Co z tym zrobić?

Zaczęty przez kefas, Czerwiec 24, 2019, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

No właśnie, trafił mi się taki ,,zestaw'' jakby ktoś szykował sobie Kolumny DIY. Prócz skrzynek jest wszystko, zwrotnica polutowana, głośnik x2 105mm głośnik x2 230mm. Czy po numerach można dojść co to za głośniki?

kefas

Taka zwrotnica. Co o niej sądzicie?

kefas

Zaciski głośnikowe i śrubki i takie znaczki


kefas

Mówisz, że tam się dowiem bo to głośniki tej firmy?

tomekkk1

Tak, wygląda na to że to ichnia produkcja.

kefas

Ale żeby żadnego logo nie było na zwrotnicy ani na głośnikach  ???

kefas

Spróbuję zrobić do nich jakieś skrzynki, tylko jakie? Podłogowe, czy monitorki jak coś zbuduję to tu opiszę.

rudy-102


kefas

Ooooo, to naprawdę będą te  :)

kefas

#10
Cytat: kefas w Czerwiec 24, 2019, 21:54Taka zwrotnica. Co o niej sądzicie?
Pytanie do znawców, czy warto tu coś pozmieniać czy jednak zostawić tak jak jest i dopiero po odsłuchu grzebać.
Od kolegi dostanę jakieś skrzynki po głośnikach i mam zamiar to wszystko w nie wepchnąć/poskładać.

Mikut1982

Może zbuduj orginał.  Masz wszystko aby skrzynki zrobić  tylko niewiem co lepsze sklejka czy mdf a może plyta wiórowa..  Wszystki kolumny mam z płyty wiórowej oklejonej fornirem.  Być może z niej będzie najlepiej zrobić. Stolarz potnie ci płytę.  Skręć to wszystko do kupy, podłącz a jak w miarę zagra wtedy możesz okleic to wszystko fornirem.  Zdobądź wymiary teufel m200 jezeli to te kolumny.  Popatrz w necie jakie mają wygłuszenie i zrób klona.  Oczywiście wstaw foty z prac.

Mikut1982

#12
I nie kombinuj typu dostane jakieś skrzynki i wszystko tam wepchne. 
Sam kiedyś kombinowałem zrobić kolumny, miałem wymiary,  wszystko tylko nie było opisane jaka zwrotnice tam umieścić. Wydałem 1200zl na wszystko i nie grało to super.  Projektu zaprzestałem.


kefas

Foty będą. Skrzynki które dostałem są z mdf'u mają już wywiercone otwory i tylko trochę będę musiał powiększyć na ten większy głośnik. Mają też ładną strukturę
Wielkość jest podobna do oryginałów ale dokładnie nie sprawdzałem, wszystko zostanie jak jest a potem się zobaczy choć w oryginalnym zestawie był jeszcze subwoofer.

Mikut1982

Są to monitory? Zbliżone wymiarami do orginału? "wysłałeś zdjęcie sklejki, czy będziesz jej używał do projektu.

Mikut1982

Może akurat to fajnie zagra.  Będę śledził wątek. Czekamy na jakieś foteczki.

kefas

wy.48,sze. 27, gł. 28 jest to mdf a to co na zdjęciu to chyba fornir którym ten mdf jest oklejony (na zdjęciu przeszlifowany zdarty stary lakier) no chyba, że to jest cienka sklejka ale wewnątrz jest na pewno mdf. Zdjęcia będą ale musze skończyć dwa magnetofony (czyszczenie, smarowanie) które mi się ostatnio trafiły.

Mikut1982

Znalazłem fote.  Wygłuszenie jest tylko na tylnej ściance.  Zmierz grubość scianek.  Może mdf obity jest sklejką. Kaseciaki sie trafiły?

kefas

19mm całkowita grubość.
Kaseciaki  :) TA 2250 może jutro po pracy skończę i czeka Saba 360. To już zbieractwo 17 i 18 jak dobrze liczę.

Mikut1982

Sam nadal słucham kaset w aucie. Fajny klimat, nie umiem sie z nimi rozstać.  Zaluje że sprzedałem swojego deck a... 

kefas

To jednak jest fornir, przynajmniej tak mi się wydaje a Ty co sądzisz. Da się to ukryć.

Kangie


kefas

Co to za szpachla miałaby być? Czy wystarczy jakiś kit do drewna? Co konkretnie polecasz?

Kangie

Może kit, może jakaś szpachla. Nie robię tego na codzień, ale jestem pewien że spece od drewna coś takiego dają na rysy, o ile jużnie da się głębiej zeszlifować forniru. Myślę, że Mikuta1982 lub kawosza można podpytać.

paul_67

To raczej mi wygląda na pęknięcia.Nanieś szpachlę tylko w rejonie tej szpary, z małym naddatkiem, a potem zeszlifuj,będzie prawie niewidoczne.