"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

nosferartur

Cytat: Kangie w Kwiecień 12, 2020, 20:53Mnie się zdarza wypić wino z gwinta, a ostatnio ciągnąłem wino że szklanki.

Wino z bąbelkami najlepiej smakuje z kobiecego pępka... Czerwonego to można się napić i z buta na szpilce, ale jeden warunek: Do kobiety nie możemy czuć odrazy. >:D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Cytat: nosferartur w Kwiecień 13, 2020, 07:17Wino z bąbelkami najlepiej smakuje z kobiecego pępka...
Trzeba będzie kiedyś spróbować ;)

Kangie

Pierwsze koty za płoty. Mój debiut w "chlebowanu". Jak to ciasto strasznie wyrasta. Za dużo drożdży??? Albo za dużo wsadziłem do foremek ;)

wiki

Ja robię chleb na zaczynie (zakwasie).... bez drożdży....
Rośnie 14 godzin...

Jakbyś chciał przepis to mogę udostępnić....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Przyjarał się trochę z góry. Ale może będzie smakował?

Kangie

Cytat: wiki w Kwiecień 18, 2020, 12:13Ja robię chleb na zaczynie (zakwasie).... bez drożdży....
Rośnie 14 godzin...
Moja żona taki robi. Pewnie nie identyczny, ale na zakwasie. Chciałem zrobić inny.
I zależało mi na czasie. 14 h wolnych nie miałem ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Rudy chyba dostał zlecenie na Wyspie Wielkanocnej i zakłada kamienne czapki. I ma tam słaby internet, bo coś go nie widać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 18, 2020, 14:16
Rudy chyba dostał zlecenie na Wyspie Wielkanocnej i zakłada kamienne czapki. I ma tam słaby internet, bo coś go nie widać.
Wygrał przetarg zycia i się wycofał.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Mniaaam. Smakuje mi, zwłaszcza ta chrupka skórka. Drugi zawiozłem rodzicom.

Wiki też dobry robi, wiem, bo jadłem.

Kangie

Wkręciłem się!

Wiki, poproszę o Twój przepis. Może byk na PW. Może stanę się tym, co z niejednego pieca chleb jadł ;)

wiki

Cytat: Kangie w Kwiecień 25, 2020, 12:53
Wkręciłem się!

Wiki, poproszę o Twój przepis. Może byk na PW. Może stanę się tym, co z niejednego pieca chleb jadł ;)
Jak nie zapomnę to w niedzielę wieczorem wkleję 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

No właśnie proszę o przepisy i porady . Nigdy chleba nie robiłem ale chętnie posiądę tę umiejętność .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Paweł & inni, najprościej jak się da. Plusy to prostota i brak konieczności posiadania zakwasu (zaczynu) oraz szybkość. Robi się w jakieś 30 minut plus 1h pieczenia i można jeść.
Na pewno nie jest tak zdrowy jak na zakwasie, ale warto znać ten przepis, bo chleb wychodzi  pyszny.

Filmik nagrał mój znajomy (o imieniu Rafał) z dawnych lat. Jedyne co zmieniłem to temp. zmniejszyłem z 230 do 210 st.C, bo zbyt spieczony był.


wiki

Lekkie opóźnienie.....  :)
Proszę to jest przepis jakiego używam cały czas.
Zaczyn odkładam sobie z wyrobionej masy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jedna zmiana jest taka, że nie wyrabiam już w misce za pomocą drewnianej łyżki.
Używam od jakiegoś czasu robota kuchennego który miesza za mnie  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Od ponad tygodnia mamy sezon szparagowy. Chleb nie ucieknie, a szparagi tak.

Najprostszy i być może najsmaczniejszy sposób ich przygotowania to ugotowanie na parze i podanie z masłem, solą i pieprzem, startym parmezanem.

Można smażyć, zapiekać, mniam, mniam ...  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Zjadłbym te szparagi :)

Wiki, co zrobić gdy nie ma się zakwasu? Wiadomo, za drugim razem, trzecim i tak dalej mogę odłożyć, ale co w przypadku, gdy ktoś debiutuje w chlebach zaczynowych i nie ma tego pierwszego zaczynu? Pożyczyć od sąsiadki?

nosferartur

W necie znajdziesz mnóstwo przepisów jak samodzielnie zrobić zakwas. Wszystkie będą dobre. Od siebie tylko dodam, że najlepiej użyć żytniej mąki razowej typ 2000 i jeżeli masz sąsiadkę z gotowym zakwasem, to nawet łyżeczka sprawi, że ten Twój łatwiej wejdzie w stan kiśnięcia, bez ryzyka pleśnienia. Drugim sposobem może być wlanie do przepisowych ilości mąki zakwasu do żurku kupionego w spożywczaku zamiast przepisowej ilości wody. Plusem posiadania własnego zakwasu jest również to, że bez kłopotów możesz samodzielnie wykonać startery na żur, żurek i biały barszcz. Nie musisz się niczego bać.

         Do roboty!
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Dzięki. Zakwasowy robi moja żona. Zawsze ma próbkę z poprzedniej roboty.

tomekkk1

Pierogi ruskie inaczej. Smażone na głębokim oleju  8)

Piterski

Surowe ciasto po sklejeniu i w olej, czy były gotowane?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Trzeba gotować. Ja ugotowane i tak smażę przed podaniem na patelni, tym razem pomyślałem o usmażeniu we frytkownicy :)

Piterski

Najlepsze ruskie robiła moja babcia, takie prosto z wody z omastą, a do tego była zupa jabłkowa. Pychota  :-*
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Tak się powoli żyje na tej wsi, w dobie pandemii :) Zero gotowania, pieczenia, smażenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93