Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

octagon

Czy ktoś z Was posiada wznowienia Maanamu na winylach? Mam zamiar nabyć, ale nie wiem jak z jakością nagrań. Warto?

elem

Cytat: jamówię w Marzec 31, 2016, 21:04Jest różnica na korzyść tych nowych masterów?

Jeszcze nie wiem, premiera w połowie kwietnia. Gdzieś tam pisali, że się bardzo starali,  PN raczej nigdy wtopy nie miało. First pressa nie kupisz za rozsądne pieniądze, niestety. Astigmatic będę mógł porównać do remastera  z serii "Czarne Perły"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: octagon w Marzec 31, 2016, 21:09Czy ktoś z Was posiada wznowienia Maanamu na winylach? Mam zamiar nabyć, ale nie wiem jak z jakością nagrań. Warto?

Jakości ECM za bardzo nie ma co się spodziewać, ale jest wporzo. Jak masz ryzykować Near Mint na aukcji, którym ktoś szorował bruk... to warto brać wznowienia. Ceny jakieś szokujące nie są.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: elem w Marzec 31, 2016, 21:56
Cytat: jamówię w Marzec 31, 2016, 21:04Jest różnica na korzyść tych nowych masterów?

Jeszcze nie wiem, premiera w połowie kwietnia. Gdzieś tam pisali, że się bardzo starali,  PN raczej nigdy wtopy nie miało. First pressa nie kupisz za rozsądne pieniądze, niestety. Astigmatic będę mógł porównać do remastera  z serii "Czarne Perły"





Miałem firsta Winobranie i miałem też firsta Kosza,ech...

elem

VARIETE dotarło chwilę przed 20-tą :)

wszystkim zamawiającym roześlę PW, aktualna lista:

1.miniabyr - 1 szt
2.elem - 2 szt
3.gratefullde - 1 szt
4.GregWatson - 1 szt
5. frywolny - 2 szt.
6.Księgowy - 1 szt
7.jamówię - 1 szt
8.lok - 1 szt
9.tatachabera - 1 szt

jest jeszcze kilka sztuk wolnych
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

   1.miniabyr - 1 szt
   2.elem - 2 szt
   3.gratefullde - 1 szt
   4.GregWatson - 1 szt
   5. frywolny - 2 szt.
   6.Księgowy - 1 szt
   7.jamówię - 1 szt
   8.lok - 1 szt
   9.tatachabera - 1 sz
10. wojtek41 - 1 szt

fioni

Niezwykły projekt Phila Collinsa "Take A Look At Me Now". Wokalista przetworzył oryginalne okładki swoich albumów opatrując je swoją aktualną fotografią. Nowe okładki towarzyszą wydanym właśnie reedycjom płyt uzupełnionym o niepublikowane wcześniej wersje demo utworów.
Więcej:
http://www.boredpanda.com/phil-collins-album-covers-take-a-look-at-me-now/
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

MAC


elem

Wg mojej wiedzy (bezpośrednio z PN) taśma jest stereo.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Ja miałe firsta Astigmatic i było stereo.

elem

W tamtych czasach wychodziły zwykle dwie wersje. Mało było sprzętu stereo, może dlatego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

Owszem wychodziły dwie wersje (tak było z Betlesami także, a ich wydania mono brzmią o niebo lepiej), tylko to znaczy, że były dwie tasmy matki?

jamówię

Chyba nie,może uprzestrzeniono mono?

elem

U nas tego nie praktykowano. W tamtych czasach juz nagrywano w stereo.

Czesław Niemen:

"Moje pierwsze, ,,południowoamerykańskie" piosenki nagrywał profesor Karużas, który miał wybitne ucho. Mało tego: miał smak! I proszę sobie wyobrazić, że te nagrania z 1962 roku okazały się stereo, choć na singelku (pisownia oryginalna – przyp. red.), oczywiście, wyszły mono. Z tymi piosenkami miałem najmniej kłopotów... Także z Lekcją twista, której się wtedy strasznie wstydziłem. Jednym z powodów było kiepskiebrzmienie winylowej płyty, cienkie, bez właściwego pasma. A ja jeszcze na dodatek śpiewałem tym swoim cienkim głosem (śmiech). Ale kiedy dostałem taśmę–matkę, stwierdziłem, że podkład świetnie brzmi. I też został stereofonicznie nagrany! Tylko dodałem trochę equalizacji, wyczyściłem szumy. I uważam, że jest całkiem nieźle."

ale bywało i tak:

"Na przykład operator dźwięku – pani Jastrzębska, miała swoje wizje. Mówiła: po co tutaj ten werbel, on przeszkadza! Ja na to: ma być, bo bez tego nie ma takiej muzyki! (śmiech). I zaczynamy sie kłócić. W końcu dochodzi do tego, że macham na nią ręką i realizuję płytę po swojemu. W takiej atmosferze powstały bardzo kiepskie nagrania piosenek... Płyty Dziwny jest ten świat, Sukces, Czy mnie jeszcze pamiętasz mogły być w stereo, a oni to uprościli. Pani J. patrzyła w śmieszny przyrząd do sprawdzania kompatybilności - czy będzie można odtwarzać mono. I stwierdzała, że jak stereo zgrają, to nie będzie sie nadawało..."


Z tekstu o wznowieniu Niemena opublikowanego na łamach highfidelity

http://highfidelity.pl/@numer--72&lang=
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Ja tam biorę wszystko,czyli zbieram całą serię.Może wykupienie przez Warnera PN wyjdzie melomanom na dobre ,bo przepastne i niezbadane archiwa PN czekają na odkrycia. Oby  . Paczka od Elema dotarła z Polish Jazz i Variete (biała ,czarna) Już skatalogowałem ,ale przy Variete musiałem klepać wszystko ręcznie-brak danych w sieci. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Jak to by miało wyglądać? Nowy wątek może przecież założyć każdy zalogowany użytkownik. Mam coś poprzenosić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

No chyba tak i scalić wszystkie wpisy na temat tej serii.

frywolny trucht

Po Doors'ach znowu nabrałem wiary w dobrą realizację materiału koncertowego.



Niestety odpakowałem Linkin Park ( 2LP) i zacząłem słuchać :(
Masakra. Ktoś to nagrywał komórką, czy mi wkładka jepła?
Dramat!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

muzyka jest fatalna, to jak moze brzmiec dobrze?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

Zakupiłem sobie Bowiego Ziggy oraz TMWSTW, wznowienia 2016 r. Nie mam żadnego porównania z innymi wydaniami tych płyt, grają bardzo dobrze, proste placki. Ziggy to podobno to samo wydanie "all analogue" co z 2012 r.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Music On Vinyl:
OUT NOW: 5 classic albums on Music On Vinyl! Firstly, Johnnie Taylor - Singer - Wanted... One Soul Singer and "Pawn Shoppe Heart" by Detroit Garage Punkers The Von Bondies!

For the colored edition fans: Busta Rhymes - Genesis on clear vinyl, The Neptunes - Present... Clones on marbled blue vinyl, and Racoon - Here We Go Stereo on gold vinyl.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Można było to dać w nowościach bo na winylu nie występowało?  Ale jednak mamy do czynienia ze wznowieniem starej płyty. Na dwoje babka wróżyła. W każdym razie osobiście dałem się dziś skusić:

http://www.winylowo.com/pl/winylowo-records/54544-cool-kids-of-death-cool-kids-of-death-2lp7nowa.html

o realizacji: http://www.infoaudio.pl/test/570,ckod-cool-kids-of-death-plyta-z-numerem-500-500
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Na wypadek, gdyby ktos jeszcze niemiał to właśnie Warner wydał wznowienia Pink Floyd: Ammagamma, The Piper At The Gates Of Dawn i More










rudy-102

Od 03.06.2016 zapomniałem dodać.

rudy-102

A i jeszcze o "A Saucerful Of Secrets".