Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Cytat: Kangie w Lipiec 27, 2020, 11:41Sonus Faber Toy Tower - moje pierwsze poważne kolumny stereo

No tak, ale to jest Sonus Faber tylko z nazwy. Podobnie, ja także onegdaj omal się nie naciąłem na model Venere... Wizualnie piękne, brzmieniowo porażka na całej linii. Ale, jak tutaj mówimy, to nie jest tak naprawdę SF.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

michał_flaga

#5176
Zacząłem budować powoli system... Końcówka mocy Gryphon ANTILEON (100W w klasie A), do tego zestawy AUDEL CG Tower... aby było ciekawiej dobieram powoli resztę urządzeń: okablowanie - Tellurium (eksperymentuję), Przedwzmacniacz T+A P 3000 HV (tranzystor)
Verdier (lampa) + Pasywny przedwzmacniacz KHOZMO. Jako źródła: CD T+A R10 2, Gramofon Gold Note PIANOSA, wkładka Miachaiaveli RED, GoldNote PH-10 (zasilacz zewnętrzny PSU-10).

Celem "szkolenia" jest pokazanie mniej doświadczonym różnicę pomiędzy pre lampowym i tranzystorowym. Paweł będzie podziwiał - mam nadzieję - kolumny, część przyjedzie zobaczyć wzmacniacz. Zapraszam z płytami CD i winylami. Po ostatnich doświadczeniach z plikami - nie planujemy używać ich jako źródła. Będzie mi niezwykle miło, jeśli wpadniecie i się pomądrzycie... nieco

miniabyr

#5177
Cytat: michał_flaga w Lipiec 27, 2020, 18:17Po ostatnich doświadczeniach z plikami - nie planujemy używać ich jako źródła
Łoj dlaczego ,dlaczego wszak masz tam plikowca że hej .
Ja też jak wiesz do nich nie pałam miłością

No i zapomniałem o jednej sprawie . W zeszłym roku, przed remontem mieszkania  miałem wykonać jeszcze jeden zaplanowany upgrade mojego preampu liniowego . Płytka rozdzielająca zasilanie na dwa odrębne byty czeka od blisko roku na zamontowanie . Taki ruch zrobił Robert z KBL Sound i powiem ,że zrobiło to na mnie wrażenie . Mam ten element ale z powodów lenistwa oraz zmęczenia ciągłymi zmianami musiałem odpuścić ...................do teraz  Cdn
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

zdjęcia sprzętu na najbliższy piątek - nieco wyżej. Zanim ciągnę wszystkie, minie nieco czasu... W czwartek będę podłączał końcówkę mocy, Zestawy już grają - jest obiecująco!

... a tak wyglądają w środku


Kangie

O, kurczę, ale labirynt. Dzwięk się tam nie pogubi? ;D ;)

miniabyr

Cytat: michał_flaga w Lipiec 27, 2020, 21:09Zestawy już grają - jest obiecująco!
To trochę wygląda jak alpejska kombinacja . Ożenić to razem to może być ciekawe doświadczenie. No nie wiem, nie wiem  choć kolumny mnie z wyglądu zauroczyły . Lechu wpinaj wszystko co się da ......co prawda już wpiąłeś do tych maluchów Gryfona -) Czad !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Fajnie to wyglada wewnątrz, pamietam minime audio z równie podanym podejściem do obudów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga

kto będzie mógł, a nie przyjdzie ten będzie musiał zadowolić się tylko fotosami i tym, co napisze Paweł... mi nie wypada więcej pisać: włączyłem te 100 W w klasie A i niestety nie zamierzam wyłączać. Dawno nie miałem tak wielkiej przyjemności przy słuchaniu muzyki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

#5183
Po pierwsze nie jestem wyrocznią ! Zwróćcie uwagę ,że wiele osób z naszego forum ma inne gust i nie koniecznie zgadza się z moimi upodobaniami . Po drugie to tylko pisanina ! Oczywiście ,że przyjadę  i chętnie posłucham bo : wizualnie mnie ujęły , mają papierowe głośniki (a to dla moich uszu plus jest wielki ) i będa w kontrze do kolumn za 220 000 zł .
Oczywiscie zdaję sobie sprawę ,że w kilku aspektach nie przebiją drogich T+A ! Może jednak z tych głosników wydobedzie sie dźwięk niezwykle miły dla ucha . Zobaczymy .
Lechu w piątek będę u ciebie  po 15.00.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

czekam... to o byciu wyrocznią, o którą jesteś posądzany to myślowy skrót. namawiam w ten sposób audiofilów do zbierania doświadczeń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: michał_flaga w Lipiec 28, 2020, 15:51włączyłem te 100 W w klasie A i niestety nie zamierzam wyłączać
A płyty na tej A-klasie się nie ugotują?
Wygląda na solidny kaloryfer.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Lipiec 28, 2020, 20:09
Cytat: michał_flaga w Lipiec 28, 2020, 15:51włączyłem te 100 W w klasie A i niestety nie zamierzam wyłączać
A płyty na tej A-klasie się nie ugotują?
Wygląda na solidny kaloryfer.
Też o tym pomyślałem.... ale bałem się odzywać.... 😋
A może tam niekoniecznie ta klasa A działa?   
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Old Man Kensey

Jak rozumiem ze zdjęcia, jest to rodzaj obudowy typu linia transmisyjna? I wylot labiryntu jest na froncie, w dolnej części skrzynki? Musi to być jakoś przemyślnie ukryte, na zdjęciach nie widać bowiem żadnej szpetnej dziury :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

Cytat: Old Man Kensey w Lipiec 28, 2020, 20:57
Jak rozumiem ze zdjęcia, jest to rodzaj obudowy typu linia transmisyjna? I wylot labiryntu jest na froncie, w dolnej części skrzynki? Musi to być jakoś przemyślnie ukryte, na zdjęciach nie widać bowiem żadnej szpetnej dziury :)
Bo to zdjęcie przekroju to z całkiem innej kolumny....
Tam są tylko dwa głośniki (w przekroju), a na żywca są trzy głośniki.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ziko369

A jednak jest szpetna dziura... od tylca 🤐

miniabyr

Cytat: ziko369 w Lipiec 28, 2020, 22:02
A jednak jest szpetna dziura... od tylca 🤐
Ale za to audiofilska cokolwiek to znaczy -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

#5192
Paweł, napiszę to u ciebie a potem zobaczę - może skorzystam z tego tekstu gdzieś, w innym miejscu...

Problem dotyczy kabli i to kabli wszelakich i nie chodzi o to, które są lepsze, a które gorsze... chodzi o ich "przewidywalność" w zakresie charakteru brzmienia. Piątkowo-sobotni system postanowiłem doprowadzić do stanu, w którym jak to się potocznie mówi: nie da się wcisnąć więcej. Po ustawieniu wszystkich elementów przyszła pora na ocenę i oczywiście szybkim wnioskiem było to, że można by coś poprawić... W zasadzie chodziło o uszczegółowienie górnej części pasma, nadanie jej lekkości, która jednocześnie nie zabierze pięknej i mocno zrównoważonej barwy. Oczywiście to, co zmienia smak potrawy to przyprawy - te dodajemy na końcu i czekamy... tu solą, pieprzem papryką są kable.

Jaki kabel głośnikowy jest jasny, ale nie na tyle żeby narzekać na jego szklistość i nadmierną wyrazistość? Jaki przewód zasilający, podpięty do odtwarzacza CD, spowoduje zwiększenie jego analityczności? I czy gdy zmienimy te kabe jednocześnie nie będzie zbyt mocnej zmiany? Niby robiłem to wielokrotnie, ale możliwość wybierania w sklepie spośród dość dużej ilości różnych kabelków + to, co mi przywieźli znajomi, daje niesamowity komfort "pracy". Tellurium Q okazało się - pomimo wielu zalet - zbyt "powolne" i mroczne, poszukiwaliśmy czego jasnego, czegoś co nie zabije cech, które uznaliśmy za cenne. Podobnie z CARDAS - tu także nie miałem żadnych większych sukcesów... W zasilaniu słynna "Landrynka" FURUTECHA dała nadzieję, ale sprezentowała nam w gratisie coś, czego nie byliśmy w stanie zaakceptować  - zbyt dużą wyrazistość i precyzję, która była fajna ale o jedno "oczko" za bardzo... Cała historia skończyła się szcześliwie, bo na koniec wszedł młody, polski producent kabli i z wężowiska w kartonie, w którym miał kilka różnych sztuk, wybrał to, czego szukaliśmy...

Bardzo bym sobie życzył, aby na kablu była opisana jego +/- przewidywalna sygnatura. To jest oczywiście zależne od podpiętego urządzenia, ale wyobraźcie sobie jak bardzo by nam to ułatwiło życie... i pewnie przy okazji zmniejszyło przychody producentów kabli... a może zwiększyło ich wiarygodność? Nazwa manufaktury? Idealne połączenie - w języku angielskim (PERFECT CONNECTION).

miniabyr

Nie na budżetowo jest  :P  Ja pitole kiedy to przeskoczyłem mentalnie z 600.000 zł(monstrum T+A)  na 100.000 zł z fotka wyżej  to ta kwota mnie już nie przeraża   ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: michał_flaga w Lipiec 29, 2020, 21:33



Bardzo bym sobie życzył, aby na kablu była opisana jego +/- przewidywalna sygnatura.

[/
Jeat tylko jeden problem. Ten sam przewód, w innym zestawieniu, zagrać może zupełnie inaczej...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Bartek my to wiemy a Lechu jeszcze nie he,he,he ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

... czytaliście mój post ze zrozumieniem, czy tylko chcecie zabłysnąć dowcipem w gronie Audiomaniaków?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bartolo

Cytat: michał_flaga w Lipiec 29, 2020, 22:37
... czytaliście mój post ze zrozumieniem, czy tylko chcecie zabłysnąć dowcipem w gronie Audiomaniaków?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Błyskanie dowcipem, ma sens tylko w gronie ludzi z poczuciem humoru... Audiomaniacy i w większości Audiofile go nie posiadają..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: michał_flaga w Lipiec 29, 2020, 22:37czy tylko chcecie zabłysnąć dowcipem w gronie Audiomaniaków?
No właśnie.
Od dowcipkowania nt. kabli to jestem ja :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#5199
Cytat: vasa w Lipiec 29, 2020, 22:51
Cytat: michał_flaga w Lipiec 29, 2020, 22:37czy tylko chcecie zabłysnąć dowcipem w gronie Audiomaniaków?
No właśnie.
Od dowcipkowania nt. kabli to jestem ja :P
No nie było nam do śmiechu kiedy wczoraj ,na spotkaniu "u Lecha" ,kable jednak znów zrobiły nam dowcip i zmieniały brzmienie systemu >:D . Różowa, zasilająca  landryna Furtutech zepsuła nam humor -) Ile  okresleń taka zmiana potrafi wygenerować ! A na serio to niestety wszyscy na spotkaniu mieli uwagi ,że jednak jest inaczej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !