Szpulak na lampach

Zaczęty przez jacekkudla, Październik 02, 2017, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

jacekkudla

Witajcie,

Chodzi mi wstępnie po głowie szpulowy magneciak. Tak sobie czytam nieśmiało i ze względu na specyfikę mojego systemu, a jest on cały tranzystorowy natomiast kolumny są na wstęgach, przypuszczam że najlepiej zgrałby u mnie jakiś sprzęt lampą ocieplany troszkę. Mniemam tak iż obecnie winyl mój ma preamp na lampach i przy próbie zagrania na tranzystorowym dobrej klasy mój pre Audio Research PH5 wybronił się dzielnie.
Co byście polecili na początek, coby nie było zbyt drogie i zbyt awaryjne (niestety jestem melepeta w kwestiach technicznych) a dało radość z posłuchania taśm... Miałem przyjemność ich posłuchania i zrobiły na mnie wrażenie niebywałe...

Jacek
ps1. podajcie linka do kolesia z Czech czy też Słowacji co zgrywa taśmy
ps2. może ktoś zechciał by do mnie wpaść ze szpulowcem, chętnie posłuchałbym czegoś fajnego u siebie w torze

miniabyr

Jacek tylko Revox g 36 spełnia twoje wszystkie oczekiwania. Jest na lampach ,nie jest zbytnio skomplikowany . Ale tak naprawdę żaden nie jest skomplikowany . To tylko kwestia przyzwyczajenia. !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacekkudla

Nie rozchodzi mi się o skomplikowanie w obsłudze tylko w ewentualnym serwisie czy naprawie...

ma ktoś w okolicy Warszawy rzeczonego Revoxa g 36 ?:)

Piterski

Jacek tylko dolicz do zakupu czas i pieniądze na doprowadzenie go do stanu tip top.
Czyli pewnie 2-3 wyjazdy do Wrocławia i kilka miesięcy oczekiwania.

Nie żebym Cię chciał zniechęcić tylko tak to ze starociami już jest. Sam coś na ten temat wiem :P.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jacekkudla

Znasz mnie Piotrze na tyle że wiesz że tego właśnie chciałbym uniknąć... może da się już kupić takiego odpicowanego?
Jaki koszt jest odpicowanego, lu b ksozt zakupu do dopicowania i ksozt picowania? :)

J

ps. podajcie link do tego czecha/słowaka pls :)

miniabyr

Jacek każdy magnetofon kupiony teraz wymaga przeglądu ! i nie ma to znaczenia czy jest to magnetofon profesjonalny  czy amatorski. Każdy. Ja mam swojego G36 w którym poza kalibracją i wymianą lamp nic nie zrobiłem! Jak kupisz magnetofon to sprawa serwisowania jest oczywista.  Ja mam mój główny magnetofon Telefunken M10 który został skalibrowany i sprawdzony przed zakupem ,choć wymagał potem pewnej poprawki . Ale to jest magnetofon profesjonalny ,  taki niemiecki czołg który mnie przeżyje i moich spadkobierców.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Dlatego o tym napomknąłem bo wiem że nie chciał byś się z tym bujać.

W naprawach "Dziadka" najlepszym źródłem wiedzy może być Kawosz.
Namiary do Sedlaka to najlepiej pytać Ondreja, może on Ci coś znajdzie ale zawsze coś może potem wylesić.
Tak było z CL-36 Luxmana. Tak się grzeją, że oba preampy i mój i Ondreja wymagały po dwie wizyty w serwisie ale facet ogarnął w nich co wymaga wymiany i teraz powinny pograć kolejne kilkadziesiąt lat bez zarzutu.

To nie jest komfortowe bo i kosztuje i jest kłopotliwe ale brzmienie wynagradza trudy.

PS. Jak zobaczysz "Dziadka" u Kawosza to się pochorujesz bo Darek go odpicowuje na wysoki połysk  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jacekkudla

No właśnie u Kawosza słyszałem szpulaka ale nie pamiętam co to bylo bo on swego czasu miał dwa, może nadal ma? :)

No nic to kto wpadnie do mnie z G36 ?:)

cdt

#8
Doprowadzenie G-36 do takiego stanu to koszt około 5k zł . A i tak zasze coś wychodzi w praniu . Mój jest jeszcze nie skończony wizualnie . Tak po prwdzie to na start lepszy był by dobry tranzystor z mięką mechaniką . Z G-36 dostał byś szału ;) . Mam Twojego Phila . To może czas żeby się znowu spotkać :) Dogadamy się . Ja przesadziłem i mam za dużo tych szpulaków .
ps. Dziś odpisał Peter :) Hello Darek,

I have obtained the payment on Friday,today we are shipping the parcel.

Best wishes,

Peter SEDLAK
SEPEA,s.r.o.
Pupavova 2
90027 BERNOLAKOVO
SLOVAKIA
Email : pe.sedlak@gmail.com
Tel : +42 190 56 12447

jacekkudla

No tak Darku faktycznie masz szpulaków trochę za dużo :) a że mam wybitną pamięć to nawet nie pamiętam o Philu :)
Jestem od jutra do końca przyszłego tygodnia w domu więc się złapiemy, może uda mi się Cie uprosić i mi pożyczysz jakiegoś szpulaka i kilka taśm by sobie posłuchać....

Jacek