yamaha mcr750 - jakie kolumny zamiast tych z zestawu

Zaczęty przez fotobia, Luty 13, 2017, 23:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Mówią,że kto nie ryzykuje w Rawiczu nie siedzi  ;D
One z Rawicza są  :o
To jest naj....-Moc szczytowa wynosi 280 W. :o :o :o
Stryjecki ocenił  je nawet, nawet  ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

No właśnie! Paradigmy! Pod warunkiem, że wzmak da radę je rozbujać. Obudowa trochę podmęczona ale w tych pieniąchach chyba nie ma co liczyć na "stan igła". Minusem BR z tyłu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

U mnie bujał 20-watowy Denon a potem Puccini.  Potrafia zagrzmiec jak wielkie podłogówki. Sa dość brutalne ale do rocka idealne.  Eltaxy to juz wieksza kultura ale ze Slayerem mogą się nie polubić.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Słuchaj elema i kup te drugie  :) ale... są trudne lekko dla wamacniacza :(
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

A osobiście jak znajdziesz to proponuje Eltax Liberty 3+, miałem takie  :)
lub - Eltax Liberty 5 + minimalnie droższe  ;)
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-eltax-liberty-5-CID99-IDjMvIt.html#4d86804658
Pozdrawiam S.CH.

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

GregWatson

Nie wiem czy nie są robione, zobacz na połysk membran są zupełnie różne. Ale to może tylko złudzenie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kawosz

A może wziąć pod pachę mini i udać się do sklepu z używkami i próbować co tam mają :) . Nawet jak ceny będą wyższe to będzie wiadomo czego szukać .

fotobia

#35
są różne faktycznie :(
postanowiłem się nie spieszyć, dołożę do budżetu 200-300 zeta, za 7-8 stówek powinien być lepszy wybór.
jakby co to piszcie, trochę będę zajęty w najbliższym czasie i ze śledzeniem aukcji będzie problem. 
Cytat: GregWatson w Luty 17, 2017, 21:36
Nie wiem czy nie są robione, zobacz na połysk membran są zupełnie różne. Ale to może tylko złudzenie.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 23:33
A może wziąć pod pachę mini i udać się do sklepu z używkami i próbować co tam mają :) . Nawet jak ceny będą wyższe to będzie wiadomo czego szukać .
no, myślałem o tym tylko nie mam kiedy teraz, ale dzięki wątkowi trochę więcej wiem :)
najbliższe trzy tygodnie będą dla mnie totalnie robotą zajęte ale dzięki temu więcej złotówek na kolumny będzie :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

warto dać za PARADIGM Monitor7 1koła złotówek?
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Kosztowały prawie trzy kilo. Nie wiem czy Yamaha je uciągnie. Recenzja prawdę mówi, tak graja Paradigmy:


"Równowaga i neutralność? Dajcie spokój. Od kiedy to Paradigmy są grzeczne? Doświadczeni audiofile wiedzą, czego się po nich spodziewać. I tego się trzymajmy. To nie jest kulturalny obiad u mamy, tylko koncertowy czad. Typowy dla kanadyjskiej firmy charakter sprawdza się przede wszystkim w muzyce rockowej i elektronicznej. Podkreślone skraje pasma sprawiają, że muzyka brzmi efektownie i świeżo."

http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/384-paradigm-monitor-7v7.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

#40
Brzmienie mi nawet by pasowało, lubię takie koncertowe :), zalecana moc wzmacniacza od 15W. Myślę jeszcze o Celestionach F30, 8 om, 90db, wzmacniacz 10-120W. Mają dobre opinie i lepszą cenę od Paradigmów. No i jeszcze w fajnej cenie MISSION 700,
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Ostatni raz was  pomęczę pytaniem. Mam wybrane 4 zestawy, Paradgrim Monitor 3 już polecane :) ewentualnie Titan v.5,
Polk Audio RT8http://allegro.pl/polk-audio-rt8-i6731382871.html ,
Mission M72 http://allegro.pl/mission-m72-i6731382839.html,
JBL Studio 220 http://allegro.pl/jbl-studio-220-i6730680614.html
Polk Audio i Missiony zostały sprawdzone z małym mikro Denona http://allegro.pl/denon-ud-m30-i6732002389.html i zagrały jak opisał mi sprzedający całkim nieźle. Kilka innych kolumn zostały przez niego odrzucone bo zagrały z tym mikro słabo.
Moja Yamaszka jest troszkę wydajniejsza :) Mimo wszystko chyba wolę podstawkowe, Standy już mam. No i napędzić będzie je chyba łatwiej. Napiszcie proszę swoje typy z tych wybranych. JBL-e mogę mieć nowe za ok 700 złotówek. Paradgimy za 650.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Lata temu, gdy kupowałem Paradigmy, słuchałem jakis tani model wolnostojący Mission i to było nieporozumienie - matowo i muląco. Polk Audio nie słyszałem. Te JBLe jakies takie małe :)  Paradigm Titan grały znacznie słabiej niz Monitor 3. Wiem, nie pomogłem :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

Pomogłeś, po mojej myśli choć Polk Audio są mocno chwalone.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

W piątek jadę posłuchać Paradgimów 3 i 9 z moim mini, któreś najprawdopodobniej kupię, o ile mój mini da im radę.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Tak, dziś stanęły nowe kolumny, nie są to Paradigmy, kupiłem KEF CRESTA 30. Póki co mogę napisać tylko że jestem zadowolony :). Muszę posłuchać dłużej i nieco głośniej po po nocy nie da się za bardzo odkręcać. W każdym razie bas jest taki jak trzeba, soprany nareszcie mają jakiś wydźwięk. Więcej napiszę po konkretniejszych odsłuchach :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Gratulacje, czekamy na wrażenia odsłuchowe i profesjonalne foty  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

#47
Dzięki. trochę posłuchałem, przyznam że kolumny jak dla mnie świetnie zgrywają się z małą Yamaszką. Dźwięk jak dla mnie super. Bardzo dobrze gra Pink Floyd, świetnie brzmi najnowsza Metallica, J.M. Jarre Equinox i Pola Magnetyczne.  Kolumny mają bas niski ale kontrolowany i nie dominujący. Bardzo fajnie słucha się Adele, Archaiv, Depeche Mode. Jeśli ktoś szuka kolumn do małych sprzętów, to Kefy Cresta 30 moim zdaniem są na pewno warte posłuchania. Póki co ciągle cieszę się z dźwięków jakie z nich wychodzą.
Fotki z telefonu, na razie nie mam czasu na lepsze :)
Podstawy zrobiłem sobie na szybko sam, nie chciałem by stały bezpośrednio na ziemi ;)


Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

merlin1973

Widzę ciemność,  8) znaczy nic nie widzę  >:(
Pozdrawiam S.CH.

fotobia

Znaczy się fot nie widzisz?, Dziwne ja widzę... Potem wstawię bezpośrednio na forum...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S