Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: miniabyr w Lipiec 13, 2015, 19:42
Skorpio w następnym rzucie posłucham bo mam ich 5 płyt.Oprócz Omegi ,Lokomotiv Gt ,Scorpio ,Piramis (wszystkich po kilka płyt) dostałem sporo ludowizny. Mam wakacje niedługo to posłucham wnikliwie.Wszyskie odsłuchane płyty ,oprócz świetnego rzemiosła ,zaskakują realizacją.To jest poziom o którym nie trzeba mówić bo go po prostu słychać! Mi najbardziej przypadł do gustu Syrius . Może dla tego że kompletnie nie znałem tego zespołu nawet z nazwy.
Wygrzebalem taka oto Omege z odkupionej kolekcji plyt mojego znajomego. Ladnie gra, choc tylko domyslam sie o czym moga spiewac ;)

kangie

Cytat: paul_67 w Lipiec 13, 2015, 16:50
Miniabyr, masz po prostu za dobry sprzęt na krajowe tłoczenia, który obnaża Ci wszelkie niedoskonałości tych nagrań.Radzę nabyć full wypas z epoki, czyli gramofon Daniel i zaraz poczujesz się lepiej.Mnie aż tak bardzo ta jakość nie wkurza.To jest po prostu prawda czasu w jakim to powstawało i trzeba przez taki pryzmat na to patrzeć.
Pozwole sobie nie zgodzic z powyzszym. Nie chodzi mi o sprzet Miniabyra, bo wiem dobrze jak gra ten zestaw Audio Note, a tor analogowy kolegi nie jest raczej od czapy. Chodzi mi o obiegowe opinie o krajowych tloczeniach. Polskie plyty graja! Rzecz jasna nie wszystkie, ale czy wszystkie "japonczyki, niemce, brytyjczyki i amerykance" graja? Oczywiscie tez nie wszystkie.
Dobry sprzet duzo obnazy z nagrania, ale z drugiej strony duzo dobrego wyciagnie. Tez kiedys wmawiano mi ze polskie plyty nie graja. Wmawialy to osoby, u ktorych audio niestety "nie gra".
To jest moje zdanie, ale znam osoby, ktore to potwierdzaja (u nich tez polskie plyty graja i nie ma powodu do wstydu przed zachodem).

merlin1973

Cytat: kangie w Sierpień 06, 2015, 08:38choc tylko domyslam sie o czym moga spiewac
O dziewczynie która ma perłowe włosy :):):)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

The Moody Blues - Long Distance Voyager, TELDEC Germany, 1981.  Kolejna plyta z kolekcji. Dobry zakup. Plyty w stanie EX/NM (sa tez minty).

kangie

Cytat: merlin1973 w Sierpień 06, 2015, 09:16
Cytat: kangie w Sierpień 06, 2015, 08:38choc tylko domyslam sie o czym moga spiewac
O dziewczynie która ma perłowe włosy :):):)
Slawek, gdybym wszystko wiedzial i znal tyle jezykow obcych, to pracowalbym w ...


... MINISTERSTWIE :D ;)

merlin1973


Najbardziej znany utwór tej psychodelicznej kapeli":)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

To znam :)

Moj ojczulek byl kiedys na koncercie Locomotiv GT. Szkoda, ze da sie choc na kilka godzin cofnac czasu...

miniabyr

#1507
Cytat: kangie w Sierpień 06, 2015, 08:49
Cytat: paul_67 w Lipiec 13, 2015, 16:50
Miniabyr, masz po prostu za dobry sprzęt na krajowe tłoczenia, który obnaża Ci wszelkie niedoskonałości tych nagrań.Radzę nabyć full wypas z epoki, czyli gramofon Daniel i zaraz poczujesz się lepiej.Mnie aż tak bardzo ta jakość nie wkurza.To jest po prostu prawda czasu w jakim to powstawało i trzeba przez taki pryzmat na to patrzeć.
Pozwole sobie nie zgodzic z powyzszym. Nie chodzi mi o sprzet Miniabyra, bo wiem dobrze jak gra ten zestaw Audio Note, a tor analogowy kolegi nie jest raczej od czapy. Chodzi mi o obiegowe opinie o krajowych tloczeniach. Polskie plyty graja! Rzecz jasna nie wszystkie, ale czy wszystkie "japonczyki, niemce, brytyjczyki i amerykance" graja? Oczywiscie tez nie wszystkie.
Dobry sprzet duzo obnazy z nagrania, ale z drugiej strony duzo dobrego wyciagnie. Tez kiedys wmawiano mi ze polskie plyty nie graja. Wmawialy to osoby, u ktorych audio niestety "nie gra".
To jest moje zdanie, ale znam osoby, ktore to potwierdzaja (u nich tez polskie plyty graja i nie ma powodu do wstydu przed zachodem).
Możecie wierzyć lub nie ,ale te płyty które nabyłem w antykwariacie i z których tak bardzo się cieszyłem ,niestety to kompletne rozczarowanie brzmieniowe. Jakby wszyetkie przeciwności losu skupiły się na tych dyskach.Jakość samej muzyki ,jakość tłoczenia,jakosc masteru tych składanek-to wszystko razem dało efekt opłakany. Na ostatnim Audioshow prezentowałem muzykę z winyli( ekipa Zontek) i nie były to audiofilskie wydani. 3/4 muzyki prezentowanej przeze mnie to były  standardowe wydania  w tym polowa to polskie płyty z lat 70,80. Wiele osób mówiło mi że jest zaskoczona jakoscią  nagrania G.Ciechowskiego.Prezentowałem też muzykę z wytwórni Melodia . I w tym przypadku wywołaliśmy "szok" i dostałem brawa(dosłownie). Nie ma reguły co dobrze brzmi na czarnym placku.......mój ukochany Queen w ogóle mnie brzmi i nie ma to znaczenia kto wykona mastering na płytę  ,bo  wsad jest bardzo kiepski.To ciekawe ,że zespół który tak wiele poświęcił na zdefiniowanie brzmienie zespołu, z takim pietyzmem podchodził do aranżacji ,skopał tak strasznie brzmienie  techniczne.........Ale wracając do Audioshow,to w tym roku również będzie mnóstwo muzyki z wydań standardowych ,ale rozszerze je o płyty kapel węgierskich z lat 70. W porównaniu do naszych produkcji,madziarskie pod względem technicznym  są lata świetlne przed nami. 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Miniabyr, ja Tobie wierzę. Jednak uwazam, ze bzdurne jest pisanie, ze sprzet moze byc zbyt dobry do polskich tloczen. Co do Melodii - mam troche plyt, ktore graja swietnie.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Niestetyrzęzi,aledobrejest!!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Hiromijeszczeunasniebyło?Uwielbiam!Takietamwygłupy :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz


miniabyr

No ja też w końcu zacząłem odsłuch ,cichutko bo późno i okna otwarte ,aby z 29 stopni w pokoju zrobiło się rano 25  :o Leci z winyla M.Oldfield  i moje ukochane OMMADAWN......polecam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Cytat: miniabyr w Sierpień 07, 2015, 00:35Leci z winyla M.Oldfield  i moje ukochane OMMADAWN......polecam
Ja w dzień słuchałem "The Songs of Distant Earth" z CD tak mnie jakoś naszło:)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

To jest świetna płyta.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Na Chet'a nigdy nie jest za wcześnie

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SzuB

Kto pamięta Sex Pistols? Kto pamięta PIL? Teraz, po latach, grają tak, a Lydon w takiej formie jak nigdy. Polecam szczególnie mniej więcej od 21. minuty (utwór "One Drop" z ostatniej, sprzed trzech lat chyba płyty). Dziadkowie punk rocka jednak potrafią.

frywolny trucht

Tylko publiczność nie stanęła na wysokości zadania. Zero latających krzeseł, noo chociaż, żeby młyn zorganizowali, ale nie, kiwają się jakby jakiś Guetta wystepował  ;D na Przystanku Woodstock mieliby lepszą oprawę publiki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: SzuB w Sierpień 11, 2015, 09:59Kto pamięta Sex Pistols? Kto pamięta PIL? Teraz, po latach, grają tak, a Lydon w takiej formie jak nigdy. Polecam szczególnie mniej więcej od 21. minuty (utwór "One Drop" z ostatniej, sprzed trzech lat chyba płyty). Dziadkowie punk rocka jednak potrafią.

Bardzo ich pamiętam i bardzo ich lubię. Gorzej z płytami na półce jak by tak się rozejrzeć ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SzuB

Chodzi o to, że grają lepiej, z większą energią i prawdą niż niejedna współczesna kapela.

gratefullde

Cytat: SzuB w Sierpień 11, 2015, 10:29Chodzi o to, że grają lepiej, z większą energią i prawdą niż niejedna współczesna kapela.

To prawda. Nic dodać i nic ująć. Słucham i oglądam, chyba już dziś nie popracuję za bardzo ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ahaja

Sepultura 'Nation' ... 'Roots' ...

frywolny trucht

O widzisz! To ja posłucham "Chaos A.D."

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93