Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No co się pytasz ! Było fantastycznie ! Świetne spotkanie . Ale piszmy w wątku który założyłem  do tego spotkania !!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: michał_flaga w Marzec 09, 2019, 07:43Wstępne aktywne wzmocnienie MC dokonuje się w stopniu wykorzystującym J-FET (2SK117Y Toshiby). Stopień ten nie ma zewnętrznej regulacji impedancji, a układ sam dopasowuje obciążenie do parametrów podłączonej wkładki.

:) :) :) :)

miniabyr

#4427
Widzę że  na naszym forum walka trwa na różnych frontach . Jedni walczą z szumem  ,inni  dżentelmeńsko pojedynkują się z butelką  ;) a jeszcze inni podbijają ceny kaset na światowych rynkach  :P . A u mnie peace  , Gra sobie muzyka . Sprawy sprzętowe ogarnąłem i mam na takim poziomie ,że się nie wiercę  bo nic mi nie dokucza w dźwięku !  Jak coś mi wpadnie ciekawego w łapy albo  wydarzy się coś  ciekawego,  to poinformuję szanowne grono AM .  Na razie ulubiony kolcek został zastąpiony ulubioną muzyką . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Mialbym podobnie bo mi sie podoba to co slysze, jednak chec eksploracji nieznanych meandrow audiofilizmu jest silniejsza

Old Man Kensey

Cytat: miniabyr w Marzec 16, 2019, 07:42A u mnie peace  , Gra sobie muzyka . Sprawy sprzętowe ogarnąłem i mam na takim poziomie ,że się nie wiercę  bo nic mi nie dokucza w dźwięku !

A nie nudno troszku?
Oczywiście, żartuję :) Podobnie i ja, nie lubię tak naprawdę tych zmian, przekładania i próbowania tego z tamtym... nie ma to jak sobie usiąść i posłuchać ze świadomością, że wszystko do siebie pasuje.
Pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Cytat: miniabyr w Marzec 16, 2019, 07:42Na razie ulubiony kolcek został zastąpiony ulubioną muzyką .
+100

vasa



Cytat: miniabyr w Marzec 16, 2019, 07:42Na razie ulubiony kolcek został zastąpiony ulubioną muzyką . 8)
Samolub.
Nie myśl tylko o sobie. Pomyśl też o nas.
My chcemy żebyś dalej zmieniał klocki i kondensatory a nie tonął w maraźmie [emoji1]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Na razie muszę przystopować z wydatkami na audio . Ale pozostanie mi wymiana reszty kondensatorów i rezystorów w końcówkach -więc o tym napiszę ale kiedy  to będzie zależało od moich finansów :( . Ostatnie zmiany to kosmetyka i dobór lamp ,zmiana terminali głośnikowych ,wywalenie słynnych "blaszek Ondreja " czyli miedzi do której było wszystko w zwrotnicy lutowane i co wpływało bardzo na brzmienie . Teraz jest purystycznie - co mogłem to dokręciłem bezpośrednio do terminala a co wymagało przylutowania dostało dobre połączenie . I kurde musze te zwtotnice zamknąć w ładną skrzynkę ,bo .....ma być przecież  audiofilsko  ;) Ale widzę ,że koleżeństwo nie próżnuje . Tropicie szumy i inne zmory audiofilskie . Nudno więc nie będzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ma ktoś jakieś tanie sprawne pre na zbyciu?  :(

miniabyr

Cytat: LampowY w Marzec 16, 2019, 11:52
Ma ktoś jakieś tanie sprawne pre na zbyciu?  :(
Spytaj Ondreja .Może coś ma .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ja oddaję się przyjemnościom ! Z Helgi leci najpiekniejsza muza w postaci czystej analogowej orgii . Armstrong z taśmy przegranej z wersji komercyjnej . Szkoda ,że nie dane mi było posłuchać tej komercyjnej wersji . To co leci to kopia którą zrobił mi Pmcomp . ......................szkoda życia na zły dźwięk ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ondrej jest za drogi dla mnie.
Spłukałem sie.

Generalnie to mam już po kokardę tego audio. Na radiu kuchennym też można muzyki słuchać.
Głupie pre pokonało moją pasję. Nie mam juz więcej siły.

miniabyr

#4437
Cytat: LampowY w Marzec 16, 2019, 12:31Głupie pre pokonało moją pasję. Nie mam juz więcej siły.
Maciek wyluzuj i potraktuj to jako doświadczenie .Człowiek uczy się na błędach . Wiem ,że brzmi to banalnie ale......samo życie. Ja przerabiałem to na znacznie mniejszych elementach toru audio kiedy stroiłem swoje zwrotnice . Po prostu jestem w tym konsekwentny i uparty .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

brbr


Głupie pre pokonało moją pasję. Nie mam juz więcej siły.
[/quote]

Mówisz o tym 'chińczyku' ? Klon cośtam - LITE ?
Ja mam ustawiczną zagwostkę z tym elementem i wciąż szukam niedegradującego pre pod aktywne głośniki i to wbudowane w Lektora Ancient Audio wciąż przygrywa mimo niewygody
przepinania kabli...

Bedford

Cytat: LampowY w Marzec 16, 2019, 12:31Głupie pre pokonało moją pasję. Nie mam juz więcej siły
Ale z tego wpisu wynikało , że byłeś zachwycony.  http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3043.msg233621#msg233621   
To co się stało?
Miałeś wcześniej chyba pre ARC , czy ono też u Ciebie szumiało?

LampowY

Zadowolony bardziej ponieważ szumi mniej od poprzednika. Nie zauważyłem wówczas brumienia.

Nie ARC nie szumiało. Ani LS26 ani LS16 ani dwa klony Lamma MPW anie klon Kondo w wykonaniu Phasta. Wszystkie były absolutnie ciche. Pamiętam, że śmiałem sie jak ktoś twierdził, że lampy szumią  :o

wiki

Przy okazji słuchania muzyki...
Ja wczoraj goscilem kolegów.
Posiedzielismy, posluchalismy kilku fajnych płyt.... saczylismy małe co nieco...
Atrakcją wieczoru było porównanie sieciowek:
Yarbo 1100 w przeplocie,
Yarbo 1100 "rozprute" w przeplocie. Faza, zero w ferrytach, całość w piasku.
Sprawdziliśmy na CD....
Padło jedno stwierdzenie... trzeba zamawiać ferryty....
I tak to się dzieje z tymi eksperymentami....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

A po co osobne ferryty na fazę i zero? Wystarczy jeden większy założony na kabel  w odpowiednim miejscu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Marzec 16, 2019, 22:11A po co osobne ferryty na fazę i zero? Wystarczy jeden większy założony na kabel  w odpowiednim miejscu.
Ominęło Ciebie chyba zdjęcie kabla w koralikach - ja zaniemówiłem  :censored:

elem

Kojarzę ale z ostatniego postu nie wynikało, że to naszyjnik z ferrytów.  Chodzi mi tylko o niepotrzebne podział na fazę i zero. Jak działa ferryt na całej długości kabla nie słyszałem. Chyba cieżko udźwignąć taką dżdżownicę  :-\
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

Cytat: elem w Marzec 16, 2019, 22:11A po co osobne ferryty na fazę i zero? Wystarczy jeden większy założony na kabel  w odpowiednim miejscu.
Doświadczenie..  doświadczenie...
Kiedyś brałem całe kable w "dużych" ferrytach...
Pojedyncze żyły w ferrytach - po prostu tak jest lepiej...
Niestety jest ciężkie i trudne do układania... ciężko się zgina... zwłaszcza w piasku....
Ale to tylko moje doświadczenia...
Fajni, zakręceni ludzie tu piszą,  to się dzielę moim doświadczeniem...😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Cytat: wiki w Marzec 16, 2019, 22:34ciężko się zgina..
I jak tu być zakręconym ?  8)
Podziwiam Was. Koraliki na całej długości  :pij:

miniabyr

Cholera nie chce mi się na razie przeprowadzać żadnych eksperymentów  . Choć intryguje mnie to ,co Wiki robi z kablami  to muszę odpocząć od tego grzebania przy sprzęcie. Niech inni trochę poszaleją a ja sobie poczytam  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Marzec 17, 2019, 08:15Niech inni trochę poszaleją a ja sobie poczytam  :P
Słusznie prawi  ;D (ciekawe jak długo wytrzyma  ;) )

miniabyr

Cytat: dino w Marzec 17, 2019, 14:47Słusznie prawi   (ciekawe jak długo wytrzyma   )
Jak kasa będzie !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !