: Koperty i folie na płyty i okładki
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 09, 2018, 23:17 »
A skład to tajemnica czy odczynniki mało dostępne.?
Nie jest to mój znajomy tylko Ondreja i mieszka na Słowacji. Z tego co wiem samodzielnie przygotowuje leki uzyskiwane z jadu węzy, które hoduje.
Czyli jest fachowcem w swoim zawodzie i zna się na rzeczy.
Skoro opracował taką miksturę to zapewne też jest co najmniej melomanem, a może i audiofilem.
Ten preparat nie kosztował mnie majątku, usuwa wszelkie zanieczyszczenia i co najważniejsze nie śmierdzi izopropanolem.
Skoro miałem kupować jakiś francuski specyfik wolałem spróbować z tą miksturą i jestem więcej niż zadowolony.
No to oczywiste że się zna szkoda tylko że daleko mieszka i się kupić nie da.

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 10, 2018, 10:06 »
Kupiłem od Ondreja płyn do czyszczenia płyt i robię wielkie porządki.   

i ile takia mikstura?
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 10, 2018, 14:41 »
Kupiłem od Ondreja płyn do czyszczenia płyt i robię wielkie porządki.   

i ile takia mikstura?

Tak z pamięci nie pamiętam bo kupiłem 2 litry. Na pewno kilka dziesiąta złoty chyba koło 70.
Może, Magl pamięta bo pytał o to Ondreja.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:05 »
nie pamietm

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:18 »
Zatem drogo
6S33S & V-T99 TungSol SET ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:13 »
Zatem drogo
Zależy z której strony na to spojrzeć. Drogie to są w tej zabawie płyty LP i dobre okładki.
Dobry płyn zaś to podstawa do utrzymania ich w czystości i dobrej kondycji.

Jak byś Andrzeju sam wydestylował wodę to też byś za nią zapłacił drożej niż za tą do żelazka.
Ja do moich mikstur zawsze używałem wody oczyszczonej do celów medycznych lub produkcji kosmetyków.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:23 »
Zatem drogo
Zależy z której strony na to spojrzeć. Drogie to są w tej zabawie płyty LP i dobre okładki.
Dobry płyn zaś to podstawa do utrzymania ich w czystości i dobrej kondycji.

Jak byś Andrzeju sam wydestylował wodę to też byś za nią zapłacił drożej niż za tą do żelazka.
Ja do moich mikstur zawsze używałem wody oczyszczonej do celów medycznych lub produkcji kosmetyków.

Nie o to chodzi Piotrusiu :) Sam nie kupuję najtańszych rzeczy w tej materii i jeśli coś jest dobre to faktycznie warto za to zapłacić.

Moja reakcja była zabawną na amnezję pozakupową ;D
6S33S & V-T99 TungSol SET ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:31 »
No wiesz Andrzeju mam to zapisane jak każdy wydatek, ale faktycznie czasem wole nie pamiętać ile mnie co kosztowało ;)

Sprawdziłem koło 65,= Pln ale może dostałem zniżkę.

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:53 »
No wiesz Andrzeju mam to zapisane jak każdy wydatek, ale faktycznie czasem wole nie pamiętać ile mnie co kosztowało ;)

65 zł plus wysyłka do UK

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 10, 2018, 19:29 »

65 zł plus wysyłka do UK
To jest cena orientacyjna, może mam trochę taniej bo rózne żeczy od Ondreja kupowałem no i zgarnełem cały dostępny zapas tego płynu.

Najlepiej pytać u źródła.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 19:32 wysłana przez Piterski »