Phast i okolice

Zaczęty przez masza, Styczeń 23, 2015, 12:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

Jura, robiłeś coś ostatnio ze swoim zestawem?
Jakieś zmiany? Jakieś nowe gadżety od Jacka?

JuG

Zasadniczych zmian brak. Stary i leniwy jestem, nie chcę mi się na 4. piętro ciężkie graty targać.  :) Kabelkami się bawię. Kupiłem srebrne taśmy w olejowanym jedwabiu Duelund'a - jako głośnikowe do lampy są rewelacyjne moim zdaniem. Jako sygnałowe też są niezłe.

Jacek ma kolejną lepszą wersję podstawek antywibracyjnych. Mam je pod Sonus'ami zamiast kolców. Jest lepiej. Ma też nowe miedziane kable robione przez faceta, który ma niesamowity słuch (słyszy 5 mm różnicy w wysokości podstawek pod monitory) i wieloletnie doświadczenie w audio. Wyglądają niepozornie ale grają jak milion $$$.  :) Choć wiem, że temat kabli masz zamknięty ale z ciekawości warto je wypożyczyć.

Czy wiesz jakie kabelki sygnałowe masz w nowym pre Phast'a? Chodzi mi po głowie wymiana w swoim tych VdH, które Włodek zwykle montuje.

masza

Cytat: JuG w Styczeń 23, 2015, 13:56zy wiesz jakie kabelki sygnałowe masz w nowym pre Phast'a? Chodzi mi po głowie wymiana w swoim tych VdH, które Włodek zwykle montuje.
Mam tradycyjnie VdH ale Włodek juz mi zapowiedział, że jak tylko do mnie przyjedzie to je wymieni na nowe YP. Jura jakąś nową technologię ciągania druta :) wymodził i podobno jest rewelacja jako okablowanie wewnętrzne do pre.

masza

.

SVART

no to się zaczęło :).

masza

#5
Na zdjęciu to monobloki Limited. Limited jest standardowo zaopatrzony w transformatory wyjściowe oparte na żelazie M4 AlphaCore, miedziane chasis, złącza WBT i Furutech oraz podwyższony standard użytych części (tu mogą być różnice ponieważ to jest uzgadniane indywidualnie). W moim przypadku zostały użyte rezystory Kiwame oraz kondensatory Duelund CAST PIO i V-Capy CuTF.

JuG

Cytat: masza w Styczeń 23, 2015, 14:46W moim przypadku zostały użyte rezystory Kiwame
W moich Limited'ach siedzą rezystory Amtrans AMRG (tych najwięcej), Takman REY, AUDIO NOTE TANTALUM oraz Mills MRA.

JuG

Maćku, Jura z Sound YP w nowej linii kabli GOLD dodaje do srebra złoto. Na ukraińskich forach bardzo te kable chwalą.

vdgg72

Chłopaki, warto wylutować te ruskie MŁT które siedzą w moich końcówkach od 9 lat?

masza

Bardzo warto.
Jeśli ma być budżetowo to możesz w ich miejsce wsadzić Audyn True Copper.
Troszkę drożej Jantzen Silver Gold a potem to już jazda dowolna ile portfel wytrzyma.
Nie polecam do diabełka żadnych Mundorfów bo z basu robi się gigantyczna lana kluska.
I broń Boże Audio Note. Efekt podobny jak z Mundorfów.

masza

Cytat: JuG w Styczeń 23, 2015, 15:47Maćku, Jura z Sound YP w nowej linii kabli GOLD dodaje do srebra złoto
O, o, o!
Właśnie o tych mi mówił i te chce wsadzić w miejsce VdH.

vdgg72

Pytałem o rezystory :-)

masza

Sorki. Rozpędziłem się :)
Rezystory aż tyle nie wnoszą co kondensatory.
Ale pewnie warto bo to wiele nie kosztuje.

vdgg72

Problem które i na jakie?

masza

Cytat: vdgg72 w Styczeń 23, 2015, 20:30
Problem które i na jakie?

Cyganka prawdę Ci powie :)

valve_amps@hotmail.com

vdgg72

Pewnie jak nic nie zasugerujecie to pomęczę Wołodje. Narazie rozgryzam lampy 6F8G

jamówię

Piękne lampki,jak one w takim targanym biedą kraju powstają,wielki szacunek!!!

masza

One powstają we Lwowie a to inna bajka niż Ukraina, którą nam teraz pokazują w TV.

JuG

Cytat: vdgg72 w Styczeń 23, 2015, 20:52Pewnie jak nic nie zasugerujecie to pomęczę Wołodje.
Tylko Wołodia słyszał wszystkie warianty rezystorów w swoich wyrobach.

Kiedy odbierałem swoje Limited'y przez chwilę słuchaliśmy je u Maćka. W porównaniu do jego końcówek moje zagrały chyba lepiej. Ale raczej nie była to kwestia rezystorów a gorszych kondów. Teraz u Maćka są takie same jak u mnie. Kondy i lampy wnoszą znacznie więcej niż rezystory.

Cytat: vdgg72 w Styczeń 23, 2015, 20:52Narazie rozgryzam lampy 6F8G

Smaczne są?  :)

vdgg72


" Smaczne są?  :) "


Dobre pytanie.
Smakują różnie w zależności na co masz ochotę.
Jak przestrzeń i stereofonia plus detal, rozdzielczość to zajadam Tung-Sole,
jak wypełnienie i błogość niezmąconego słuchania to delektuję się militarnymi RCA.

masza

Jura, ja wówczas miałem Jantzeny a Ty od razy V-capy i Duelundy.
To przepaść jak Grand Canyon między nimi jest.

JuG

Cytat: masza w Styczeń 23, 2015, 20:59One powstają we Lwowie a to inna bajka niż Ukraina, którą nam teraz pokazują w TV.
Fakt, nie ma tam wojny jak na Donbasie ale życie też nie jest łatwe. I nie widzę na razie żadnych szans na pozytywne zmiany.  :( Mówię o życiu "zwykłego" obywatela. Co innego dla turysty: tanio (przy kursie 1 złoty = 5 hrywien), smacznie, jest co zwiedzać, ...

masza

Cytat: vdgg72 w Styczeń 23, 2015, 21:17jak wypełnienie i błogość niezmąconego słuchania to delektuję się militarnymi RCA.
Dla mnie te szare RCA 6F8G to za bardzo dół dociążały. Aż bardzo nienaturalnie to wychodziło.
Najlepiej u mnie się sprawdzają TungSole i zaraz po nich National Union.

vdgg72

Tak jest jak piszesz, ale ja mam przejrzystą kopułke tioxid Focala i ostro (jasno) nagrane płyty zwłaszcza gdy nie słucham krótko wolę na RCA , które faktycznie maja górę złagodzoną, ale wnoszą taki "analogowy" spokój i klimat do słuchania.
Tung-Sole to wyczynowce, RCA po leniwce z klasa  ;)

JuG

#24
Cytat: masza w Styczeń 23, 2015, 21:26Jura, ja wówczas miałem Jantzeny a Ty od razy V-capy i Duelundy.
To przepaść jak Grand Canyon między nimi jest.
Ciekawie jak by srebrne Duelund'y zagrały? Albo srebrne Jensen'y. Jest też nowa wersja Duelund'ów - Cu/Ag hybrid.