Rega Planar P3 + Ortofon 2m blue

Zaczęty przez robiz, Styczeń 02, 2020, 14:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

robiz

Cześć

Do mojej Regi Planar P3r planuje kupic coś w zamian Elys 2, która chyba juz dokonuje zywota swego. Górne rejestry dźwiękowe sa na bardzo małym poziomie.
Pomyślałem własnie o Ortofonie 2m Blue. Jednka wysokośc Ortofona jest wieksza niz Elys:
- Elys jakies 14 mm
- 2m Blue jakies 18 mm

I tak zachodze w głowe, czy ten ortofon nie będzie szurał brzuchem po płycie. Wolałbym bym uniknać instalacji podładki do VTA do Regi
Idąc tokiem rozumowania Pana Roy Gandy ( własciciel Rega ), VTA to niezbyt wazny parametr ;)

Z drugiej strony, ponoc maksymalna różnica VTA to jakis 1 stopień, a zmieniajac grubośc maty, grubośc płyty, dociązenie wkładki również zmieniamy VTA.....
Albo sie nie znam ...

O kurde, watek nie w tym temacie. Miał byc tylko we wkładkach, a napisałem go w Katalogu wkładek.
Prosba do moderatora o przeniesienie.

Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

krzysiek

Przez 8 lat miałem Planara, a potem RP6. Niedroga wkładka, która genialnie sprawdza się na tych deskach, to Denon DL-110. Eksperymentowałem z VTA, w końcu zostawiłem chyba bez podkładek, grało super.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Pablo_NL

W moim przypadku VTA jest bardzo istotne. Wystarczy obniżyć ramię o 1.5-2 mm i od razu ginie góra, wszelkie wybrzmiewania skracają się diametralnie a dół robi się bułowaty, bez konturu. Jeśli wkładam grubą płytę na talerz, też muszę podnieść ramię. Ale... wcześniej miałem gramofony bez możliwości regulacji VTA i tam wszelkie moje zmiany podkładkami i matami nie miały jakiegoś większego znaczenia dla wkładek.

robiz

Cytat: blackholesun w Styczeń 02, 2020, 16:26Przez 8 lat miałem Planara, a potem RP6. Niedroga wkładka, która genialnie sprawdza się na tych deskach, to Denon DL-110. Eksperymentowałem z VTA, w końcu zostawiłem chyba bez podkładek, grało super.


Ten Denon wygląda na dość wysokiego( chyba wyższy od Ortofona serri 2M ), też o nim słyszałem wiele dobrego w połączeniu z Rega. Jednak cena troche za wysoka na chwilę obecną ;)
Ale to w sumie dobre wieści, że bez ruszania ramienia regi da radę powiesic tam inna wkłade .
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

krzysiek

Cytat: robiz w Styczeń 03, 2020, 08:08Jednak cena troche za wysoka na chwilę obecną

Ortofon Blue od 750 do 850 zł.
Denon DL-110 895 zł.
Chyba nieduża różnica.
Przyznam jednak, że nie słuchałem Blue.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun