Autor Wątek: Wokół czarnej płyty  (Przeczytany 34152 razy)

Offline elem

• maniak
Odp: Wokół czarnej płyty
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 07, 2018, 08:43 »
pod tym względem można zaliczyć mnie jeszcze do normalnych ludzi

MY zaliczamy. A co na to teściowa? ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 07, 2018, 08:49 »
Teściowa... Moja własna matka nie czai po co śmieci zbieram i jeszcze kasę na to wydaję.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline fotobia

• maniak
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 07, 2018, 09:40 »
Ja sobie w tym roku postawiłem inny cel... Himalaje :) . Jak mnie kusi coś kupić to otwieram stronę z fotami, z trekingów i ochota na zakupy przechodzi. Albo jest chwilowo zagluszona. A, że zarówno audio jak i fotografia oraz wyjazdy z nią związane, finansuję całkowicie z zaskórników i dodatkowych funduszy, to muszę umieć wybrać. Stety, lub niestety nie stać mnie na to i na to. Oczywiście jakieś CD czy winyl, na którym bardzo mi zależy zapewne kupię, tak zupełnie nic to bezsensu by było :)
Luxman PD 284, Yamaha PianoCraft MCR-750, Art DJ Pre II, Kef Cresta30,

Offline Michał

• maniak
  • The world's best loved loudspeakers
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 07, 2018, 09:48 »
Ja sobie w tym roku postawiłem inny cel... Himalaje :) . Jak mnie kusi coś kupić to otwieram stronę z fotami, z trekingów i ochota na zakupy przechodzi. Albo jest chwilowo zagluszona. A, że zarówno audio jak i fotografia oraz wyjazdy z nią związane, finansuję całkowicie z zaskórników i dodatkowych funduszy, to muszę umieć wybrać. Stety, lub niestety nie stać mnie na to i na to. Oczywiście jakieś CD czy winyl, na którym bardzo mi zależy zapewne kupię, tak zupełnie nic to bezsensu by było :)
Trekking pod Annapurną nie jest koszmarnie drogi. 10 dni,przelot do Katmandu i nazad. Cirka 1000€ per capita.
REMANENT

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 07, 2018, 10:02 »
pod tym względem można zaliczyć mnie jeszcze do normalnych ludzi

MY zaliczamy. A co na to teściowa? ;)

Nie żyje.

Offline fotobia

• maniak
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 07, 2018, 10:12 »
Trekking pod Annapurną nie jest koszmarnie drogi. 10 dni,przelot do Katmandu i nazad. Cirka 1000€ per capita.
Pod Annapurną to faktycznie najtańszy treking tylko dolicz do tego przelot z bagażem będzie ponad 3 tys zł,  ubezpieczenie, kieszonkowe.  No i mnie interesuje co najmniej 18 dniowy wyjazd raczej pod Everest, by więcej czasu spędzić w górach.
 1000 euro nie dla każdego jest to mała kwota. Szczególnie gdy ma być wydana na własną przyjemność, a jest jeszcze rodzina z którą też trzeba się liczyć.

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 07, 2018, 10:15 »
Ja sobie w tym roku postawiłem inny cel... Himalaje :) . Jak mnie kusi coś kupić to otwieram stronę z fotami, z trekingów i ochota na zakupy przechodzi. Albo jest chwilowo zagluszona. A, że zarówno audio jak i fotografia oraz wyjazdy z nią związane, finansuję całkowicie z zaskórników i dodatkowych funduszy, to muszę umieć wybrać. Stety, lub oiniestety nie stać mnie na to i na to. Oczywiście jakieś CD czy winyl, na którym bardzo mi zależy zapewne kupię, tak zupełnie nic to bezsensu by było :)

Najdroższy jest lot z polski...reszta jest tania. W miarę.. ;) nocleg na szlaku, jedzenie. Trzeba liczyć ok. 20-25$ dziennie. Warto polecieć na dłużej, i "zrobić" jeszcze EBC.. ;) Jest super.. Polecam tuż przed sezonem. Zeby uniknąć tłoku turystów. ;) A, i można jeszcze spróbować lecieć do Indii, a potem do Kathmandu...
Wszystko możesz zorganizować sam. Bez przewodników, itp... Cieżko sie zgubić, infrastruktura świetna, zupełnie inaczej niż np. Aconcagua... Generalnie wystarcza ciuchy, śpiwór (choc jest pościel w "schroniskach"), i wygodne buty... Polecam. Wrażenia i widoki bezcenne..
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 10:19 wysłana przez Bartolo »

Offline fotobia

• maniak
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 07, 2018, 10:30 »
Ja sobie w tym roku postawiłem inny cel... Himalaje :) . Jak mnie kusi coś kupić to otwieram stronę z fotami, z trekingów i ochota na zakupy przechodzi. Albo jest chwilowo zagluszona. A, że zarówno audio jak i fotografia oraz wyjazdy z nią związane, finansuję całkowicie z zaskórników i dodatkowych funduszy, to muszę umieć wybrać. Stety, lub oiniestety nie stać mnie na to i na to. Oczywiście jakieś CD czy winyl, na którym bardzo mi zależy zapewne kupię, tak zupełnie nic to bezsensu by było :)

Najdroższy jest lot z polski...reszta jest tania. W miarę.. ;) nocleg na szlaku, jedzenie. Trzeba liczyć ok. 20-25$ dziennie. Warto polecieć na dłużej, i "zrobić" jeszcze EBC.. ;) Jest super.. Polecam tuż przed sezonem. Zeby uniknąć tłoku turystów. ;) A, i można jeszcze spróbować lecieć do Indii, a potem do Kathmandu...
Ceny na dzień dzisiejszy są nieco inne 40-45 $ na szlaku, na dzień. Coraz częściej hoteliki i schroniska odmawiają noclegów samotnym turystom. Nepalczycy chcą też wprowadzić nakaz trekingów z przewodnikiem.  Jeśli chodzi o ceny i cele jestem cały czas na bieżąco. Ja wybieram się najwcześniej  przyszłym roku. Wcześniej nie nazbieramy tyle kasy by mieć nie tylko na sam wyjazd ale i na ciuchy, bo np buty co prawda mam, ale uważam, że na 18 dni trekingu wysokogórskiego to one się nie nadają. Ale nie o tym temat ten jest. Zostawmy Himalaje na razie w spokoju. :)

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 07, 2018, 10:31 »
ej, chodzenie po gorach to chyba nie jest temat do 'wokol czarnej plyty';)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 07, 2018, 11:53 »
Pod Annapurną to faktycznie najtańszy treking tylko dolicz do tego przelot z bagażem będzie ponad 3 tys zł,  ubezpieczenie, kieszonkowe.  No i mnie interesuje co najmniej 18 dniowy wyjazd raczej pod Everest, by więcej czasu spędzić w górach.
 1000 euro nie dla każdego jest to mała kwota. Szczególnie gdy ma być wydana na własną przyjemność, a jest jeszcze rodzina z którą też trzeba się liczyć.
Nie napisalem,że jest mała,tylko relatynie-słowo klucz,jest do zaakceptowania. Życzę Ci spełnienia tych planów :)
REMANENT

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #410 dnia: Luty 07, 2018, 12:21 »

Podobno mnisi w Nepalu handlują winylami.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #411 dnia: Luty 07, 2018, 13:04 »
Się śmiej, mam nepalskie wydanie Tori Amos!

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #412 dnia: Luty 07, 2018, 15:18 »
Bielecki miał wypadek...
REMANENT

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #413 dnia: Luty 10, 2018, 13:04 »
Kamil Stoch to nasz człowiek! Wiedzieliście o tym? Od 3 min 28 sek.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #414 dnia: Luty 10, 2018, 13:36 »
To kolekcja taty. A jego stryj, pan Mieczysław nawet u nas coś napisał . Może fizycznie nie on, ale ktoś z jego sklepu
Miniabyr będzie wiedział.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=998.msg68445#msg68445

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 08, 2018, 09:06 »
Ostatnio pojawiły się na forum wzmianki o problemach z obrotami niektórych gramofonów. Wczoraj czytałem, że od początku roku w Europie są jakieś problemy z dostawami prądu i obniżana jest częstotliwość z 50Hz. Skutkuje to między innymi spóźnianiem się zegarów zasilanych z sieci (kuchenki mikrofalowe, piekarniki). Nikt nie wspomniał o gramofonach. :)

Offline rudy-102

• maniak

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 15, 2018, 09:46 »
Wczoraj czytałem, że od początku roku w Europie są jakieś problemy z dostawami prądu i obniżana jest częstotliwość z 50Hz.

https://wysokienapiecie.pl/8656-kto-ukradl-prad-za-3-mln-euro-spowolnil-europejskie-zegary/
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand