Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Musze kupic drugie takie same i porównać  jak grają.  Kurcze a tak długo za tym czekałem.     

tomasz_pianista

Te Yamaszki są piękne!

Najbardziej podobają mi się amplitunery-potwory Yamahy z tej epoki, np. CR-2020 albo CR-3020.

Jakbym miał więcej miejsca to już nawet taką CR-1020 bym przygarnął...
Grupa ratowania poziomu.

Mikut1982

W realu jeszcze piekniej wygląda.   Dzis ją sprawdze czy gra.  Bo stan wizualny oceniam na 9,5/10.   Drobne ryski na drewnie.  Idzie to zrobić by wyglądała jak nowa. Front idealny.  Tylko martwi mnie beo,, gra sporo ciszej niż moj drugi.  Jakosciowo też szału nie robi.  Niby oba modele 900,  zajrzę dziś do środka i sprawdzę czy to samo jest.

Mikut1982

#130
Bym zapomniał.   Tutaj radio Graetz Fantasia.  To radyjko zadziwia mimo że ma moc tylko 3,3w.  Jak sie rozkreci , bo musi sie troszkę rozgrzać to napędzi nawet saby 1300 profesional..  radyjko jest uniwersalne.   Beovox ht 500.  Beovox ht 1500 i saby grają pod nim wysmienicie.  500tki mają lepszą górę niż ht 1500 może to być spowodowane tym że dawno nie grały.. a saby pod radyjkiem mają naprawdę potężny dół.  Gitara,  skrzypce brzmią jak dla mnie przepięknie.   Szkoda że  ja nie potrafie wam tego opisać. 

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 01, 2019, 23:20
I drugie.  Beomaster 900 all transistor.   Piękne.  Niestety gebels coś przy nim grzebał i nie gra tak jak powinno. Troche sie załamałem.   
Fajne suwaki do zapamiętywania stacji. W moim ich niestety brak.

Mikut1982

Także posiadasz model all transistor?

rudy-102

Gdzie mogę to zobaczyć, jaki do model?

rudy-102

Już sprawdziłem. Na zadku ma napisane All Transistor. :)

wiki

Cytat: Mikut1982 w Październik 02, 2019, 14:09
Także posiadasz model all transistor?
Czyli bez lamp?
Wtedy to było osiągnięcie chyba... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

A mnie gebels wkurzyl. Psiknął czyms na potencjometry tak ze az wycieklo z pod pokretel i rozpusciło farbe z frontu.

Mikut1982


Mikut1982

Wszystko tluste az sie swieci.  Jakby oliwka. 

Mikut1982

Czy jak czyms tak zrobil potencjometry może przez to kiepsko i ciszej grac?  No i zobaczcie to sie klei jak oliwka.

Kangie

Jakiś Jürgen walił na oślep. Ło, matko i córko...

frywolny trucht

Izopropanol powinien dać radę z odtłuszczeniem, ale nie nachylaj się, załóż maseczkę na nos i rękawiczki lateksowe, bo to to cholerstwo jest wchłaniane także przez skórę. No i przy otwartych oknach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 02, 2019, 18:38A mnie gebels wkurzyl. Psiknął czyms na potencjometry tak ze az wycieklo z pod pokretel i rozpusciło farbe z frontu.
Cytat: Mikut1982 w Październik 02, 2019, 18:44Wszystko tluste az sie swieci.  Jakby oliwka.

* 20191002_184427.jpg (2395.93 kB, 4032x2268 - wyświetlony 15 razy.)



Mikut1982

Najwazmiejsze ze yamaha dziala..i to bardzo dobrze.. co wazne ,tam nikt nie grzebał.

Mikut1982

Dam do fachowca niech to wszystko rozbierze i przeczysci.  A jedno już mnie cieszy. Nie rozpusciło farby. Tylko olowka podeszła pod szybke skali i było widac czarna plame. Po umyciu już nie ma sladu.  Mam nadzueje że wyczyszczenie tego syfu pomoże. 

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2019, 19:54
Izopropanol powinien dać radę z odtłuszczeniem, ale nie nachylaj się, załóż maseczkę na nos i rękawiczki lateksowe, bo to to cholerstwo jest wchłaniane także przez skórę. No i przy otwartych oknach.
Benzyna ekstrakcyjna też pomoże, albo mieszanka benzyny a alkoholem. Tylko, że benzyna powinna być tzw. cz.d.a. Ta normalna, sprzedawana w polskich sklepach z farbami strasznie cuchnie.

Mikut1982

Wiecie co jest najgorsze.   Że ten beo all transistor gra o połowę ciszej niz moj drugi beo.  I jakość z niego jest bardzo kiepska..słaba góra..  ważne że gebels napisał ze sprawne.  Gra?  No gra, i tyle..  dalej się męcz..

Mikut1982

Okazyjnie dziś kupilem nastepnego beomastera 900 all transistor.   Może ten bedzie sprawny.  Z kolumnami 130zł.. Moim zdaniem to okazja.  Gość twierdzi że sprawny.. tylko zeby grał dobrze.. za pare dni sie okaże.  Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok..

Mikut1982

Sprawa jest..radio beomaster 900 all transistor.   Gra dziwnie..   jak włacze samo radio to stacje łapie  w stereo na antenie wewnetrznej i to dość sporo.. i gra normalnie głośno.   Ale jak włącze źródło dzwieku typu szpulak to gra wtedy o połowe ciszej..  pod kazdym.wejsciem.  ta sytuacja nie wystepuje pod drugim beo. 

rudy-102

U mnie jest normalnie. To musi być jakaś wada tego egzemplarza, a nie wszystkich "all transistor". 

A tak przy okazji jaka jest różnica w budowie miedzy "all transistor" i "normalnym"?