Jaki dobry CD do 2 k

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2015, 14:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 19:18Czytałem opinie napisane przez "fachowców" i wielu kwestiach się nie zgodzę. Czasem nawet nie warto sugerować się tym co opisują w "poważnych" magazynach audio.
Trzeba nauczyć się czytać między wierszami .
Ja kupuję czasem bo mi wiele mówią pomiary kolumn czy budowa urządzeń w środku po której można wiele wywnioskować .

GregWatson

Cytat: frei w Luty 19, 2016, 19:07Ja mam teraz podłączonego NADa C546 BEE pod DACa Hegla HD20

Frei a są jakieś istotne różnice w parametrach między tym Twoim a C545Bee czy tylko różnią się tą gałką wyboru zamiast przycisków oraz wejściem na USB? Sprawdzałeś kiedyś te parametry ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frei

Cytat: GregWatson w Luty 19, 2016, 21:38
Frei a są jakieś istotne różnice w parametrach między tym Twoim a C545Bee czy tylko różnią się tą gałką wyboru zamiast przycisków oraz wejściem na USB? Sprawdzałeś kiedyś te parametry ?

A sprawdziłem dzisiaj po Twoim poście, bo wcześniej nie byłem nawet świadomy, że istnieje model C545BEE. No i wychodzi, że różnice istnieją. Fragment z whathifi.com:
Cytat"Other upgrades include an overhaul of the audio circuitry and component selection, as well as separate power regulation for its analogue and digital sections. The aim is to improve upon low frequencies and overall precision, and it's successful."

Tylko nie wiem na ile to ma znaczenie przy podłączaniu CD pod DAC'a.

A tak swoją drogą, zauważyłem, że mój Nad gra lepiej jak się go pod DACa podłącza coaxialem, a nie kablem optycznym.
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

muda44

Na optyku spada przejrzystość , dynamika , mikro detale .
Tak jest w większości DACów .

frei

Ale właściwie czemu tak jest? Coś się gubi i potem nie odzyskuje przy konwersji na fale świetlne?
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

muda44

To raczej kiepsko zrobione te wejścia cyfrowe w DACach czy wyjścia w transportach .
Na kilkanaście DACów do 14000zł jakie miałem tylko stara Wadia X32 grała taką samą jakością po wejściu optycznym Toslink i po coaxie .
Toslink za to stosuję do magnetofonu DAT żeby nie robić pętli masy . Jest też bdb gdy chcemy przesłać sygnał na duże odległości traktując go raczej jako dodatkowe źródło .

vasa

Cytat: muda44 w Luty 19, 2016, 22:58tylko stara Wadia X32 grała taką samą jakością po wejściu optycznym Toslink i po coaxie .
Ja jestem żaden znawca CD-ków ale akurat to co napisał Muda zawsze wydawało mi się tzw "wiedzą powszechną" - zawsze po coaxsie, nigdy po optyku.
Moja żona lekko to zmodyfikowała i mawia: zawsze Prada, nigdy Escada! Ciekawe co ma na myśli  :o ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

No ze mnie też żaden znawca . Jaki polecacie dobry dac z dwoma wejściami cox . Załóżmy do 6 tysięcy . Znalazłem w sieci taki . http://www.musicdirect.com/p-337342-wadia-di122-digital-audio-decoder-dac.aspx

ps. Teraz mam taką chińską taniznę taga która i tak robi różnicę z budżetowym N 30 więc podejrzewam że dobry dac mógł by mi wprowadzić rewolucję

frei

Cytat: kawosz w Luty 19, 2016, 23:50
No ze mnie też żaden znawca . Jaki polecacie dobry dac z dwoma wejściami cox . Załóżmy do 6 tysięcy .

Ja słuchałem sześciu różnych DACów do 10tyś i największą frajdę sprawił mi Hegel HD10 (nowy za 4, używany za 1,5k). Potem wymieniłem go na HD20, ale szału nie ma z różnicą w brzmieniu. Więc szczerze i z całego serca polecam właśnie HD10 za bardzo rozsądne pieniądze. Ma 2 x coax, 1 x optyk i 1 x usb.
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

frei

Cytat: vasa w Luty 19, 2016, 23:39
Ja jestem żaden znawca CD-ków ale akurat to co napisał Muda zawsze wydawało mi się tzw "wiedzą powszechną" - zawsze po coaxsie, nigdy po optyku.
Tylko, że to właśnie jest wbrew logice, bo teoretycznie optyk nie jest podatny na zakłócenia i niczego nie traci po drodze, w przeciwieństwie do coaxa :)

A stwierdzenie "zawsze Prada, nigdy Escada" to słyszę odkąd z narzeczoną wybraliśmy się na szoping w Mediolanie. Do tej pory spłacam kartę...
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

GregWatson

Powiem tak, zapuściłem dwie zaorane płyty akurat mam Jeana Michela JARRE "OXYGENE 7-13" oraz "ODYSSEY THROUGH O2" i jestem w szoku przestrzeń jak na koncercie, poprzednik jak miał niskie ciśnienie to pisał "no disc" a jak było mu lepiej to odtworzył kilka utworów przeskakując z toru na tor jak mu się chciało albo się zapętlał na amen.

Faktycznie jest różnica między C546BEE a tym. Zobaczymy może kiedyś.

A jeszcze coś takiego znalazłem do zestawu NAD C446, ktoś już to miał?



Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Nowe DACe albo mulą albo są to suche jazgotniki .
Sam, gram na Stream Magic 6 + mod który robi dosłownie pośmiewisko z wielu i wielokrotnie droższych przetworników ale on nie ma dwóch coaxów co i by mi też się przydało .

pmcomp

Jak by ktoś reflektował to mam do sprzedania DAC Weiss Engineering DAC2/Minerva w obudowie autriackiej manufaktury WLM. Aktualnie bawi sie nim miniabyr to Go pytajcie o zdanie. Cena 1900 EUR ale rozważę każdą rozsądną propozycję.
Trzy DACki w domu to za dużo ;)..

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Luty 20, 2016, 13:00Cena 1900 EUR
To mniej więcej tyle ile nowy AN 2.1x   ;)

TheKamil921

Do 2tyś można czasami kupić arcam alpha cd9.
Ja mam i jestem bardzo zadowolony.
Jedyny problem to może być trudno dostępny NOWY laser kss240.

Melepeta

Albo Creeka CD53. Moim zdaniem lepiej grającego od Arcama CD92 z Ring DAC od dCS.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

spalon


Jedyny problem to może być trudno dostępny NOWY laser kss240.

Mam już Arcam Alpha CD 9 ponad 7-8 lat , gra na okrągło i jeszcze z laserem problemu nie miałem , zresztą w ogóle nie było z nim problemu i jestem z niego bardzo zadowolony .
Miałem również Arcam 23T na Ring DAC od dCS świetna maszyna uważam że lepsza od Arcama CD92 .

bubusia

#42
A ja uwazam, ze w tej kwocie nie ma nic lepszego niz marantz cd75mk2, a nawet w dwa razy wiekszej. Troche tych cdekow ostatnio przesluchalem i zawsze marantz sie jakos bronil, chcociaz tez przegrywl. Tyle, ze te przesluchiwane byly tak od 10 do 100 tysi

Kolega chce za 2 k, takze nie ma o czym mowic. Jak sie nie spodoba to odkupie. Tylko musi byc ten model, nie inny.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

http://www.ebay.de/itm/RARE-Marantz-CD-75-mkII-Special-Edition-SE-TDA1541a-CDM-1-mkII-/252815654167?hash=item3adcfcbd17:g:xeEAAOSwnHZYVRq6

Tutaj jest taki, tylko jakos dziwnie nie sprzedany od paru miesiecy, a wiadomo, ze ludzie poszukuja tego modelu, takze ostroznosc zalecana.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

merlin1973

Niby ten odtwarzacz bije inne do 4tyś  :o :o :o
Digital converter: TDA1541A, 16 bit, 4 x oversampling

CD Mechanism: CDM-2

Frequency response: 2Hz to 20kHz

Dynamic range: 96dB

Signal to Noise Ratio: 102dB

Channel separation: 100dB

Total harmonic distortion: 0.0015%

Line output: 2V

Digital outputs: coaxial, optical

Dimensions: 420 x 90 x 300mm

Weight: 4kg

Accessories: remote control

Year: 1989

Price: GBP £299.99 (1989)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

no teraz rozumiem  :)
Pozdrawiam S.CH.

TheKamil921

Co do kss240a to można kupić zamiennik i jeśli wystartuje to pogra z 2lata.
Co do wkładania lamp do cd to trzeba być ostrożnym bo lubi takie rozwiązanie zamulić!.
Mechanizm CDM1 nie jest wieczny i jak padnie to jest duży problem.

muda44

KSS 240A można bez problemu dostać oryginał na ebay.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

muda44

Cytat: Melepeta w Kwiecień 17, 2017, 20:10KSS-213 są wieczne ;)

Tylko jeden na kilka sztuk działa ha ha ;)