dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Zaczęty przez mateusz, Marzec 06, 2015, 21:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

I co tu zrobić gdy ktoś ,,widzi" duchy? Naprawdę jest głęboko przekonany że jak wstaje w nocy sprawdzić czy dziecko śpi to widzi postać pochylającą się nad łóżeczkiem malucha. Gdy się zbliży postać ta rozpływa się w powietrzu. Pułapki fotograficzne, czujniki ruchu, kamery filmujące pokój przez całą noc niczego nie wyłapują. Ale jeżeli ktoś na własne oczy widział to takie argumenty nie działają. Po miesiącu dyskusji ciotka Euzebia i prababka Ofelia też zaczynają coś widzieć. Ich mężowie, dla świętego spokoju potwierdzają że też widzieli (kwestia życia w zgodzie z kuchnią pozostaje zawsze żywa)
Po trzech miesiącach postanowiono się zwrócić po radę do autorytetów. Zaproszony ksiądz po wysłuchaniu relacji orzekł z pełnym przekonaniem że to dusza Zmarłej Grzesznicy próbuje wrócić na świat zagnieżdżając się w nowym ciele ale to nie problem bo ksiądz zna odpowiednie modlitwy które zabezpieczą maleństwo przez wrogim przejęciem. Niestety modlitwy mają ograniczenie czasowe i trzeba wykupić abonament i co miesiąc wnieść odpowiednią opłatę.
I tak, po dokonaniu odpowiedniej zbiórki w rodzinie, wszyscy rozeszli się wielce usatysfakcjonowani.
Osoba co ,,widziała" przekonała innych o realności swych widzeń (stryjem Mariuszem nie ma się co przejmować on zawsze był lewak i w Boga nie wierzył), rodzina kontenta że wspólnym działaniem udało się problem rozwiązać (tylko ten sknera stryjek powiedział że się nie dołoży  :( ) A ksiądz dobrodziej wrócił do siebie z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku zarówno wobec organizacji którą utrzymać trzeba jaki i rodziny bo przecież do żadnego wtargnięcia wrednej grzesznej duszy w niewinne i bezbronne ciało dziecka nie dojdzie.
Typowy win-win  :np:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

 ;D ;D ;D    Można prosić o więcej takich felietonów?  Na różne tematy, poproszę!  :-*
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Kangie

Audiomaniacy, nie bierzcie tego do siebie, zwłaszcza Panowie z Warszawy i okolic. Najwięcej testujecie, często lepiej zarabiacie niż my - "dziady" z prowincji. Cieszymy się, że możemy na bieżąco czytać i oglądać zdjęcia Waszych zmagań z topowym sprzętem audio typu Gryphon, Delta ElectroVoice, Zontek i tym podobnym.

Przeraża mnie natomiast zjawisko "influencerstwa" czy tam jak to się poprawnie nazywa. Wszechobecne testy w sieci, twarze z "dorobkiem naukowym w sieci". Kanalarze YouTuba. Trzeba na to uważać. Ci ludzie mają ogromny wpływ na wybory oglądającego ich ludu. Lud myśli, że to pasjonaci dzielący się za darmo wiedzą. Czasami tak jest, ale w większości to zawód jak każdy inny, dostaje się za to hajs i zachwala wszystko, nawet byle co, tylko żeby interesy się kręciły. Uważajcie Chłopaki na to. Stare wygi jesteście, ale nie dajcie podpalić się influencerom, którzy mają w swoich internetowych działaniach ukryty cel i nie jest nim Wasze dobro!!!

elem

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 12:53pasjonaci dzielący się za darmo wiedzą.

sporo tu takich, więcej było ale się (na FB) zmyło
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Minimalek

Kable to jeszcze pikuś jest, bo to dyskusyjne jest, grają czy nie grają.
Jest dość duża grupa ludzi która słyszy, że płyty winylowe grają lepiej niż płyty CD.
Gdyby mi ktoś, ponad 30 lat temu powiedział, że za 30 lat płyty winylowe będą sprzedawać w sklepach spożywczych, to bym mu kazał stuknąć się w czoło, mocno.
A jednak.....
Udało się nakręcić ludzi na winyla? Udało się. Maja wytwórnie dodatkowo źródło dochodu? - i wszyscy inny przy okazji. Mają. I oto chodziło.
Wszystko da się sprzedać, kwestia argumentacji lub ceny.   
Tu nawet nie potrzeba influencerów, czyli naganiaczy , wystarczy, że jakiś nawiedzony winylomaniak,  złoży wyznanie wiary,  czyli zacznie opisywać jak to mu winyl świetnie gra. 8/10 czytających taki opis popuka się w głowę, ale dwóch złapie bakcyle.       

nosferartur

Cytat: miniabyr w Sierpień 30, 2020, 11:07Jak ktoś słyszy ok ,jak ktoś nie słyszy -spoko, ale nich da spokój tej co słyszy.

Nigdy nikogo nie atakowałem za to, że słyszy kable, czy jakieś inne podstawki. Wręcz przeciwnie uważam, że swoją szajbę należy szanować, wręcz pielęgnować. Oby starczyła na długo. Facet bez pasji jest huja wart.
Mam jednak mieszane uczucia związane z cenami za tę marsjańską technologię, a jak czytam np.: taki SULEK, a mam pod ręką dżointa, to nikt mnie nie powstrzyma...  Nawet forumowa rubryka ,,Odeszli" nie jest w stanie mnie wtedy przygnębić.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.


nosferartur

Cytat: Minimalek w Sierpień 30, 2020, 14:14wystarczy, że jakiś nawiedzony winylomaniak,  złoży wyznanie wiary,  czyli zacznie opisywać jak to mu winyl świetnie gra. 8/10 czytających taki opis popuka się w głowę, ale dwóch złapie bakcyle.

Jeśli Twoje spekulacje są prawdziwe, to warto promować tą szlachetną nieprawdę. :gn:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Cytat: nosferartur w Sierpień 30, 2020, 17:12Mam jednak mieszane uczucia związane z cenami za tę marsjańską technologię
Tak ceny to inny temat ,jednak to nie przeklada się na to ,czy kabel coś wnosi czy nie .
Z  życia wziete . Bazar . Kupuje arbuzy. Cena cztery tygodnie temu 2,99 za kg . W tym czasie przydarzyła mi się kwarantanna . Wyszedłem na zakupy po kwarantannie i w tej samej budzie kupuję arbuza . Cena 4,5 za kg . Pytam jaka jest przyczyna tak drastycznej podwyżki . Odpowiedź . Jest sezon ,towar dobrze się sprzedaje więc korzystamy z tego.
Cena kabla potrafi odebrać mowę . Tak samo jak pre  w cenie luksusowego samochodu . Ale jeśli jest kupiec i nie widzi w tym problemu to ........nic nie da się zrobić
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nosferartur

Cytat: miniabyr w Sierpień 30, 2020, 17:22Cena kabla potrafi odebrać mowę . Tak samo jak pre  w cenie luksusowego samochodu .

Wykonanie przedwzmacniacza za 20 000 zł., który różniłby się jakoś od konkurencji, to nie to samo co wykonanie kabla sieciowego w tej samej cenie. Do tego by zbudować jakieś urządzenie potrzebna jest spora wiedza, dla kabla wystarczy ta z zetpetów.
Taki druciarz, to ewidentnie oszust, a na to nie powinno się przymykać oczu.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Pasję trzeba mieć. Forsę też wypada mieć, żeby chociażby imponować płci pięknej i nie wyjść na nieudacznika życiowego ciągnącego zasiłki ;) Albo kolegom, bo ma się szacun na dzielni ;)

Ale warto też mieć intelekt i nie dawać z siebie robić łosia - sprzedawcy w sklepie audio, który najczęściej nie wie co jest układ RLC, a jeśli już wie to wali w cewę że mózg staje ;)

Nordost Odin za 206 000zł w promocji z ceny wyjściowej 279 000zł. Przewody głośnikowe. Srebro 2x6m. Jakim łosiem trzeba być, by kupić takie cudo? Macałem to w TopHiFi, nawet słuchałem. Kto to kupuje? Bandyci, złodzieje, pracze brudnych pieniędzy? Co z pozostałymi klockami audio i przede wszystkim co z pomieszczeniem odsłuchowym i jakością prądu elektrycznego? Kolejne miliony? Czy do mieszkania w bloku sobie kupić? ;)

Kangie

Cytat: nosferartur w Sierpień 30, 2020, 17:39Taki druciarz, to ewidentnie oszust, a na to nie powinno się przymykać oczu.
O tym myślę i mówię. Taki druciarz śmieje się z "frajerów" będących w stanie zapłacić za przewód w ładnym kondomie ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 17:41żeby chociażby imponować płci pięknej
Jakże jestem szczęśliwy, że nikomu już nie muszę nic udowadniać, w szczególności babom :)

Kangie

Przestań przynosić pieniądze do domu. Zobaczysz jaka będzie prawda rządząca tym światem. Chyba żeś jest szczęściarz i kobita zostanie przy Tobie i Cię utrzyma ;)

nosferartur

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 17:41żeby chociażby imponować płci pięknej

Sprzętem przypodobać mogę się jedynie mojemu kotu i to też nie w sposób bezpośredni, że niby tak bosko gra, a jedynie tym, że dłużej posiedzę w fotelu, a ona na moich kolanach.  :gn:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

paul_67

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 17:46Chyba żeś jest szczęściarz i kobita zostanie przy Tobie i Cię utrzyma
Tak będzie bo jestem jedyny w swoim rodzaju :)

traumeel

Miło się Was czyta. :)
Na innych forach byłaby już tu rzeźnia.

Kangie


Kangie

Cytat: traumeel w Sierpień 30, 2020, 18:09Miło się Was czyta.
Na innych forach byłaby już tu rzeźnia.
Kiedyś robiło się rzeźnię na AS i tutaj też. Co poniektórzy wyrośli z aktywnej napi3rdalanki (tzw. świniobicia) i staranniej dobierają słowa, aby co poniektórych nie urazić zbyt bezpośrednim tonem wypowiedzi słownej ;)

wiki

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 18:17
Cytat: traumeel w Sierpień 30, 2020, 18:09Miło się Was czyta.
Na innych forach byłaby już tu rzeźnia.
Kiedyś robiło się rzeźnię na AS i tutaj też. Co poniektórzy wyrośli i staranniej dobierają słowa, aby co poniektórych nie urazić zbyt bezpośrednim tonem wypowiedzi słownej ;)

Na AS się naczytałem wielu rzeźni....
Ale tam prawie w ogóle się nie udzielałem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


Kangie

 :-[ Przykro mi.

Miałem plan na ciętą ripostę. Jak zwykle - nie wyszło.

Kangie

Mam nadzieję, że nie rozwaliłem Wam wątku jak za starych czasów zdarzało mi się porozpychać łokciami?

Pewnie nie, bo g... nie argumenty przytoczyłem, stąd brak właściwego rozmówcy do dyskusji. Pozostał vasa i dino. W nich jeszcze nadzieja, a ona umiera podobno ostatnia ;)

Minimalek

Cytat: nosferartur w Sierpień 30, 2020, 17:18
Cytat: Minimalek w Sierpień 30, 2020, 14:14wystarczy, że jakiś nawiedzony winylomaniak,  złoży wyznanie wiary,  czyli zacznie opisywać jak to mu winyl świetnie gra. 8/10 czytających taki opis popuka się w głowę, ale dwóch złapie bakcyle.

Jeśli Twoje spekulacje są prawdziwe, to warto promować tą szlachetną nieprawdę. :gn:


W żadnym razie, niech sobie ludzie żyją z swoją winylową pasją, to i ja pożyję z ich winylowej pasji ;-)

Kangie

Minimalek, a jak porządnego winyla w swoim systemie miałeś? Wkładka, ramię, napęd, pre phono - najchętniej obejrzałbym na zdjęciu u Ciebie w systemie ;)

P.S. Żeby nie było. Nowych winyli nie kupuję. Nie ma sensu wg mnie. Tylko epoka, i to ta sprzed 1983 r. a najlepiej przed 1978 r. I też rzadko słucham 6-10 razy do roku.