Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiow122

Witam - co to za kolumny i gramofon?
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

miniabyr

Cytat: redak w Październik 13, 2018, 21:01
Paweł, było mega......... 🙂

No proszę nie drażnić lwa. Wiem że było mega. Cholera . :o ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: krzysiow122 w Październik 13, 2018, 21:16Witam - co to za kolumny i gramofon?
Kolumny to Tannoy Gold 15 w diy obudowach. Gramofon to Luxman PD444
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

malg

a jakie wkładki grały,
bo widziałem ramię dynavectora
a drugie co to ?

tomekkk1

Świetne spotkanie, widać po foto. Oj, zazdraszczam :)

miniabyr

Cytat: malg w Październik 13, 2018, 22:41a drugie co to
A to ramię Zontek .........ale jeszcze nie grało ,mimo że tak ładnie wygląda.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

A co to znaczy być... mega?  :o
Wybaczcie niewiedzę wapniakowi urodzonemu głęboko w zeszłym stuleciu 8)

seblop

Cytat: LampowY w Październik 14, 2018, 08:55A co to znaczy być... mega? L
Wybaczcie niewiedzę wapniakowi urodzonemu głęboko w zeszłym stuleciu

Nigdy nie rozumiałem tego typu komentarzy.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

seblop

Cytat: malg w Październik 13, 2018, 22:41a jakie wkładki grały,
 bo widziałem ramię dynavectora
a drugie co to ?
Sluchalismy DV 505 z wkładka Phasemation PP-1000. Zontek jest jeszcze w trakcie kończenia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

rudy-102

 
Cytat: LampowY w Październik 14, 2018, 08:55
A co to znaczy być... mega?  :o
Wybaczcie niewiedzę wapniakowi urodzonemu głęboko w zeszłym stuleciu 8)

Też jestem stary, ale tłumaczę to sobie, że było "fajnie x106".  ;) :np: 

elem

Zjedli Megagram paluszków, zużyli MWh na ogrzanie pomieszczenia lampami, słuchali Omegi wydanej przez Megaforce używając napędu Micromegi  ;)

PS.
Księżniczka Meghan nie dotarła, bo jej meganka po drodze padła
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Październik 14, 2018, 11:08
Zjedli Megagram paluszków, zużyli MWh na ogrzanie pomieszczenia lampami, słuchali Omegi wydanej przez Megaforce używając napędu Micromegi  ;)

PS.
Księżniczka Meghan nie dotarła, bo jej meganka po drodze padła
Tomek marnujesz się ! Widzę niewykorzystany talent literacki . Albo pisz teksty piosenek, albo mega  przemówienia dla tego czy innego premiera .-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 11:15pisz teksty piosenek

Raz popełniłem, ale nie miałem więcej zamowień  ;D   
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Cytat: seblop w Październik 14, 2018, 09:11Nigdy nie rozumiałem tego typu komentarzy.
A ja nowomowy.
Czy jest coś dziwnego w tym, że chcę zrozumieć co ktoś chce przekazać na publicznym forum?

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

cdt

Cytat: LampowY w Październik 14, 2018, 11:22A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Zasadniczo ;D  ;)

miniabyr

Cytat: elem w Październik 14, 2018, 11:21Raz popełniłem, ale nie miałem więcej zamowień   
A widzisz wyczułem twórcę !  -)  Jejku ale mam zaległości w słuchaniu muzyki z czarnego placka . I przyznam się szczerze ,że od listopada zeszłego roku (we wrześniu  oddałem do liftingu mojego Zontka do Zontka ) nie kupiłem żadnej płyty winylowej.  A teraz wyszły następne "problemy " . Muszę ciułać kasę na pre . Najgorsze jest to , że ja jestem marudny . W dalszym ciągu nie jestem zdecydowany czy lampa czy krzem . Jak lampa to coś jak Audio Tekne  . Jak krzem to coś jak lp810 Moon . Lampę  słyszałem u siebie ,a krzem nie . Wybór padnie na coś, czego mogę posłuchać w swoim systemie .Innej opcji nie dopuszczam .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 12:03A widzisz wyczułem twórcę !  -)  Jejku ale mam zaległości w słuchaniu muzyki z czarnego placka . I przyznam się szczerze ,że od listopada zeszłego roku (we wrześniu  oddałem do liftingu mojego Zontka do Zontka ) nie kupiłem żadnej płyty winylowej.  A teraz wyszły następne "problemy " . Muszę ciułać kasę na pre . Najgorsze jest to , że ja jestem marudny . W dalszym ciągu nie jestem zdecydowany czy lampa czy krzem . Jak lampa to coś jak Audio Tekne  . Jak krzem to coś jak lp810 Moon . Lampę  słyszałem u siebie ,a krzem nie . Wybór padnie na coś, czego mogę posłuchać w swoim systemie .Innej opcji nie dopuszczam .
I TOBIE ZAZDROSZCZĘ i nie. Ogólnie szukanie nowych rozwiązań to fajna sprawa. Natomiast ograniczenia finansowe dają tyle bólu że mi się już nie chce. W moim przypadku czas na pokój i muzykę nastał.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Cytat: seblop w Październik 14, 2018, 12:13I TOBIE ZAZDROSZCZĘ i nie. Ogólnie szukanie nowych rozwiązań to fajna sprawa. Natomiast ograniczenia finansowe dają tyle bólu że mi się już nie chce. W moim przypadku czas na pokój i muzykę nastał.
Ale ja do tego podchodzę ze zrozumieniem. Choć zależy mi na czymś wyjątkowym to wiem ,że barierą mogą być pieniądze . Jak udało mi się obejść drogie kable zasilające znajdując w ich miejsce Yarbo ,tak uda mi się postawić pre gramofonowe na wyższy poziom. Choć muszę przyznać ,że mój Moon bardzo pozytywnie mnie ostatnio zaskoczył . Nie słuchałem swojego toru gramofonowego przez rok i również przez ten rok bardzo ,ale to bardzo podniosłem swoje wymagania co do brzmienia całego mojego setu (upgrade pre ,nowe cewki w zwrotnicy) . I muszę powiedzieć ,że kiedy w zeszłym tygodniu po tak długim czasie niesłyszenia płyty winylowej byłem nim zaskoczony i to na + . Rozmawiałem o tym z Piterskim . Mamy podobne odczucie co do wyboru między phono  lampa/tranzystor . Niestety nie jest to łatwy wybór . Ja z winylu +lampa nie lubię  czarowania  na górze ,tej mega przestrzeni która według mnie jest jak na sterydach .Tego nie lubię .Ale wiem ,że taki przekaz wybierze 90 % winylowców . Tranzystor jest mega precyzyjny i niestety potrafi być bezduszny i mało wciągający . Muszę to jakoś zmiksować w swoim torze gramofonu . Bardzo podoba mi się to co robi z dźwiękiem AudioTekne i wiecie o tym ,bo wielokrotnie o tym pisałem . To jest coś ,co jest lampą i nią nie jest . Dla mnie doskonale. Może trzeba odłożyć na to i mieć sprawę załatwioną .?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 16:30Niestety nie jest to łatwy wybór . Ja z winylu +lampa nie lubię  czarowania  na górze ,tej mega przestrzeni która według mnie jest jak na sterydach .Tego nie lubię .
No ja mam 180 stopni zwrot. Uwielbiam przestrzeń.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Sebastian dzięki za płytę . A płyta to Dave Brubeck Quartet "Time Out" To wydawnictwo jest w wersji mono . Nigdy nie miałem takiej wersji . Wydanie z 1962 roku czyli 4 lata od wydania oryginału . Brzmi kompletnie inaczej niż wersja w stereo. Według mnie lepiej brzmi w stereo niż mono ,chociaż ja cenię sobie wiele płyt wydanych w mono bo mają niesamowitą przestrzeń i skupienie całej sceny w jednym punkcie (Trochę to klaustrofobiczne doznanie ;) ) Trochę mi tego brakuję w  tej wersji którą właśnie słucham . Mam również wersję stereo na sacd i to samo na winylu 45 obrotów (obie to Analogue Production ) Sebastian przyniósł z wersją mono swoją wersje japońską w stereo . Ta jego wersja w stereo jest bardzo blisko  wydań Analogue Production. To naprawdę świetnie nagrany materiał niezależnie od epoki wznowień ciężko ten materiał zepsuć .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 21:42To naprawdę świetnie nagrany materiał niezależnie od epoki wznowień ciężko ten materiał zepsuć .
Oj wielu potrafi. 😁😁😁. A mi podobało się mono o dziwo. I to bardzo. Nie faworyzowalbym tu jakiejś wersji. O dziwo zagram AP do którego jestem zrazony i mam z nim średnie doświadczenia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

#3571
Dziś dzień z malą ilością dźwięków - praca mnie drenuje z chęci do czegokolwiek .......ale jest w tym światełko w tunelu .Uda mi się niedługo na swoim systemie posłuchać kilku ciekawych  phono na lampie . Niestety nie mama dostępu do Moon lp810 (tranzystor). Szkoda . Polski dystrybutor tej marki zatrzymał się na modelu który aktualnie posiadam . Przy okazji wyjaśniła się "niska " cena  pre Audio Tekne . Tylko 10.000 usd to cena za wycofywane pre z rynku ,bo podobno drogo kosztuje w produkcji . To tak pokrótce w sprawie Audio Tekne ,ale ile jest w tym prawdy ? O "testach " tych lampowych phono będę informować na piśmie . CDN.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

LampowY

Gdyby przypadkiem zagościł u Ciebie na odsłuchu Thöress to daj proszę znać.
Kiedyś przez chwilę go słuchałem i to było coś...

miniabyr

Chwilka przerwy . Na pierwszy ogień pójdzie Air Tight  a dalej nie będę zdradzał . Maciek dam znać gdyby Thoress do mnie miał zawitać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !