Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Wieści z frontu kondensatorowego . Wróciła barwa którą tak lubię ,wróciła przestrzeń , kontrabas brzmi jak lubię . Same pozytywy . Po prostu nie wytrzymałem i dwa kondensatory Kaisei wylutowałem i wróciły stare BC . Czyli 4 takie same kondensatory powodują że nie jestem szczęśliwy . Pozostały 2 x Kaisei przy katodzie lampy ecc82 . Jest świetnie . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Kwiecień 15, 2018, 12:144 takie same kondensatory powodują że nie jestem szczęśliwy
Maciej Parvi miał to samo z Kaisei.

miniabyr

#2827
Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2018, 19:09
Cytat: miniabyr w Kwiecień 15, 2018, 12:144 takie same kondensatory powodują że nie jestem szczęśliwy
Maciej Parvi miał to samo z Kaisei.

Ja wpadłem na pomysł aby jedną parę zakupić w wersji bipolarnej . Podobno te bipolarne grają inaczej . Może właśnie takie zestawienie nie będzie przeszkadzać tym kondensatorom spolaryzowanym . Spróbuję i  napiszę . Ale to chwile potrwa. To co mi się podobało to nieprawdopodobny detal na tonach wysokich i coś co można nazwać szlachetnością . Ale okupione to było zduszeniem dynamiki . A do tego ten dudniący bas Kompletnie nie umiem tego wytłumaczyć sobie . Za krótko je wygrzałem ? Nie wiem ,bo jedni mówią ,że te kondensatory dochodzą "szybko " a drudzy męczą się z nimi tygodniami. Ale jak pisałem ta pierwsza para zagrała od razu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

plastik1989

Cytat: miniabyr w Kwiecień 15, 2018, 19:41
Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2018, 19:09
Cytat: miniabyr w Kwiecień 15, 2018, 12:144 takie same kondensatory powodują że nie jestem szczęśliwy
Maciej Parvi miał to samo z Kaisei.

Ja wpadłem na pomysł aby jedną parę zakupić w wersji bipolarnej . Podobno te bipolarne grają inaczej . Może właśnie takie zestawienie nie będzie przeszkadzać tym kondensatorom spolaryzowanym . Spróbuję i  napiszę . Ale to chwile potrwa. To co mi się podobało to nieprawdopodobny detal na tonach wysokich i coś co można nazwać szlachetnością . Ale okupione to było zduszeniem dynamiki . A do tego ten dudniący bas Kompletnie nie umiem tego wytłumaczyć sobie . Za krótko je wygrzałem ? Nie wiem ,bo jedni mówią ,że te kondensatory dochodzą "szybko " a drudzy męczą się z nimi tygodniami. Ale jak pisałem ta pierwsza para zagrała od razu .
Zwykle najlepiej gra, bez kondesatorow w katodzie, jesli nie bedzie za cicho to ja by, próbował tak zrobić. Sam rezystor katodowy tez jest ważny, z tańszych czerwone PRP na mnie zrobiły pozytywne wrażenie. Można próbować tantale AN tez ale one maja manierę wyostrzania dzwieku troche, wiec nie wszędzie sie sprawdza.
.

miniabyr

Jednak kondensator to potrafi być żywy zwierzak . Wczoraj po iluś tam godzinach grania Kaisei "przestał" grać .  :o Miał tak wkurzającą barwę ,przygaszoną i matową że myślałem że coś się zepsuła . A on podobno ma takie wahania nastrojów ! Dziś jest lepiej ,ale kiedy czytam na różnych forach jakie ludzie mają z nim przejścia to powinni razem z Kaisei dodawać  antydepresanty. Mimo niespodzianek stanowczo wygrzeję go 200 godzin. Pewnie około czwartku dotrą  do mnie 2 Kaisei w wersji non-polar .CDN.........................a piszecie o braku kondensatora przy katodzie .Mam większy problem z czułością moich monobloków AN Empress które  stwórca zrobił tak czułymi  że aż trudno to zrozumieć . Czułość monobloków to  115 mV ! To jest strasznie upierdliwe ,bo nie mogę grać cichuteńko  :( i może tam można by było zrobić takie coś ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Jak całkiem wyjmiesz kondensatory katodowe, to Ci wzmocnienie układu spadnie i będzie grało ciszej.

miniabyr

. Nawet pisaliśmy w tej sprawie do P.Q  że takie wzmocnienie to jest coś trudnego do ogarnięcia i co można z tym zrobić .Odpisał ,że raczej nic bo wpłynie to negatywnie na barwę . Alternatywa dla Emprss jest wersja low gain która ma czułość 2,7  V .!!!....tylko że ja nie zamierzam jej kupić
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Wyjęcie kondensatorów katodowych jest całkowicie odwracalne, więc uważam że warto spróbować. Gdyby faktycznie wpłynęło negatywnie na barwę (w co jakoś nie wierzę) to zawsze można je wstawić z powrotem. Ba, w ogóle ich wyjmować nie ma potrzeby, wystarzcy po jednej nóżce poodłączać.

miniabyr

Ale się u mnie dziś działo ! Przede wszystkim wpadł KBL Sound ze swoimi prototypowymi drutami  oraz z regularna produkcją  Były to interkonekty, głośnikowe , zasilające. Ja bardzo lubię jak Robert "robi" brzmienie tych swoich kabli . Nie lubię cen tych kabli ,a jak wiecie mam tylko jeden Red Eye  głośnikowy kupiony 6 lat temu i to wszystko -na więcej mnie nie stać . Na dobra co było fajnego ? Prawie wszystko . Był jeden prototypowy interkonekt który wpięty między pre a końcówki zrobił to co lubię .Grał  znakomicie . Dalej dopięliśmy kable głośnikowe już z regularnej produkcji Quattro . I kolejna "bariera" na dźwięku ulotniła się . Naprawdę było czego posłuchać . Bardzo mi się ten kierunek brzmienia podoba . Następnie między cd a pre wylądowała Himalaya  i powiem wam że kabel Neotech 3220 dzielnie się trzymał i zwarzywszy na cenową 100 krotną przepaść nawet jeśli Himalaja grała lepiej  nie miał się czego wstydzić !!!! I na koniec poszły kable zasilające . Był u mnie również Mirek z Linnart   z którym wymienialiśmy uwagi  . Nawet on był pod wrażeniem ...............nikt nie mówił o moich bojach z kondensatorami ,które nie sprawiały nam żadnych kłopotów. Można ? Można !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Po wielu godzinach wygrzewania kondensatorów Kaisei stwierdzam ,że w moim systemie efekt nie jest jednoznaczny .Są obszary które ewidentnie się poprawiły i mówię tu o średnicy . Ktoś kto je testował napisał ,że brzmią jak przyzwoite kondensatory papierowo olejowe . I chyba coś w tym brzmieniu i ja odnajduje podobnego . A co się mi nie podoba . Ano zniknęła "witalność " dźwięku ,przestrzeń skierowana do słuchacza . Teraz gra mi system z dźwiękiem przyklejonym do linii kolumn  czego raczej nie lubię choć można się do tego przyzwyczaić . Ponieważ zamówiłem też kolejne Kaisei do zasilacza mojego preampu poczekam co się wydarzy . Może być ciekawie i np kombinacja Kaisei z innymi kondensatorami będzie takim strzałem w dziesiątkę . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

A próbowałeś posłuchać jak gra bez kondensatorów bocznikujących rezystory katodowe?
Nie trzeba tej konfiguracji w ogóle wygrzewać, bo przecież nie będziesz wygrzewał elementu którego nie ma  ;)

miniabyr

Zrobię to ale jeszcze nie teraz . Mam swój plan tych upgrade'ów  i na razie się tego trzymam .  Nawet w moim szaleństwie musi być jakiś obrany   kierunek . >:D .........cyna którą polecałeś (cardas) jest bardzo ok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Mam na kilka dni kable głosnikowe KBL Sound Quattro  . Fajnie że będę mógł je dłużej przesłuchać . Za pierwszym razem było super .Mam nadzieję że za drugim również będę mieć takie wrażenie .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot


pelot

Przeanalizuj je  dokładnie w odniesieniu  do Redów . A Inter Conectów nie zostawił  ???

miniabyr

Cytat: pelot w Kwiecień 21, 2018, 19:39
Przeanalizuj je  dokładnie w odniesieniu  do Redów . A Inter Conectów nie zostawił  ???
Ok własnie pod tym kontem to robię . Interkonekt chciał m dać ,ale ja chciałem tylko kable glosnikowe .Po co robić jeszcze wiekszy zamęt!-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

  No i pierdyknęło mi !49 mam na liczniku od kiedy mnie matka na świat wydaliła . Dobrze że jak wydalała to od razu na gramofon  ;D W związku z tym idę posłuchać kabla ,bo w tym wieku to nawet napić się jak człowiek nie mogę . Herbatka ,woda -to mogę  :o 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Kwiecień 22, 2018, 10:57
  No i pierdyknęło mi !49 mam na liczniku od kiedy mnie matka na świat wydaliła . Dobrze że jak wydalała to od razu na gramofon  ;D W związku z tym idę posłuchać kabla ,bo w tym wieku to nawet napić się jak człowiek nie mogę . Herbatka ,woda -to mogę  :o 

Wszystkiego naj!  Mnie też to czeka za moment. Pieprzyć wiekowość, zaznaczyć teraz :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Dzięki ! Nie jest jeszcze tak źle ,bo jak kicham to nie popuszczam   :P >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Kwiecień 22, 2018, 11:00bo jak kicham to nie popuszczam

życie bez popuszczania jest niebogate ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: miniabyr w Kwiecień 22, 2018, 10:57
  No i pierdyknęło mi !49 mam na liczniku
No to drugiego tyla w dobrym humorze i kondycji życzę [emoji512]🥂


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Wszystkiego najlepszego!!!  :alc:

Melepeta

Zdrowia, miłości i pieniędzy Ci życzę.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

pelot

Cytat: miniabyr w Kwiecień 22, 2018, 10:57
  No i pierdyknęło mi !49 mam na liczniku od kiedy mnie matka na świat wydaliła . Dobrze że jak wydalała to od razu na gramofon  ;D W związku z tym idę posłuchać kabla ,bo w tym wieku to nawet napić się jak człowiek nie mogę . Herbatka ,woda -to mogę  :o 

A ziółka to beee.
Paweł oby cię słuch i  twoje fascynacje audio , dźwiękiem i muzyką nie opuściły , byś zawsze tryskał wigorem i charyzmą jaką nas tu wszystkich zarażasz.  Najlepszego , zawsze twierdziłem i nie zmienię  zdania że : ludziska z połowy i przełomu lat sześćdziesiątych to porządne chłopy , bez urazy dla innych . Ja trochę wcześniejszy bo o dwa lata. Pozdro , radości  z tego co  robisz, i co cię w życiu spotyka.

miniabyr

Dzięki chłopaki za mile słowo .Ale my tu gadu gadu a audiofilia leży odłogiem . Dziś był Ondrej i zrobiliśmy pomiary  moich kolumn. Ciekawy efekt na basie znaleźliśmy . Z jednej strony bas gra na wykresie bardzo dobrze a  na drugiej stronie już nie ! Zamieniliśmy kolumny stronami i wyszło mi ,że głośniki basowe są ok i zwrotnice  a ze względu na ustawienie kolumny mam z prawej strony problem .....ale do rozwiązanie bo i tak zamierzałem przemeblować pokój . Reszta jest prawie identyczna jak u chłopaków .To tyle .Jestem baaaardzo zadowolony ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !