Uporządkowanie kabli w systemie HiFi

Zaczęty przez GB, Grudzień 08, 2018, 07:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Hej,

Tak się zastanawiam czy sposób uporządkowania kabli może mieć negatywny wpływ na późniejszą jakość dźwięku?

Czego unikać?

Np. nie spinać kabli napieciowych, z głośnikowymi, podającymi sygnał?

Nie spinać zbyt długich kabli w okrąg?

Z góry dziękuję za rady i spostrzeżenia w tej kwestii.


______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Moje zdanie jest takie. Niczego nie spinać. Zostawić ten burdel za szafą tak żeby kable miały spory odstęp od siebie. Jeśli sygnałowe przechodzą obok zasilających to powinny w miarę możliwości przecinać się na krzyż. Kable zasilające muszą być ekranowane.
To w zasadzie tyle.

paul_67

Za sprzętem mam kompletny chaos.Nic nie pospinane i nic nie buczy i nie wpływa na siebie.Tylko czasami żona ręce załamuje z pytaniem kiedy zrobię z tym porządek?

LampowY

Porządek w kablach?
Zwłaszcza jak zawsze coś się znajdzie do podłączenia, przepięcia, wypróbowania, przetestowania?  :o

Spółdzielnia pracy "Daremny Trud"  ;D

paul_67

Przy telewizorze mam kable w osłonie z tworzywa, aby nie wisiały.Jak wyciągnąłem DVD to kable pozostały bo nie chciałem rozpruwać tego co tak ładnie wygląda:)

GB

No to muszę swoje sygnałowe poodpinać bo je splątałem na okrągło.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Cytat: GB w Grudzień 08, 2018, 12:38No to muszę swoje sygnałowe poodpinać bo je splątałem na okrągło.
Nic nie musisz jak nie masz brumów . Nie rusza się takich kłębowisk jak nie trzeba ;D . Po co wsadzać patyka w gniazdo szerszeni ;D


rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 08, 2018, 13:43Po co wsadzać patyka w gniazdo szerszeni ;D
Można tam wpuścić żonę, ale na ogół kończy się to zakupem nowej wkładki :(.

GB

Cytat: rudy-102 w Grudzień 08, 2018, 14:07
Cytat: cdt w Grudzień 08, 2018, 13:43Po co wsadzać patyka w gniazdo szerszeni ;D
Można tam wpuścić żonę, ale na ogół kończy się to zakupem nowej wkładki :(.
Dobrze, że nie kupowałem tego robota sprzątającego, choć ostatnio myślałem o i-roombie.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

axolotl

Ja temat szybko ogarniałem. W kinie domowym sprzedałem kolumnę centralna i surroundy przez co liczba kabli sie zmniejszyła a w drugim systemie walnąłem sobie taka sprytna szeroka listwę maskująca.

LampowY

Trochę inaczej to by wyglądało gdyby na ołtarzu było wstawionych 14 urządzeń.
Każdy zasilany i prawie każdy z IC  ;D

cdt

Schludnie ale neotecha nie zmieścisz a co dopiero skrętne Yarbo  ;D . :P . Dla przepinaczy to kolejne wyzwanie - zatrzaski  ;) . Czyli po niekąd i dla mnie  ;D

cdt

u mnie kable stoją jak u małolata  w lato na plaży  ;D

axolotl

Sorki za zdjecie bokiem, dodawalem przez fona i bylo ok:/

Prawde piszac to po remoncie jak zabralem sie za porzadkowanie kabli w kinie to spedzilem polowe dnia na spinaniu spinkami i prowadzeniu kabli.
Tak mnie to wkurzylo, ze poprzedawalem czesc sprzetow ze wzgledu na porzadek. Jak zona patrzy za szafke to lapie sie za glowe ile tam stworzen mieszka ;)))
Byc moze pozbycie sie sprzetow obnizylo jakosciowo dzwiek wydobywajacy sie z glosnikow ale jakos mi lzej na sercu ;)

Ehm byc moze czas na nowe - bezprzewodowe ;))

GregWatson

Ładnie to wygląda tylko na wystawie. Człek tyle eksperymentuje, że prawie codziennie musiałby je rozpinać i spinać i tak na okrągło. Luźno, zachować pewne zasady o których pisaliście w końcu od czasu do czasu szmatą też trzeba przejechać czy inną rurą od odkurzacza. Przynajmniej ja tak ładnie mam porozrzucane.  :) i gitara. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Ja nie mam kina domowego, a mimo to mam do samego tylko audio wszystkie osiem gniazd w listwie Taga zajęte. Żeby sobie posłuchać płyty CD muszę pięć urządzeń włączyć. Pozostałe trzy gniazda zajmują tuner, phonostage i gramofon. Nie ma bata żeby nie było wężowiska za szafką, tym bardziej że większość moich kabli ma taki wężowaty design.

Michał Trójmiasto

Po porządkach przedświątecznych mój tył wygląda tak.

naczesany

Cytat: Michał Trójmiasto w Grudzień 13, 2018, 16:54
Po porządkach przedświątecznych mój tył wygląda tak.

Czy ten niebieski to:
NeoTech NEI-3001III UP-OCC ?


Therion

To tako ciekawostkę Wam powiem. Po zakupie TV, musiałem zamienić miejscami CDQ z analogiem (optyk z TV by nie sięgnął do CDQ). Przy okazji zorganizowałem lepiej kable za szafką, sieciówki od przedłużaczy pospinałem (sieciówki audio są luzem), dosunąłem szafkę z klockami, nastawiłem muzykę i... słyszę, że wcięło mi głębię sceny. Cierpiałem tydzień. Zastanawiałem się, skoro wszystkie kable audio są luzem, to o co kaman???? Brzmi jakoś tak cienko, fun zjechany do minimum, scena płaska jak klata sąsiadki. (piszę o klockach audio - kolumn to nie dotyczy, mają stałe miejsce pobytu). Wczoraj chciałem się zabrać za ponowne ogarnięcie tematu, ale zdążyłem tylko lekko odsunąć szafkę od ściany. Zadzwonił tel. Pogadałem, skończyłem. Stwierdziłem, że jednak mi się nie chce dziś grzebać przy sprzęcie. Nastawiłem winyla - scena jest. Fun jest. Wystarczyło odsunąć sprzęt od ściany.

Tera zagadka. Dwie kulki i armatka. Dlaczego tak się stało? Klocki też są jak kolumny, też nie lubią stać blisko ściany?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

A jakie instalacje masz pochowane w tej ścianie?

Therion

A któż to wie. Ściana jak ściana. Pewnie jakiś elektryczny gdzieś leci, ale nisko.

4-5 centymetrów, a odmieniło kompletnie dźwięk. Jest basior jak był, jest potężna scena jak była.

Gupi się zrobiłem. Ale niech cieszy, nie będę wnikał, choć to ciekawe, dlaczego.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Może chodzi o akustykę? Nie wiem, jak wielka jest ta Twoja szafka z pudełkami, ale może jej położenie ma jakieś znaczenie w kwestii rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniu?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

Coś musi być na rzeczy, bo nie ruszyłem ani kabelka, a sprzęt odzyskal i scenę i niski bas.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.