Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Chyba nie. Z resztą dla mnie współczesne winylu brzmią tak jak CD. Ostatnio kupiłem 2 LP Bartsch'a i nie ma tego analogowego brzmienia. Swoją drogą polecam płytkę, można dostać za 50 złotych, nazywa się chyba continuum.
Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Bartscha mam tylko Lyre,oczywiscie plik.Audiofilska łupanina,ale można nią zrobić wrażenie na gościach,basiszcze tam hula jak brylant. Nigdy nie dojechałem do końca tej płyty. Co do współczesnych ECM,to kupiłem parę od elemka i powiem Ci Tomasz,że taki Marcus Stockhausen gra obłędnie,bardziej mnie nie przekonują współczesne ACTy,ale to nie temat na ten wątek. Gdzie kupiłeś tego Bartscha?

Jamówię

Cytat: elem w Styczeń 18, 2017, 16:15
niestety, nikt nigdy na LP tych płyt nie wydał



Wielka szkoda,bo to są wielkie płyty.

tomasz_pianista

Sklep music corner, sprzedają też na allegro. Polecam, dobre wydanie, gatefold, muzyka to takie połączenie jazzu i minimal, spodoba Ci sie:)

Z ostatnich zakupów spodobał mi się gitarzysta Jakob Bro  (płyta gefion) i polecam tez nowa płytę Gregory Portera, jeśli lubisz jazzowy wokal.
Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Jeśli music corner,to muszę popytać elemka :)
Jak zwykle dzięki Tomaszu :)

miniabyr

Wykresy są zapewne super ,ale żaden wykres nie powie jak taka kolumna brzmi! Z tych wykresów nie dowiemy się nic poza podstawowymi rzeczami. Zapewne jest wiele konstrukcji ,których wykresy są " linijką", niestety  muzyki w tych kolumnach brak .Jakby ktoś się dobrze przyjrzał wykresowi który wrzucił Kawosz  z charakterystyką  EV-Delta to powyżej 15 kHz ten zestaw ma gigantyczny spadek wysokich częstotliwości .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja jestem wyznawcą czech grających pudeł. Wszystkie herbatniki, stare tannoye i wszystkie audio note.
Każde z nich brałbym w ciemno bez odsłuchu i bez ryzyka, że mi nie zagrają. A, i uj mnie obchodzą ich wykresy  ;D

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 18, 2017, 19:17EV-Delta to powyżej 15 kHz ten zestaw ma gigantyczny spadek wysokich częstotliwości .
Pawle, a jak by go tak wyciągnąć  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

#1184
Powyżej 16kHz nie ma żadnych dźwięków w muzyce, a już powyżej 12kHz są tylko harmoniczne i świst powietrza. Jak ktoś twierdzi, że słyszy coś w muzyce np, na 20kHz to tylko dowodzi swojej ignorancji.

Polecam każdemu zrobienie eksperymentu. Puszczamy na wzmacniacz sweepa 20Hz-20kHz, siadamy w miejscu odsłuchowym i notujemy moment w którym przestajemy słyszeć jakikolwiek dźwięk. Bez oszukiwania i kręcenia gałką głośności.  ;)

MAC

Cytat: Piterski w Styczeń 18, 2017, 19:50Pawle, a jak by go tak wyciągnąć

I kolejne półtora roku w p.....  ;D

miniabyr

No na Was zawsze można liczyć ! Nie zamierzam się tym zajmować !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jamówię

Cytat: Jakub w Styczeń 18, 2017, 19:59
Powyżej 16kHz nie ma żadnych dźwięków w muzyce, a już powyżej 12kHz są tylko harmoniczne i świst powietrza. Jak ktoś twierdzi, że słyszy coś w muzyce np, na 20kHz to tylko dowodzi swojej ignorancji.

Polecam każdemu zrobienie eksperymentu. Puszczamy na wzmacniacz sweepa 20Hz-20kHz, siadamy w miejscu odsłuchowym i notujemy moment w którym przestajemy słyszeć jakikolwiek dźwięk. Bez oszukiwania i kręcenia gałką głośności.  ;)

Dużo w tym racji,ja to przed chwilą zrobiłem za pomocą płyty,którą dostałem od Piterskiego(jeszcze raz dzięki) zabawa skończyła się w okolicach 12 kilo :)

miniabyr

Dlatego napisałem ,że wykres nic nie powie jak kolumna brzmi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: Jakub w Styczeń 18, 2017, 19:59
Powyżej 16kHz nie ma żadnych dźwięków w muzyce, a już powyżej 12kHz są tylko harmoniczne i świst powietrza. Jak ktoś twierdzi, że słyszy coś w muzyce np, na 20kHz to tylko dowodzi swojej ignorancji.

Polecam każdemu zrobienie eksperymentu. Puszczamy na wzmacniacz sweepa 20Hz-20kHz, siadamy w miejscu odsłuchowym i notujemy moment w którym przestajemy słyszeć jakikolwiek dźwięk. Bez oszukiwania i kręcenia gałką głośności.  ;)

Niestety natury nie oszukany,im człowiek starszy, tym mniej słyszymy. Jeszcze parę lat temu słyszałem do 18-19kHz, teraz 16,5kHz i mam odcięcie.

Natomiast prawie wszystkie dziwięki instrumentów zamykają się w skali, która słyszymy nawet w późnym wieku.

Aczkolwiek i tak dużo gorszy od przystąpienia góry jest tak zwany sluch absolutny (ja go nie mam). Muzycy z absolutem mają problem ze słuchanie muzyki jak np. a razkreslne nie jest na 440hZ:)
Grupa ratowania poziomu.

Drizzt

Opisałem podstawowe problemy związane z amatorskimi pomiarami jednak całkowite olewanie wykresów jest śmieszne bo bez nich nie powstałby żaden zespół głośnikowy. Ale oczywiście audiofil może sobie na to pozwolić - on jest tylko zadufanym w sobie konsumentem.

Piterski

Ależ my niczego nie olewamy  :o ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Drizzt


miniabyr

Cytat: drizzt w Styczeń 18, 2017, 21:28Ale oczywiście audiofil może sobie na to pozwolić
Gdyby nie audiofile  i ludzie którzy przykładają wagę do szczegółów  to dziś słuchalibyśmy muzyki na  gramofonie bambino i pocztówkach dźwiękowych a hajend to byłby format mp3. Pamiętam z jaką pogardą w pewnym studio nagraniowym wypowiadano się o okablowaniu ,że im (audiofilom )te kable  grają . Ten sam realizator ze studia u nie doznał olśnienia że jednak te kable  grają. Ok po obu stronach barykady są świry  ale taki to urok naszej pasji .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#1194
Na temat "super góry". Robiąc liczne eksperymenty że super tweeterami (w cenach od 200zł Isophon do ponad 10000zł Super Gold tweetre Tannoy) jestem przekonany że rzadko mają one sens.
Może w przypadku klasycznej muzyki lub czasami przy koncertach na żywo. Przy nagraniach studyjnych prawie zawsze odczuwałem pewien dyskomfort oraz nie naturalność i super tweeter wyłąnczałem. Oczywiście mówię o doskonale dopasowanym supetweeterze do reszty pasma. Jest to też pewnie sprawa mocno subiektywna.
Z mojego punktu widzenia sens ma tylko tani supertweeter Isophon który włąnczyłbym może przy 5-10% muzyki którą słucham.


Drizzt

Ale ten co jest w piątkach to jest super głównie z nazwy bo te głośniki mają zupełnie zwyczajne pasmo przenoszenia...

Jamówię

Dalsze opowieści z frontu. Przez ostanie dwa dni,zafundowałem moim monitorom proces wygrzewania za pomocą płyty,którą podarował mi Piterski. Włączyłem dwa razy po cztery godziny zapętlony Burn it i dodatkowo sygnał demagnetyzujący. To był świetny krok. Zyskał na tym szczególnie bas,który z uwagi na swoją sporą membranę(25 cm) dociera się najdłużej. Pojawiła się w końcu tak długo oczekiwana soczystość i barwa. Jest pięknie a wiem,że płyniemy do portu cudownie :)co cieszy mnie tym bardziej,że w początkowej fazie odsłuchów,miałem nietęgą minę,bo zaufałem intuicji a sprawy wyglądały słabo. Teraz wiem na 1000% że to był świetny deal a JBL są najlepszymi paczkami jakie miałem,jest progres i to cieszy.
Frywolny przenieś proszę wszystkie wpisy o JBL do nowego wątku,Harbeth nie ma tu porządek.

Drizzt

#1197
http://ustre.am/1yr8D

Live z pokoju Harbetha na audio show w Bristolu. Powinno działać do niedzieli.

Stefan2s

Witam, tak się zastanawiam co będzie lepsze Herbeth 30.1, czy 7ES-3, a może 5 plus? - Nie mam czasu na chodzenie po salonach, może ktoś coś doradzi?
- Pokój 25m2 niezaadaptowany akustycznie, Leben 300F, klasyka.
Pozdr
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Melepeta

Akustyka. Panie, akustyka. Bez tego ani rusz.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.