Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

#3750
Ja bym kupił Denona DL 110 albo Filipa GP i na początek byłoby wyśmienicie. Do tego Nuda mini i super.
Słucham głównie rocka i obydwie wkładki się u mnie sprawdziły. A dodatkowo cenowo wychodzi bardzo dobrze.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Na pewno jest tak, że gramofoniarstwo jest specyficzne. Jak ktoś wchodzi w temat ogranicza ryzyko wtopy poprzez zakupy nowego na gwarancji. I OK. Nie ma sensu z tym walczyć dziś. Powalczymy jutro ;) Płyty też tylko nowe? Będziem walczyć ;)

VMS jest ciekawą opcją, tylko zamienniki grają po wuju, a oryginały drogie jak Wacław.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 12, 2018, 09:29Używka 1300-1400 zł i nie ma kto podskoczyć  W tej cenie

Nie zgadzam się. Vanquard dużo lepszy, porządniej wykonany, więcej ustawień a używka (jak nowa, z gwarancją) była za 1000 zł u nas na forum.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

#3753
Ja rozumiem że chcecie żeby kolega przeszedł całe wtajemniczenie . Od MM do MC . Tylko po co ? .
Nie znam Lara ale z tego co czytam to bym go nie kupił , chyba że używke w dobrej cenie . Dla mnie brak porządnej sekcji MC dyskwalifikuje to urządzenie . W tej cenie można mieć fajny preamp liniowy z epoki też z sekcją MM .  Jest na OLX technics 30A ze znanego żródła . Kolega chce 4500 zł i to jest okazja . Tylko to MM wi ec trzeba trafa . Technics już tańszy nigdy nie będzie . Jak ma być na start MM to z głową . https://www.olx.pl/oferta/technics-30-a-CID99-IDr03Xf.html#c758ffc6f3

Old Man Kensey

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 15:25Ja bym kupił Denona DL 110 albo Filipa GP i na początek byłoby wyśmienicie. Do tego Nuda mini i super.

Posłuchaj kolegów, Marek dobrze doradza. Ja posłuchałem i jestem zadowolony :)

Wg mnie, wkładka Goldring 1042 jest super, lecz z uwagi na ostry szlif - wymaga porządnego preampu + bardzo starannej kalibracji... już lepiej poszukaj AT 440 ML-a (lub "b"), niestety, z drugiej ręki obecnie są tylko dostępne. Podobno przed tygodniem były gdzieś 4 sztuki NOS i poszły w dwa dni. Ja mam tę wkładkę (chwilowo uszkodzona igła) i moim zdaniem, bardzo dobre granie - oczywiście, w starej cenie. Na nowe wkładki MM od Audio Technica nie patrz, bo ceny są z kosmosu.

(nie chcę robić kryptoreklamy, ale jest promocja w jednym sklepie na wkładkę Denon DL-110... choć ciągle u Jukiego taniej)

(no i przeczytaj, com Ci napisał na pw kilka dni temu)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

Znalazłem w sieci . Dokładnie na FB .

Therion

#3756
Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 13:15
Z tego co piszecie z tym denonem 103r jest więcej problemu aby ją uruchomić niż myslalem.


Nie, nie ma z nią żadnego problemu, to koledzy na forum robią problem typu: BMW 320D nie ma prawa jeździć (bo nie jest sześciocylindrową benzyną). Tymczasem jeżdżą tym autem tysiące zadowolonych użytkowników, nawet nie wiedząc o istnieniu jakiegoś forum BMW.

Jest na tym forum taki wątek o tej wkładce. Ostatni wp[is brzmi:
Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2018, 11:03
Dzień dobry Panom (i Paniom?).

Ja też przyłączę się do zwolenników tej wkładki. Owszem, jest cała masa technicznie lepszych wkładek na rynku ale... No właśnie to ale. W rzadko której wkładce, nawet tej z "wyższych sfer" jest tyle muzykalności i przyjemności ze słuchania. I to chyba bez względu na repertuar.
Nie zaliczył bym jej do wkładek "audiofilskich". Jest to 100%owa wkładka dla melomana.
Biorąc jeszcze pod uwagę jej cenę (nawet standardową w Polsce) to chyba jest best buy. Oczywiście jak tylko warunki techniczne pozwalają na jej powieszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
LampowY


Więc moja rada jest taka - kup tę 103R i nie kombinuj z Goldringami, Philipsami ani innymi rzeczami. Kup do tego LAR. NIC QWA NIE MUSISZ W NIM ZMIENIAĆ! Żadnych traf! Jak będziesz chciał za 3 lata się pobawić, to się pobawisz. Spinasz wszystko i pięknie gra. Pytaj dalej a koledzy na tym forum stworzą Ci MILION PROBLEMÓW dla których taki sprzęt nie ma prawa zagrać.

BIPO - masz rozwiązanie. Zrób tak, a będziesz miał banana na twarzy i radość z winyli. Kombinuj a nie kupisz gramofonu wcale, bo "w takiej konfiguracji przecież żaden nie zagra". 





A teraz słowa do kolegów z tego forum:

1. Frywolny, Słońce Ty Nasze, co masz na myśli, pisząc że LAR LPS-1 "LAR obsługuje wkładki MM i MC HI czyli wysokonapięciowe MC (high). MC LO ( low) nie obsłuży. " To dlaczego u mnie gra? AT-OC9ML/II lub Rohmann nie są MC LO ? To jakie jeszcze niższe wartości masz na myśli ?

.
Skoro po tylu latach audiofilowania słyszę, że gra to znacznie lepiej od CD, to chyba można uznać, że LAR daje radę. Wiem, wiem, mozna lepiej i mieć skrzypnięcie krzesełka bliżej, ale naprawdę, niektórzy mają na to wyjechane i są w stanie zadowolić się krzesełkiem takim, jakie słyszą z LAR.

2. Nie zawsze trafa robią lepiej. Robią głośniej, więc można odnieść wrażenie, że jest lepsza dynamika. U mnie żaden aspekt poprawy brzmienia się nie pojawił po podpięciu traf.

3. PANOWIE !!!! Miejcie czasami na względzie, że ktoś dopiero wchodzi w ten świat i najnormalniej chce się pocieszyć winylem. Nie straszcie ludzi wykresami i dopasowaniem ramienia. Taka wkładka jak DL-103R zagra ładnie nawet trzymana w palcach. Dobrze o tym wiecie

Nara.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 20:373. PANOWIE !!!! Miejcie czasami na względzie, że ktoś dopiero wchodzi w ten świat i najnormalniej chce się pocieszyć winylem. Nie straszcie ludzi wykresami i dopasowaniem ramienia. Taka wkładka jak DL-103R zagra ładnie nawet trzymana w palcach. Dobrze o tym wiecie
:) .
+100 .

cdt

Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 20:37BIPO - masz rozwiązanie. Zrób tak, a będziesz miał banana na twarzy i radość z winyli. Kombinuj a nie kupisz gramofonu wcale, bo "w takiej konfiguracji przecież żaden nie zagra". 
;D .

Piterski

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 19:22Jest na OLX technics 30A ze znanego żródła .
Tak nie na temat ale widzę, że ten kolega też gra na końcówce Marantza Sm-9.
Szkoda że nie ma go jak zapytać o wrażenia i co nią napędza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Końcówkę już sprzedał . Ma coś wysokoskutecznego . A gra teraz na sherwodzie  :P o ile się nie mylę .

marekw 76

Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 20:37
Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 13:15
Z tego co piszecie z tym denonem 103r jest więcej problemu aby ją uruchomić niż myslalem.

Nie, nie ma z nią żadnego problemu, to koledzy na forum robią problem typu: BMW 320D nie ma prawa jeździć (bo nie jest sześciocylindrową benzyną). Tymczasem jeżdżą tym autem tysiące zadowolonych użytkowników, nawet nie wiedząc o istnieniu jakiegoś forum BMW.

Jest na tym forum taki wątek o tej wkładce. Ostatni wp[is brzmi:
Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2018, 11:03
Dzień dobry Panom (i Paniom?).

Ja też przyłączę się do zwolenników tej wkładki. Owszem, jest cała masa technicznie lepszych wkładek na rynku ale... No właśnie to ale. W rzadko której wkładce, nawet tej z "wyższych sfer" jest tyle muzykalności i przyjemności ze słuchania. I to chyba bez względu na repertuar.
Nie zaliczył bym jej do wkładek "audiofilskich". Jest to 100%owa wkładka dla melomana.
Biorąc jeszcze pod uwagę jej cenę (nawet standardową w Polsce) to chyba jest best buy. Oczywiście jak tylko warunki techniczne pozwalają na jej powieszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
LampowY


Więc moja rada jest taka - kup tę 103R i nie kombinuj z Goldringami, Philipsami ani innymi rzeczami. Kup do tego LAR. NIC QWA NIE MUSISZ W NIM ZMIENIAĆ! Żadnych traf! Jak będziesz chciał za 3 lata się pobawić, to się pobawisz. Spinasz wszystko i pięknie gra. Pytaj dalej a koledzy na tym forum stworzą Ci MILION PROBLEMÓW dla których taki sprzęt nie ma prawa zagrać.

BIPO - masz rozwiązanie. Zrób tak, a będziesz miał banana na twarzy i radość z winyli. Kombinuj a nie kupisz gramofonu wcale, bo "w takiej konfiguracji przecież żaden nie zagra". 





A teraz słowa do kolegów z tego forum:

1. Frywolny, Słońce Ty Nasze, co masz na myśli, pisząc że LAR LPS-1 "LAR obsługuje wkładki MM i MC HI czyli wysokonapięciowe MC (high). MC LO ( low) nie obsłuży. " To dlaczego u mnie gra? AT-OC9ML/II nie jest MC LO ? To jakie masz na myśli? Jeszcze niższe wartości?
Skoro po tylu latach audiofilowania słyszę, że gra to znacznie lepiej od CD, to chyba można uznać, że LAR daje radę. Wiem, wiem, mozna lepiej i mieć skrzypnięcie krzesełka bliżej, ale naprawdę, niektórzy mają na to wyjechane i są w stanie zadowolić się krzesełkiem takim, jakie słyszą z LAR.

2. Nie zawsze trafa robią lepiej. Robią głośniej, więc można odnieść wrażenie, że jest lepsza dynamika. U mnie żaden aspekt poprawy brzmienia się nie pojawił po podpięciu traf.

3. PANOWIE !!!! Miejcie czasami na względzie, że ktoś dopiero wchodzi w ten świat i najnormalniej chce się pocieszyć winylem. Nie straszcie ludzi wykresami i dopasowaniem ramienia. Taka wkładka jak DL-103R zagra ładnie nawet trzymana w palcach. Dobrze o tym wiecie

Nara.

Gdyby mi ktoś tak siarczyście wyłożył temat sto-trójki R to już dawno bym ją miał a tak to tylko mi nagadali, że mam za lekkie ramię i do tej pory czaję się do niej jak szczerbaty do suchara...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Therion

#3762
Żeby nie wyszło na to, że jestem jakimś orędownikiem 103R. W pierwszym odruchu ją bardzo szybko sprzedałem (ze spora stratą). Ale gdy pominiemy audiofilię a skupimy się na radości słuchania, to bije inne na głowę. Wybacza kiepskie nagrania i sprzęt podczas gdy inne, "zacniejsze" wkładki piłują nam czaszkę brzeszczotem pokazując, że coś jest nie tak w systemie lub w nagraniu.


Dlatego kupiłem ją ponownie. I w zasadzie w tej chwili często wisi jako podstawowa, grając w tle. Dopiero, gdy naprawdę mam czas i chcę się skupić na nagraniu, to leci do szuflandii a na jej miejsce wskakuje Rohmann, lub jeżeli płyta jest dobrze wydana, to ATOC9.

Z czasem zmienię LAR na coś lepszego, ale to nie jest tak, że mi to nie gra i na gwałt zbieram kasę. Podoba mi się jak jest. Choroba jednak dopadnie, mam tego świadomość, dlatego zapewne będę szukał następcy LAR, ale p óki co słucham i sprawia mi to radość.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Pucować się kogo filmik  ;D .

frywolny trucht

Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 20:37To dlaczego u mnie gra?

To cud. Albo pokłady niezmierzone na poprawę. Szczególnie, że też optuję za tym, że pre jest istotniejsze niż wkładka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Ja pamiętam, że DL 110 miał nie zagrać pod pre MM (Yaqin 23B) albo zagrać słabo, bez dynamiki itp. Miała zgrać tylko pitu pitu
Tymczasem ta wkładka z tym pre pokazała mi, jak mogą zabrzmieć moje płyty, jak może zabrzmieć rock czy jazz. A z Nudą był jeszcze lepiej.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 21:21
Pucować się kogo filmik  ;D .

rezonans w dużym zakresie 13 - 7Hz
najwiekszy oczywiście przy około 9 - 10Hz
NIEDOBRZE, niedobrze, ..... dobra,  nic juz nie piszę

cdt

Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 22:18NIEDOBRZE
Jak słuchasz płyty testowej ;D :P
Jak normalnych to nie przeszkadza :P

malg

ale dla melomana - to wkładka ok

@Bipo
moim zdaniem musisz sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie:
czy jesteś audiofilem czy raczej melomanem ?
wyczywam ze chyba tym drugim ::)

Wiec  dobrym rozwiazaniem jest pre: Nuda mini lub husaria (LARa nie znam nie słuchałem, ale pewnie też)
a wkładka: DL 103R, filipek GP412, Goldi 1042, ..... itd - dobrze ustawiona kazda cię zadowoli


malg

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 22:22
Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 22:18NIEDOBRZE
Jak słuchasz płyty testowej ;D :P
Jak normalnych to nie przeszkadza :P
Darek,
no to pogadaj z Ondrejem na ten temat, on Ci wytłumaczy :o ::) ;D
zresztę jestem tego samego zdania co on - jak napisałem

ale:
MUZYKA JEST NAJWAŻNIEJSZA :)


Piterski

Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 22:23@Bipo
moim zdaniem musisz sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie:
czy jesteś audiofilem czy raczej melomanem ?
wyczywam ze chyba tym drugim ::)

Meloman i słucha rocka ;D

Moim zdaniem to ma możliwość jakiej nie ma wielu innych naszych kolegów. Wsiada w auto umawia się z kilkoma z nas i ma możliwość posłuchania różnych wkładek co mu trochę rozjaśni obraz sytuacji.
Skoro jednak próbuje wybrać wkładkę tylko czytając forum to faktycznie lepiej się za wysoko nie porywać bo potem trudniej sprzedać i strata większa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Grzesiu Denon na filmie miesci się w widełkach dr. feickerta .  :)

malg

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2018, 22:28
Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 22:23@Bipo
moim zdaniem musisz sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie:
czy jesteś audiofilem czy raczej melomanem ?
wyczywam ze chyba tym drugim ::)

Meloman i słucha rocka ;D

i co w tym złego ze rocka
sugerujesz ze meloman to tylko klasyki nasłuchuje ? :o

marekw 76

Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2018, 22:28
Meloman i słucha rocka ;D
Właśnie. Jak nazwać osobę która słucha głównie rocka i jazzu, jeszcze nie jest (albo nie czuje się) audiofilem i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 22:32
Grzesiu Denon na filmie miesci się w widełkach dr. feickerta .  :)
maksimum rezonansu tak,
ale całość nie,  bo dygać zaczyna przy 13Hz