Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez LampowY, Listopad 13, 2018, 09:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Na wstępie przepraszam Andrzeja za zdublowanie jego wątku ale jest zamknięty  :(
Jak Panowie funkcyjni się dogadają to proszę o przeniesienie postów do wątku podstawowego.

LampowY

#1
Czy słuchaliście już (premiera była chyba w piątek, 9 listopada) nowej płyty Herdziana?



Jak wrażenia?
Płytę podobno nagrali w dwa dni. No i to niestety słychać.
Jestem na nie  :(

LampowY

Za to bardzo podoba mi się Swinging Ivories Makowicza
Płyta koncertowa z m.in. bardzo udanymi interpretacjami Gershwina i Ellingtona.
Płytka już do mnie jedzie.


LampowY

Jazzowy wieczór z czarną płyta i kubkiem smacznej herbaty uważam za rozpoczęty  8)
Na początek Adam Bałdych & Companieros z mojej na równi ulubionej z ECM wytwórni ACT.




LampowY

Dieter Ilg & kamanda.

Do jazzowych interpretacji klasyki przekonał mnie kiedyś Jacques Loussier i mi tak zostało  :)




LampowY

Nils Landgren - Eternal Beauty
Komentarz zbędny. Nazwiska mówią wystarczająco  ::)




Moriarty

Cytat: LampowY w Listopad 13, 2018, 18:34
Nils Landgren - Eternal Beauty
Komentarz zbędny. Nazwiska mówią wystarczająco  ::)

Ale mnie zawstydziłeś, nic mi dotąd nazwisko Landgren nie mówiło... :-[
A sądząc po próbce, bardzo to ładne. Dzięki za polecankę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY

Ale zapewne Lars Danielsson Ci coś mówi  :) a nie grałby z byle kim  :np:

Moriarty

No ba! Danielssona ogarniam, drogi panie!  :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY


LampowY

To jak już przy Larsie jesteśmy to słuchamy winyli dalej.

Rantala Danielsson Erskine - how long is now?
Kto nie zna niech posłucha ale ostrożnie bo dupsko urywa  ;D




elem

#11
Cytat: Moriarty w Listopad 13, 2018, 18:43Ale mnie zawstydziłeś, nic mi dotąd nazwisko Landgren nie mówiło
zaden wstyd, Nils Landgren to w Polsce nieznany, bardzo niedoceniany muzyk. A jest mistrzem :) Poznałem go dzieki koledze kazanowi, który jako pierwszy zawiadomił mnie o jego istnieniu.

Rantala/ Danielsson/ Erskine trio to majstersztyk, u nas ta płyta przeszła bez echa. Nudne tria z ECM mają jednak dużo łatwiej, ECM jest częścią najwiekszej na świecie machiny dystrybucyjno-promocyjnej UNIVERSAL Music.  ACT to wciąż niezależna wytwórnia, opierająca się na niewielkich dystrybutorach. Oby jak najdłużej :)


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Oby, oby bo z ACT łykam praktycznie wszystko bez mrugnięcia okiem. Z ECMem już tak wesoło nie jest u mnie.
Czasami przesadzają niczym moja ulubiona wytwórnia Fortune  ;D ;D ;D

LampowY

To jak jesteśmy przy Landgrenie to polecam zakup na święta BN.
Ja się już zaopatrzyłem  8)




LampowY

Cytat: LampowY w Listopad 13, 2018, 10:15Za to bardzo podoba mi się Swinging Ivories Makowicza
Płyta koncertowa z m.in. bardzo udanymi interpretacjami Gershwina i Ellingtona.
Płytka już do mnie jedzie.

Dojechała.
Płyta godna polecenia a jak czytam wyjdzie też na winylu!

23 listopada 2017 roku Agencja Muzyczna zorganizowała koncert – recital Adama Makowicza w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. Artysta wykonał swoje kompozycje oraz szereg standardów jazzowych. Materiał muzyczny został zarejestrowany i właśnie został wydany na płycie CD. W przyszłości przewidujemy wydanie na płycie winylowej. Jest to niezmiernie cenna pozycja w katalogu Agencji Muzycznej, gdyż od wielu lat Artysta nie wydawał nowej płyty.

moon

CHICAGO EDGE ENSEMBLE

https://trostrecords.bandcamp.com/album/insidious-anthem

Dan Phillips: Guitar
Mars Williams: Saxophones and Percussion
Jeb Bishop: Trombone
Krzysztof Pabian: Double Bass
Hamid Drake: Drums
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Kolejna płytka z dzisiejszego paczkomatu.
Już nie najnowsza ale muzyka na najwyższym poziomie! Status płyty - 2 x platyna!


25 września 2004 w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) odbył się niepowtarzalny koncert Makowicz vs. Możdżer , którego współorganizatorami byli Instytut Kultury Polskiej w NY i Pomaton EMI. Dwaj mistrzowie wagi ciężkiej jazzowego fortepianu zagrali kompozycje własne oraz Chopina, Ellingtona...Dźwięki przez nas zarejestrowane będą dla Was dostępne na płycie CD zatytułowanej "Makowicz vs. Możdżer at the Carnegie Hall".

moon

przeca to nuda wieje takie granie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY


moon

dla mnie niestety tak, wrzucilem na szybko i przy takim zestawie wysiadam, nic sie nie dzieje:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Cytat: moon w Listopad 14, 2018, 16:36nic sie nie dzieje
Chopin, Ellington... nic się nie dzieje?  :o

Oklaski między utworami są to coś tam jednak żyje  ;D

moon

no dla mnie nie, taki juz moj jazzowy gust:) wole juz pitolenie, jak wyzej wrzucilem linka
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Sięgnąłem głębiej do dzisiejszego paczkomatu i wydobyłem dwie płytki.
Jedna z nich to Tomasz Chyła Quintet - Circlesongs

Płyta w stylu eksperymentu muzycznego - bankowo w guście miniabyra  ;D
Ale im głębiej w las tym i mi zaczynają wchodzić takie kwasowości  :o

Premiera drugiej płyty jednego z najbardziej energicznych zespołów młodego pokolenia

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet - Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Krzysztof Słomkowski (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja) w przypadku drugiego albumu całkowicie bazują na improwizacji. Płyta nagrana została w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyć się do  słuchacza i dać mu intymny kontakt z wrażliwością zespołu. Tak, jakby  artyści byli razem ze słuchaczem tu i teraz.


Tu akurat jeden kawałek z płyty, który akurat da się nucić przy goleniu(i). Z reszta jest weselej  :D




LampowY

#23
I ostatnia płyta z dzisiejszej dostawy. To też Tomasz Chyła Quintet. Ich pierwsza płyta - Eternal Entropy...

Nakładem Polskiego Radia ukazał się album laureatów Festiwalu Jazz Juniors .
Tomasz Chyła Quintet odwołuje się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią i werwą. Materiał na ,,Eternal Entropy" zachwyca lekkością, a jednocześnie szlachetnym rysem kompozycji. Zespół gra czujnie i błyskotliwie zaaranżowane kompozycje momentami zahaczając o folk. Kwintet pozwala się ponieść w rejony szerokiej improwizacji oraz pokazuje młodzieńczą buńczuczność. To muzyka wyrazista, zagrana przez artystów, którzy doskonale poruszają się po szerokim spektrum stylistyki jazzowej. Potrafią zabrzmieć romantycznie, ale jednocześnie treściwie i dobitnie podkreślając swój charakter. A jeśli spojrzeć na tytuł debiutanckiego albumu - ,,Eternal Entropy" - to określenie stopnia nieuporządkowania stanu należy rozumieć wyłącznie jako wciąż ewoluujący, zbierający różne inspiracje i otwarty na pomysły zespół. Wydawcą albumu jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.


cdt

Cytat: moon w Listopad 14, 2018, 16:40wole juz pitolenie,
Właczyłem . Kaśka mówi że jak by dzieciakom w klasie instrumenty rozdała to efekt był by podobny . ;D ;)