Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba w KAiM-ie był ich wzmacniacz na testach.
Jeśli to był faktycznie ich produkt (musiał bym pogrzebać w archiwach) to też był mało lampowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr ale mój set Audio Note też nie brzmi jak lampa . Przynajmniej tak mi się zdaje .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 21, 2018, 22:09Piotr ale mój set Audio Note też nie brzmi jak lampa .
Bo ty masz podrabiane końcówki mocy, a lamy to tylko atrapy. Jeszcze nigdy nie widziałem by one u Ciebie świeciły  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Październik 21, 2018, 22:50eszcze nigdy nie widziałem by one u Ciebie świeciły 
Diody mu się popaliły.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Piterski w Październik 21, 2018, 22:50Bo ty masz podrabiane końcówki mocy, a lamy to tylko atrapy. Jeszcze nigdy nie widziałem by one u Ciebie świeciły
Bo ja oszczędzam światło ! (tak mawiała moja babcia )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

A u mnie w końcu przyjechał mój gramofon. Jak będzie grał na ramieniu Zonteka. No pewnie niedługo napisze, albo napiszą ci których zaproszę. Pawle bierz Air pod pache i zapraszam.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

wiki

Miniabyr, nadal używasz kabli zasilających Yarbo 1100?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#3657
Cytat: wiki w Październik 22, 2018, 07:40
Miniabyr, nadal używasz kabli zasilających Yarbo 1100?
Tak. Co więcej wszystkie moje kable zasilające to yarbo 1100
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Ja mam dwie sztuki zasilających Yarbo 1100. Kiedyś dawno się zastanawiałem, czy by go nie wypróbować, ale zawsze odkładałem to w czasie, dopiero po Twoich wpisach się zdecydowałem i to był strzał w dziesiątkę - dzięki.
Jak pisałem wcześniej tu na Forum, Yarbo 1100 nieznacznie wygrały z moim DIY zrobionym z Westerna, gdzie faza i neutralny były offerrytowane.
Postanowiłem, że jak będę robił trzeci kabel z 1100 to go rozetnę wzdłuż, offerrytuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.
I tak miałem zrobić, ale nie miałem ferrytów o odpowiedniej średnicy. Kiedyś pewnie też tego spróbuję.
Wczoraj zrobiłem trzecią sieciówkę. Pomysł powstał już dawno za sprawą mojego kolegi, który gdy dowiedział się co zrobiłem z połączeniami w kablu głośnikowym Neotech (był tu prezentowany na Forum), powiedział: ,,a może by tak zrobić w kablu zasilającym?"
Te dwa kable mam w standardowym połączeniu: czerwony – faza, czarny – neutralny, zielony – ochronny, ekrany od strony gniazdka połączone z ochronnym.
Wczoraj siadłem i zrobiłem trzeci z pomieszanymi kabelkami wewnętrznymi w czerwonym i czarnym. Zrobiłem zaplanowany miks i podłączyłem. Trzeba robić bardzo powoli, aby nie naruszyć izolacji tych pojedynczych kabelków.
Pierwsze porównania są obiecujące (na pierwszy rzut ucha). Na razie się wygrzewa i czeka do piątku/soboty.
Mamy się spotkać z kolegami, to będziemy mocniej testować.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

A propos tych Yarbo 1100, czy można je gdzieś kupić konfekcjonowane, z wtykami, w rozsądnej cenie? Podoba mi się to, że są niedrogie i dobre, ale niestety nie umiem w lutownicę :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY

Nie ma potrzeby używania lutownicy.
Wtyki zasilające są skręcane.

A kable są świetne.

Też mam wszystko tym obwieszone.

seblop

Oj Pawle ta płyta ta wkładka i to ramię. No pozostaje szczękę na podłodze położyć. Co za kontrabas.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

redak

To na pewno zasługa Witolda Szczurka  ;) Ta płyta jest genialna  :D

Moriarty

Cytat: LampowY w Październik 22, 2018, 12:07
Nie ma potrzeby używania lutownicy.
Wtyki zasilające są skręcane.

Dzięki za dobrą nowinę! :) A jakie końcówki do tego byś polecił?

Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie, możliwe, że naiwne. Gdzieś kiedyś czytałem, że długość kabla zasilającego powinna być nie mniejsza niż (i tu jakaś wartość padła). To ma sens, czy zwykły przesąd?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY

Na pewno nie te co ja bo są co prawda pikne ale... za drogie  ;D

Paweł i McG polecali jakieś fajne chińskie z czystej miedzi i nie drogie.
Nie pamiętam nazwy. Valab chyba?

Tu masz szerzej na ten temat
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2320.0

Mam kable 1,5m a i mam też 0,8m bo mi tak pasowało.
No przynajmniej ja różnicy na tych długościach nie słyszę ale jak powszechnie wiadomo ja głuchy jestem  ;D


Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Październik 22, 2018, 11:53
A propos tych Yarbo 1100, czy można je gdzieś kupić konfekcjonowane, z wtykami, w rozsądnej cenie? Podoba mi się to, że są niedrogie i dobre, ale niestety nie umiem w lutownicę :) .
A ile tych kabli chcesz sobie zrobić? Może się dogadamy, bo potrzebuję sieciówkę ok. 1,3m a sprzedają tylko w pełnych metrach. Trzeba węc kupić 4 metry, podzielić na 3 odcinki, i mamy idealną długość. 
Ponadto mam trochę wolnych kompletów wtyków Viborg, takich:

one są bodaj coś po 20$.
Więc mógłbym Ci od razu kabelki zakonfekcjonować.

McGyver

Cytat: Moriarty w Październik 22, 2018, 21:06Dzięki, poszukałem na Ebayu i znalazłem. Linkuję, bo może komuś się to przyda. Oprócz parki z miedzianym przewodnikiem (i złoceniami) za 47,50 USD:


...znalazłem tańszy odpowiednik, też na miedzi, za zaledwie 20,67 USD:

Te pierwsze są TAŃSZE, bo w zestawie jest pięć par. Ale te drugie mają dużo lepsze obudowy, z solidniejszego tworzywa które nie pęka od byle czego. Mam na stanie kilka par tego drugiego rodzaju.

cdt

Cytat: McGyver w Październik 22, 2018, 21:59sprzedają tylko w pełnych metrach.
To chyba że coś się zmienilo . Jak zadzwinisz to sprzedadzą Ci 1,5 metra  .

McGyver

Cytat: cdt w Październik 22, 2018, 22:18Jak zadzwinisz to sprzedadzą Ci 1,5 metra
Faktem jest że nie "dzwiniłem", a przez neta jest tylko w pełnych metrach. Chciałbym jednak metr dwadzieścia - metr trzydzieści, jakbym miał dłuższy kawałek, np metrpięćdziesiąt to i tak bym obciął, i co? Wyrzucić? Trochę szkoda. Lepiej nie marnować i uciąć ze szpuli od razu tyle ile należy.

cdt

Zadzwoń do nich , oni są normalni .

McGyver

Poczekam na Moriarty'ego i wtedy zadzwonię, jak się Moriarty odezwie to może załatwimy wszystko jedną przesyłką.

Moriarty

Cytat: McGyver w Październik 22, 2018, 21:59
Może się dogadamy, bo potrzebuję sieciówkę ok. 1,3m a sprzedają tylko w pełnych metrach. Trzeba węc kupić 4 metry, podzielić na 3 odcinki, i mamy idealną długość. 
Ponadto mam trochę wolnych kompletów wtyków Viborg

Dziękuję za propozycję, brzmi kusząco! :) Wyślę Ci w tej sprawie zaraz prywatną wiadomość.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Październik 22, 2018, 23:06Wyślę Ci w tej sprawie zaraz prywatną wiadomość.
Wiadomość otrzymałem, ale pozwól że odpowiem jutro bo teraz to ja zajmuję się piciem i nadaję się jedynie do barku audiomaniaka  ;)

Hubertrs

Jako ze wczoraj wszyscy politykowali i nie bylo sie z kim napic to trzeba bylo podejsc do sluchania na trzezwo, nastawilem sie na meki straszliwe i z pewnym zdziwieniem doszedlem do pewnych wnioskow.
Zgadzam sie ze spostrzezeniami Miniabyra odnosnie tego, iz drugiego i trzeciego dnia wygrzewania, dzwiek strasznie muli, ale o dziwo nadal jest wciagajacy, barwa jest nadal rewelacyjna jedynie w przekazie eksponowany jest bardziej dol pasma. Nie mniej jednak czekam z niecierpliwoscia chwili kiedy smaczki beda takie jak chwile po wlutowaniu rezystorow(mam nadzieje ze wroca  :-\)