Przedwzwacniacz McIintosh C20 zna ktoś???

Zaczęty przez pelot, Kwiecień 30, 2018, 17:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot

#25
Cytat: Michał w Maj 19, 2018, 08:09
pelot drogi Kolego,ale opisz plis cały swój set up,bo cóś mi się wydaje,że fajnie jest zestrojony. Piecyk,paczki,źródła,druty,wkładki... :)

Nie lubię się bardzo obnosić z tym co posiadam, chyba że warunkuje to udziału  w forum ,  lub w przypadku  co by nie być gołosłownym .
Wówczas prezentuje to co mam.

Swego czasu miałem opisany stan posiadania w o mnie ,na pewnym konkurencyjnym forum, co było przyczyną nie jednokrotnej odcinki że biorę udział w rankingu kto ma dłuższego.
Poczułem się wówczas niesmacznie , bo jeśli coś pokazuję publicznie to nie po to żeby się chwalić a po to że jak wspomniałem na wstępie ,  być wiarygodnym.

Niestety mieszkam na wsi ,  w zasadzie w lesie .
Dostęp do odsłuchów , testów , prezentacji mam mocno ograniczony , bardzo nie wielu znajomych  o podobnych zainteresowaniach . A tym bardziej takich co by chcieli pójść dalej niż Tehnics lub Pioneer.
Wiedzę o brzmieniu jak co może grać zdobywam sam ,  angażując w to własne nie małe finanse , i oczywiście wam  a także Wojckowi , J Sikorze i ostatnio Pawłowi (Miniabyrowi), wizyta u niego dała mi wiele do myślenia na temat dźwięku.
Planuję spotkać się z nim niebawem celem wpięcia C20 w jego tor i porównanie go z tym co gra u niego , a jest do czego!
Jakoś się zrymowało.

Po wstępnych przesłuchaniach , mam prawo wnioskować iż C20  jest naprawdę świetnym  przedwzmacniaczem .
Tak jak wspomniałem nie degraduje dźwięku  , ani nie wpływa w sposób jednoznaczny na niego , w moim mniemaniu to już 70%  sukcesu.
Wpinając go w mój  tor z : SET 42 SE Aplifona ,  Monoblokami Philipsal EL6420 , i Itegrą  w PP na 6N2p i 6p3se , nie odnotawałem pogorszenia brzmienia a wręcz poprawy na lepsze.
Nadał brzmieniu  , tak jak wspomniałem pow.analogowego polotu.
Poszerzył pogłębił scenę , zaakcentował-podkreślił wybrzmienia , zaoblając je , nadając im bardzo miłego  atłasoweho  charakteru. Coś jak z Kablami Yarbo (Paweł wie o co mi chodzi) ,tylko że w większej skali.
Może kogoś zastanowi o  czym on pisze  , przecież gra na lampach , tak i owszem  ,  jednak pre gramofonowe które mam od Janusza  , nadaje brzmieniu nutkę tranzystorowega posmaku i aromatu😊
Dźwięk jest szybki energiczny trochę za suchy jak na analog  , ale za to bardzo dynamiczny.
Kto był na stadionie w pokoju Janusza wie o co chodzi .
Swego czasu po wystawie Audio Show , kol.Tomkly  z  AS opisał go(dźwięk )jako "Szybki energiczny wręcz tranzystorowy ,  bez analogowego zamulenia"
Taki właśnie efekt osiągnąłem u siebie.
Jednak w trakcie obywania się z nim i osłuchiwaniu się w nim (dźwięku ) doszedłem do wniosku że to nie to , muszę się lekko przestroić w cieplejszą stronę brzmienia.

Do  rozmiękczenia którego ma mi posłużyć właśnie , McIntosh C20!
Jeśli uda mi się go przesłuchać u Pawła , będę tego pewien na 100%.
Dla mnie tor Pawła  jest jak narazie wzorcowy.

Dziękuję wszystkim czytającym za uwagę☺

Michał

Stary nikt Cię tu nie będzie obrażał tylko z tego powodu,że zarobione miedziaki wydajesz na to co lubisz,więc jakie paczki,jaka wędka wisi na Sikorze?

pelot

Cytat: Michał w Maj 19, 2018, 11:14
Stary nikt Cię tu nie będzie obrażał tylko z tego powodu,że zarobione miedziaki wydajesz na to co lubisz,więc jakie paczki,jaka wędka wisi na Sikorze?
Rozluźniając napięcie na innym  forumowym wątku  , kontynuuję temat .
Powiadsz wędka,  Kuzma Stogi S 12VTA , Wkładka Car 40, pre J Sikora, dzielone , w klasie A.

elektroboy

Gratulacje! C20 w tak doskonalym stanie to marzenie! ;)

pelot

Ondej , ten egzemplarz uchował się u totalnie rasowego audiofila w Niemczech.
Niestety to pokolenie pamiętające okres gdy urządzenia grały a nie wyglądały ,zaczyna nas "opuszczać".
Tu nutka cynizmu, dzięki temu są one dostępne w tak dobrym stanie.
To tak trochę jak swego czasu z Mercami  "dziadek płakał jak sprzedawał"
Jest jeszcze do wyrwanie następcę C20 ,  C2200.
Niestety ale to już nie to i droższy.

Michał

A jakie kolumienki,bo chyba mi umknęło. Zestaw fajny,nie wiem jak gra,bo tego amplifona nie znam,ale widać,że składany pod określone oczekiwania. Brawo Ty :)

pelot

#31
Cytat: Michał w Maj 19, 2018, 14:24
A jakie kolumienki,bo chyba mi umknęło. Zestaw fajny,nie wiem jak gra,bo tego amplifona nie znam,ale widać,że składany pod określone oczekiwania. Brawo Ty :)

Ok. uspokoił się na forum więc coś napiszę.
Co do Ampliego .
SET 42 to w zasadzie produkt "komercyjny", afirmowany jest między innymi wytworami Andrzeja Piwowarczyka ,przez  Japońską markę CEC.
Mój egzemplarz  jest wersją SE czyli, Special Edition.
Ma lepsze trafa i "audiofilskie" kondensatory.
Wziąłem  go  praktycznie prosto z wystawy w Monachium., w ubiegłym roku.
Po tygodniu odsłuchów  ,pojechał na małe turne po kraju a po powrocie trafił do mnie. Gra świetnie zwłaszcza na miedzianych GMkach i na  EC806A Telefunkena.
O kolumnach później.

dino

Zabawki....miodzio (skromnie ale czysto - jak powiedział nowy ruski wychodząc z Ermitażu :))
A dopytuje się (i nie tylko ja) żeby z braku możliwości odsłuchu przynajmniej sobie taki dźwięk ...wyobrazić  ;)
W całym opisie brakuje mi ..używanych traf bo Kuzma to MC a pre jest do MM.
Czy z drugim pre tez grasz na trafach ?

pelot

#33
Cytat: dino w Maj 20, 2018, 16:06
Zabawki....miodzio (skromnie ale czysto - jak powiedział nowy ruski wychodząc z Ermitażu :))
A dopytuje się (i nie tylko ja) żeby z braku możliwości odsłuchu przynajmniej sobie taki dźwięk ...wyobrazić  ;)
W całym opisie brakuje mi ..używanych traf bo Kuzma to MC a pre jest do MM.
Czy z drugim pre tez grasz na trafach ?

Trochę się to wszystko zagmatwało.   Więc tak : Kuzma Car 40  i DL 103 R  i  AT OC 9 MLII , grają na pre gramofonowym J Sikory .  Wszystkie  wymienione to wkładki MC , MM jeszcze nie mam , będziemy w przyszłości to omawiać  przy innej okazji, w stosownym wątku , celem podpowiedzenia mi co wybrać , ale  to nie teraz..
McIntosh C 20 to przedwzmacniacz stereo wyposażony  między innymi w dwa wejścia gramofonowe 
  w każdym wejściu Phono  jest opcja ceramic i magnetic , czyli tak jakby cztery Phono.
Plus magnetofonowych wej. wyj. typu Tape Head -Low ,High , i tu podobnie jak z gramofonem, tak jakby cztery .   Pętla magnetofonowa , jedno  AUX , dwa Tuner i dwa Tape, wszystkie typu RCA .
Mamy jeszcze  dwa  z przodu typu Jack , jedno Tape In , drugie  In-Out , całość komponentu nazwana jako : In Playback Out Record.

dino

Niedziela i słaby jestem - opis brzmienia dotyczy wejścia gramofonowego C20  czy wykorzystujesz go jako pre do monobloków a gramofon podłączony jest do C20 przez phonostage  J.Sikory ?

Michał


pelot

Cytat: dino w Maj 20, 2018, 23:29
Niedziela i słaby jestem - opis brzmienia dotyczy wejścia gramofonowego C20  czy wykorzystujesz go jako pre do monobloków a gramofon podłączony jest do C20 przez phonostage  J.Sikory ?
Tak jak w drugim  członie  pytania.

pelot


A co z kolumnami?są? :P
[/quote]

Są są, jakby inaczej.
Borykałem się z nimi kilkanaście lat , testując ,słuchając różnych marek i modeli.
Ostatnie to Isophon Vescova .
Mam słabość do Isophana , lecz nie tego współczesnego
a tego z okresu początkowego.
Mam na myśli koaksjalny głośnik z lat 40-60 czyli Isophon Orchester .
Miałem przez jakiś czas przyjemność obcować z kolumnami  z jego udziałem.
Piękne analogowe brzmienie , polecam.
Do rzeczy bo się rozpisałem nie na temat.
Obecnie mam kolumny konstrukcji DIY.
Są to kolumny w układzie D'Appolito.
konstrukcja dwuczłonowa .
Midbas na górze 10" , w głównym  członie trzy głośniki średni 6" , odwrócona kopułka tytan i woofer12"
Głośniki modyfikowane Focala. Z serii  Professional Special  Flat Wire (kewlarowe).
Całość kolumny to  jakieś 120 kg , z podstawą.

pelot

Tak to wygląda na potwierdzenie moich wypocin.

Michał

O [wulgaryzm] :o
Zawodowo to wygląda. Cóż to za dwie ,,farelki" stoją tam na dole? Wybacz dyletantowi  ;D

cdt

Piękny ołtarzyk  :) . Piękny Sikorek  :)

tomekkk1

Ja Cię, ile pięknego sprzętu - napracowałeś się, gratuluję  :np:


Cytat: pelot w Maj 21, 2018, 12:48Są to kolumny w układzie D'Appolito.
Niestety, ale te kolumny nie są w układzie D'Appolito. D'Appolito to dwa identyczne nisko-średniotonowe połączone równolegle i przetwarzające ten sam zakres częstotliwości umieszczone pomiędzy głośnikiem wysokotonowym.
Twoje są głośnikami najprawdopodobniej w układzie czterodrożnym ;)

wojtek41

Pięknie )  Możesz coś więcej napisać o monoblokach Philipsa ? Modyfikowane czy zachowane w oryginale ?

Michał

Cytat: wojtek41 w Maj 21, 2018, 18:43
Pięknie )  Możesz coś więcej napisać o monoblokach Philipsa ? Modyfikowane czy zachowane w oryginale ?
A wiec to są te ,,farelki" ;D

pelot

#44
Cytat: tomekkk1 w Maj 21, 2018, 17:54
Ja Cię, ile pięknego sprzętu - napracowałeś się, gratuluję  :np:


Cytat: pelot w Maj 21, 2018, 12:48Są to kolumny w układzie D'Appolito.
Niestety, ale te kolumny nie są w układzie D'Appolito. D'Appolito to dwa identyczne nisko-średniotonowe połączone równolegle i przetwarzające ten sam zakres częstotliwości umieszczone pomiędzy głośnikiem wysokotonowym.
Twoje są głośnikami najprawdopodobniej w układzie czterodrożnym ;)
Właśnie wróciłem z Warszawy do mojej oazy spokoju  w lesie, śpieszę odpisać  na zadane pytania .
Niestety mimo gotowości Pawła  na spotkanie , celem posłuchania w jego torze C20  nie doszło z powodu braku czasu i pieniędzy na galerię.
W tym miejscu pragnę  podziękować  mu publicznie , za otwarcie i zaangażowanie w takie kwestie  .

Masz w zupełności rację Tomek , przeoczyłem, zjadłem  słowo "coś  jakby".
Pisałem ten wpis  czekając w kolejce do lekarza  , trochę się śpieszyłem  i to jest właśnie pisanie z telefonu , nie wszystko się ogarnia .
Tak zdecydowanie , to układ czterodrożny.

vasa

Cytat: pelot w Maj 21, 2018, 12:57
Tak to wygląda na potwierdzenie moich wypocin.
No to masz już i rzeźbę i masę [emoji3]
Nic tylko słuchać.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pelot

Cytat: Michał w Maj 21, 2018, 19:15
Cytat: wojtek41 w Maj 21, 2018, 18:43
Pięknie )  Możesz coś więcej napisać o monoblokach Philipsa ? Modyfikowane czy zachowane w oryginale ?
A wiec to są te ,,farelki" ;D

Powiadasz farelki .
Te farelki to są można by tak powiedzieć , 70 watowe monobloki Philipsa z przełomu lat 50/60 używany w studiach radiowych .
Bardzo rzadkie do zdobycia  urządzenia w dobrym stanie , a zarazem w jednym dobrze skonfigurowanym komplecie .
Na tym forum, może się mylę , ale chyba nikt się z nimi nie miał do czynienia .
To jest prawdziwy analogowy dźwięk lampy z jej "najświetniejszego"  okresu, bywały inne równie dobre ustrojstwa  jak na przykład  Leak .
Ale te między innymi wiodły prym w odsłuchowym sprzęcie , dzisiaj zwanym PRO.
To takie dzisiejsze MBLe ;D.
Nazywają się  Philips  EL 6420.   Z zielonym okiem, mono w najczystszej formie  z najlepszego szczytowego okresu ,  a razy dwa to już stereo ;D .
Konstrukcja Point Too Point , z lampami mocy 2x EL34  i 2x AX50 , 1x ECC40 , 1x AZ41  , 1x AZ41 1x EF22  ,3x EF40 , 1x EZ40 , 1x EM34. Ta ostatnia to słynne zielone oko . Co by to nie znaczył jest w nim tyle lamp.Kilka z nich odpowiada za sekcję przedwzmacniacza mikrofonowego , chyba EF22 i EF 40 . Reszta to obsługa toru audio.
Super uniwersalne urządzenie , praktycznie przystosowane do każdego napięcia na świecie, dostępna niemal że każda impedancja obciążeniowa dla głośnika , piszą w serwisówce że można z niego wdusić 140 wat , to prawdziwa petarda. Gniazda połączeniowe to coś podobnego do XLR.
W poczuciu mojej estetyki ich wygląd jest przepiękny , zwłaszcza nocą , są podświetlane białym ( żaróweczki) światłem , no i to zielone oko.
Te informacje  powinny cię zadowolić .
Warzą jeden ponad 20 kg ;).


PRZEPRASZAM ,  WŁASNY WPIS UJĄŁEM W CYTAT.

pelot

Cytat: vasa w Maj 21, 2018, 19:56
No tak tylko dochodzi do tego o czym ci kiedyś wspominałem na priwa , jestem rozdarty między K  a N.Y.
Nie wiem czy pamiętasz Mariusz , było to chyba ze dwa lata temu ,. nie będę rozwijał kwestii publicznie , okryję to lekką enigmatyką , w zasadzie znaną  tylko tobie i Pawłowi.

tomekkk1

Cytat: pelot w Maj 21, 2018, 19:43Masz w zupełności rację Tomek , przeoczyłem, zjadłem  słowo "coś  jakby".
Pisałem ten wpis  czekając w kolejce do lekarza  , trochę się śpieszyłem  i to jest właśnie pisanie z telefonu , nie wszystko się ogarnia .
Tak zdecydowanie , to układ czterodrożny.

To wszystko to i tak jedynie drobne niuanse w odniesieniu do "dostojności" tych kolumn. I rzecz jasna sprzętu towarzyszącego

miniabyr

Oj bardzo szkoda że dziś nie wyszło . Ale wszystko przed nami . Bardzo sobie na to spotkanie ostrzyłem uszy .Nawet je specjalnie umyłem  ;D . Stanisław wpadaj do mnie kiedy będziesz mógł . Jak zapowiesz się wcześniej ,to wezmę urlop i zaszalejemy w tej naszej audiofilii. Amen.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !