Menu główne

Klub Sondeka

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 30, 2015, 18:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Gratulacje, raz jeszcze, tym razem - jako Wireless, a nie jakiś tam Skywalker ;)
Następny upgrade? Polecałbym zasilacz + silnik - np. Lingo, lub (droższy, niestety, ale i lepszy Radikal)

U mnie dzisiaj - Sondekowa nowość: preamp phono, niejako dedykowany do Adikta: Lejonklou Slipsik 6.
"Niejako dedykowany" dlatego, że producent, Frederik Lejonklou, jest linnie, i to w wydaniu MM. Sam posiada i używa topowego Sondeka właśnie z tą wkładką, i uparcie od wielu lat twierdzi, że MMki są mocno niedowartościowane przez audiofili i producentów preampów phono.
Jego preampy (obecnie: tańsza Gaja i droższy Slipsik v. 6) powstały właśnie dlatego - aby pokazać, ile, tak naprawdę, można wycisnąć z wkładki MM, podczepionej do dobrego ramienia, z dobrym napędem i zasilaniem.
Kiedyś testowałem starsze jego produkty: Kinki i Slipsik v. 5. I - szczególnie w przypadku Slipsika - naprawdę było czego posłuchać.
Teraz, wobec wymiany wzmocnienia na linnowskie, postanowiłem doinwestować etap wzmocnienia phono - stąd właśnie Slipsik.
Jestem przy 3cim utworze pierwszej płyty odtwarzanej na tym preampie. Preamp jeszcze nie wygrzany zupełnie (dostałem absolutną, nierozpakowaną "nówkę") i ... i jest bardzo nieźle :). Znowu analog gra mi o całą klasę lepiej od cyfry :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Jeśli nie chcecie aby w bezpośrednim porównaniu z analogiem znienawidzić granie z cyfry, sugeruje inwestycję w dobrego lampowego DACa. Dobrego a nie jakieś chińskie wydmuszki.
To naprawdę daje zupełnie inne światło na cyfrę.
Nie mam najmniejszego dyskomfortu grając z plików w porównaniu z taśmą czy winylem.

Wireless

U mnie to jest, niestety, problem klas ...
Cyfrowo gram z Majika, podczas, gdy analog to Akurate (no, MMka, zamiast MC, ale i Ekos 2, zamiast standardowego w tej klasie Akito).
Musiałbym - właśnie - zainwestować w odtwarzacz/DAC ... Zobaczymy, co przyniesie przyszłość ;)
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

Cytat: Wireless w Marzec 30, 2016, 19:42
Gratulacje, raz jeszcze, tym razem - jako Wireless, a nie jakiś tam Skywalker ;)
Następny upgrade? Polecałbym zasilacz + silnik - np. Lingo, lub (droższy, niestety, ale i lepszy Radikal)

U mnie dzisiaj - Sondekowa nowość: preamp phono, niejako dedykowany do Adikta: Lejonklou Slipsik 6.
"Niejako dedykowany" dlatego, że producent, Frederik Lejonklou, jest linnie, i to w wydaniu MM. Sam posiada i używa topowego Sondeka właśnie z tą wkładką, i uparcie od wielu lat twierdzi, że MMki są mocno niedowartościowane przez audiofili i producentów preampów phono.
Jego preampy (obecnie: tańsza Gaja i droższy Slipsik v. 6) powstały właśnie dlatego - aby pokazać, ile, tak naprawdę, można wycisnąć z wkładki MM, podczepionej do dobrego ramienia, z dobrym napędem i zasilaniem.
Kiedyś testowałem starsze jego produkty: Kinki i Slipsik v. 5. I - szczególnie w przypadku Slipsika - naprawdę było czego posłuchać.
Teraz, wobec wymiany wzmocnienia na linnowskie, postanowiłem doinwestować etap wzmocnienia phono - stąd właśnie Slipsik.
Jestem przy 3cim utworze pierwszej płyty odtwarzanej na tym preampie. Preamp jeszcze nie wygrzany zupełnie (dostałem absolutną, nierozpakowaną "nówkę") i ... i jest bardzo nieźle :). Znowu analog gra mi o całą klasę lepiej od cyfry :)




Dawaj fotkę tego Lejonklou 6 :))

Wireless

#79
Ooj jak ja nienawidzę robić fotografii ... :)
Jutro w dzień zrobię zdjęcie całego mojego obecnego systemiku. Obiecuję :)
Na razie mam "analogowy wieczór"
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

Trzymam za...słowo  ;D

Jakub

#81
Producent podaje jakieś dane techniczne? Na stronie nie znalazłem.

Cytat: Wireless w Marzec 30, 2016, 20:41Jutro w dzień zrobię zdjęcie całego mojego obecnego systemiku. Obiecuję 

Trzymam za słowo :)

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Łee, myślałem że podadzą chociaż zgodność z wzorcową krzywą RIAA, a tu tylko pojemność i impedancja wejściowa i gain.

Czyli mówisz, że gra zacnie?


Wireless

Myślę, że w zestawie pt. Sondek z Adiktem jest wart posłuchania. Ja poprzednią wersję porównywałem z kostką Lehmanna i - Slipsik był lepszy. Poza różnicami brzmieniowymi (kostka gra bardziej skrajami pasma, szczegółowo, Slipsik z kolei daje dźwięk bardziej linnowski), Slipsik daje lepsze "czarne tło" - lepsza dynamika w sensie makro i mikro.
Na pewno wart posłuchania i sprawdzenia, czy maniera dźwiękowa pasi.
Z zestawu preampów Lejonklou nie słuchałem Gai - zamiast tego słuchałem Kinkiego - tutaj też można usłyszeć podobną, linnowską, manierę dźwiękową. W porównaniu do Slipsika, Kinki miał, z tego, co pamiętam, słabiej zaznaczony bas, słabiej  było też z dynamiką.
Ale
1. to było już ze 3 lata temu chyba, więc "odtwarzam z pamięci"
2. Kinki to jednak ten tańszy Lejonklou, więc i dziwić się różnicom nie ma co.
Z poprzednim moim wzmocnieniem (Krell S-300i) porównania dawały taki ranking
1. Slipsik
2. Kostka Lehmanna
3. Kinki.

Z auktualnym - linnowskim:
1. Slipsik
2. Preamp wbudowany w Majika (!!!) - lepiej brzmieniowo dopasowany do całości systemu, niż Kostka
3. Kostka Lehmanna
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

U mnie plan jest taki
http://www.positive-feedback.com/Issue43/leben.htm

A potem trafa do mc ;D
Tylko zgromadzić budżet >:(

Wireless

Cytat: jamówię w Marzec 30, 2016, 21:29
U mnie plan jest taki
http://www.positive-feedback.com/Issue43/leben.htm

A potem trafa do mc ;D
Tylko zgromadzić budżet >:(

Fajny plan. Z budżetem zawsze są problemy. I - często również - z domowym Ministrem Finansów ;)
Pozdrawiam, Wireless

intenser

Cytat: jamówię w Marzec 30, 2016, 21:29U mnie plan jest taki

nie będziesz zadowolony- miałem ten dokładnie zestaw ; rs30 + step up A23
pre phono Lebena jest delikatnie mówiąc przeciętne

300tkę będziesz kręcił do 1-2 godz , przesterujesz ją przy tym maxymalnie i dopiero wtedy uzyskasz jako taki poziom głośności

jamówię

A Jeff Day pisze,że superb a grał z 300X
Szkoda,że już go nie masz.

intenser

pisze też , że 600 jest super a to jak dla mnie kupa złomu  ;) ;)

jamówię

Trzeba posłuchać,jak zawsze. Z eFką tego nie słuchałeś,może być ok. Nawet mam pomysł,jak go posłuchać 8)

intenser

miałem za czasów rs100 + 660p więc towarzystwo cokolwiek niezłe  ;)

no ale jak tam chcesz

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 30, 2016, 21:49
miałem za czasów rs100 + 660p więc towarzystwo cokolwiek niezłe  ;)

no ale jak tam chcesz




Zacne. Pogadam z W,handluje Lebenem,jak będzie na sklepie to wpadniesz i ocenisz.
Wireless bardzo sorry za OT.

intenser

wiem jak będzie  ;)

a będzie tak, że jeszcze powrócisz do sensora jako zdecydowanie najbezpieczniejszej i najlepszej w zadanych $ opcji

zobaczysz  ;D ;D

jamówię

Cytat: intenser w Marzec 30, 2016, 21:57
wiem jak będzie  ;)

a będzie tak, że jeszcze powrócisz do sensora jako zdecydowanie najbezpieczniejszej i najlepszej w zadanych $ opcji

zobaczysz  ;D ;D



No way! będzie już tylko lampowe,jak nie podejdzie L,to może Maćkowy AN?
Jest parę opcji i sporo czasu na słuchanie.
Na razie wykańcza mnie korporacja i to jest case na już!

Jakub

Ten preamp Lebena ma tylko 23dB wzmocnienia. To bardzo mało jak na phono stage.

Może admin by przeniósł offtopa do tematu o Lebenach co?

vasa

Cytat: jamówię w Marzec 30, 2016, 22:00Na razie wykańcza mnie korporacja i to jest case na już!
A co Ci korpo robi? Korpo są fajne :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: Jakub w Marzec 30, 2016, 22:25
Ten preamp Lebena ma tylko 23dB wzmocnienia. To bardzo mało jak na phono stage.

Może admin by przeniósł offtopa do tematu o Lebenach co?




No pewnie!

jamówię

Cytat: vasa w Marzec 30, 2016, 22:29
Cytat: jamówię w Marzec 30, 2016, 22:00Na razie wykańcza mnie korporacja i to jest case na już!
A co Ci korpo robi? Korpo są fajne :)




Ja jestem bardzo niekorporacyjny,dlatego swojej pracy nie lubię a firma? ach szkoda gadać w tym wątku...

vasa

Cytat: jamówię w Marzec 30, 2016, 22:32Ja jestem bardzo niekorporacyjny
No to masz dwie opcje; albo miejsce blisko czuba albo Cię zajeżdżą :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.