Pętla masy a kablówka?

Zaczęty przez moon, Kwiecień 29, 2019, 14:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

czesc

temat zatytulowany, bo sam nie wiem, jak to nazwac. Spotkalem Cie kiedys tutaj z watkiem, ze kablowka/antena/telewizor moze generowac jakies brumy itp. W efekcie chyba mam z tym problem. Dotychczas problem objawial sie przy pre phono, ktore posiadam, ale poniewaz w miedzyczasie dzialo sie podobnie na pozyczonym pre, to doszedlem do wniosku, ze to nie pre. W miedzyczasie odkrylem z Piterskim wplyw kabla zasilajacego na IC do Ad Fontesa, jego odsuniecie od IC faktycznie zniwelowalo brumienie do duzo nizszego poziomu. Poniewaz jednak cos tam jest - wydaje mi sie, ze jakis tam szum zawsze bedzie, ale chyba moze jednak powinien byc mniejszy - przypomnialo mi sie o tej petli masy i kablowce. Sprawdzilem, przy wlaczonym gramiaku i reszcie odlaczylem kabel antenowy od dekodera, bez zmian. Ale gdy wyjalem z dekodera kabel hdmi zaczelo buczec w glosnikach. To chyba nie powinno tak byc?:) Mozna cos z tym zrobic, albo powalczyc z ograniczeniem tego? Sluze informacjami dodatkowymi do diagnozy:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Jakub

Rozrysuj najpierw co masz i jak popodłączane. Tak to sobie można gdybać.


marekw 76

U mnie brumienie robi plazma. Nie mogę jej włączyć przy włączonym gramofonie bo od razu BRUUUm.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Maj 01, 2019, 09:44
U mnie brumienie robi plazma. Nie mogę jej włączyć przy włączonym gramofonie bo od razu BRUUUm.
To może być błędny trop ale ja mam plazmę i nie buczy. Zasilam ją jednak z innego gniazdka, tak jak i podłączonego do niej blu ray Panasonika .
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: marekw 76 w Maj 01, 2019, 09:44
U mnie brumienie robi plazma. Nie mogę jej włączyć przy włączonym gramofonie bo od razu BRUUUm.
Separator na antenę zwykła i satelitarną - Therion to już przerabiał.
Ja jak podpinałem jakikolwiek sprzęt pod TV?SAT to tylko optykiem przez DAC.

paul_67

Cytat: marekw 76 w Maj 01, 2019, 09:44U mnie brumienie robi plazma. Nie mogę jej włączyć przy włączonym gramofonie bo od razu BRUUUm.
A po kiego włączać telewizor przy włączonym gramofonie ????????????

Kangie

Kiedyś miałem podobny problem gdy miałem wypożyczony piec Densen Beat B-100. Podpięty pod TV brumił. Na żadnym innym wzmacniaczu nie miałem tego. Dodatkowo strzelało w kolumnach po włączeniu tego piecyka (na każdym źródle).

marekw 76

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 20:38
Cytat: marekw 76 w Maj 01, 2019, 09:44U mnie brumienie robi plazma. Nie mogę jej włączyć przy włączonym gramofonie bo od razu BRUUUm.
A po kiego włączać telewizor przy włączonym gramofonie ????????????

Właśnie, po co??
Kiedyś było tak... Żona coś sobie oglądała a ja IC podmieniłem, chciałem zobaczyć jak będzie na innym. Żona ściszyła TV (wyłączyła dźwięk) a ja na to uwagi nie zwróciłem. Panowie ile ja się [wulgaryzm] naszukałem... Wszystko odpiąłem, wpiąłem na nowo i nic! Brumiało jak cholera! I nagle zauważyłem, że TV jest włączony...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

TV nie jest podpięty pod wzmacniacz. Ja mam dwa systemy kino i stereo na oddzielnych gniazdach.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kangie

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 20:38A po kiego włączać telewizor przy włączonym gramofonie
Kiedyś było u mnie audiofilskie spotkanie. Dwóch z nas to zapaleni kolarze. O 1. w nocy oglądaliśmy Tour de France (powtórki), równolegle słuchając 2-płytowego albumu na winylu Chuck Mangione "Tarantella". Odjazd konkretny mimo, że nie piliśmy alkoholu.

paul_67

W dwóch pokojach mam tv, ale w trzecim, odsłuchowym traktowałbym to jak profanację :)

marekw 76

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 21:13W dwóch pokojach mam tv, ale w trzecim, odsłuchowym traktowałbym to jak profanację :)
Gdyby każdy miał takie możliwości...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

paul_67

Bywało, że po podłączeniu jakiegoś sprzętu pojawiało się u mnie brumienie, ale przestawiałem odpowiedni hebelek w  kondycjonerze i następowała cisza.

Kangie

Sporo oglądam koncertów. Od 8 lat na 65". Wtedy taki TV to było coś ;) Nie zrezygnowałbym z TV nawet w oddzielnym pokoju odsłuchowym. Nawet jeśli to profanacja, to i co z tego ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Maj 01, 2019, 21:41Nawet jeśli to profanacja, to i co z tego ;)
Nic.Ja się skupiam wyłącznie na muzyce.Obraz mi w tym przeszkadza.

paul_67

Dawno już nie oglądałem żadnego koncertu.Leży cała kolekcja i się kurzy.Wolę samą muzykę.

Kangie

Ja nie odbieram sobie możliwości dokonywania wyboru. Chcę koncert - mam koncert, chcę obejrzeć z rodziną film z dźwiękiem z lampy i porządnych kolumn stereo - puszczam film. Chcę samą muzykę - mam muzykę. Kiedyś wzorując się na wrocławskim koledze robiłem przez chwilę podobnie jak on - zakładałem gruby koc na TV podczas odsłuchów, co by zredukować pierwsze odbicia. Dość szybko zrezygnowałem, bo nie miało to wg mnie sensu.

paul_67

Cytat: Kangie w Maj 01, 2019, 21:48zakładałem gruby koc na TV podczas odsłuchów, co by zredukować pierwsze odbicia. Dość szybko zrezygnowałem, bo nie miało to wg mnie sensu.
No to mi już taki problem odpada :)

Kangie

Ja nie mam problemu.

Napij się piwka, zamiast dogryzać koledze "profanacjami". Za stare chłopy jesteśmy żeby se dosrywać ;)  :np:

paul_67

Nie dogryzam, tylko tak pieprze :)

Kangie


dino

Cytat: marekw 76 w Maj 01, 2019, 21:00TV nie jest podpięty pod wzmacniacz. Ja mam dwa systemy kino i stereo na oddzielnych gniazdach.
Masa idzie też po HDMI czy COAX.
Bez schematu połączeń trudno coś zaproponować.

moon

wrzuce dzis, jutro, jak to jest pospinane.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand