Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Dioda w mostku powinna być na napięcie dwukrotnie wyższe od tego, które ma prostować. Czyli tutaj 400V minimum.

marwis73

Chciałbym jeszcze wrócić do nieszczęsnych kondensatorów C4 (zasilanie) i C1, C2, C3 (sygnał), C4 w rozpisce jest 220uF na 400V a C1, C2, C3 10uf 400V a moje pytanie jest czy w zasilaniu może być C4 150uF jak tak to super a jak nie to przewalone bo ciężko jest to sparować.



marwis73

Dzięki bardzo i jeszcze mam pytanko, kondesantor foliowy w zasilaczu C6 jakie powinien mieć napięcie?


marwis73

Czekając na dostawę części zastanawiałem się nad wyborem kondensatorów do płytki sygnałowej C7 i C17 i znalazłem coś takiego http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html[ftp] może ktoś z grona wypowie się na ten temat. Moją uwagę zwrócił kondensator Miflex KPCU-01 

McGyver

Cytat: marwis73 w Wrzesień 27, 2018, 20:13Miflex KPCU-01 
Ma dość korzystny stosunek cena/jakość, wygląda prawie jak Duelund CAST, ale nie gra jak Duelund CAST. Nawet nie "prawie". Niestety te kondensatory są przecholernie wielkie, będziesz miał problem z ich umieszczeniem na tej płytce. Do tej płytki polecałbym raczej Rike Audio S-Cap jeżeli lubisz dynamiczne granie, albo Obbligato gold premium jeżeli wolisz spokojne, nieco ocieplone granie.

marwis73



marwis73

A może pomieszać, myślałem żeby C7 Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil a C17 Rike Audio S-Cap.


marwis73




kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Dawno mnie tu nie bylo i widze ze sporo sie dzieje, na dodatek w temacie ktory niedawno przerabialem, calkiem nie dawno skonczylem mojego eara,
Kilka zdjec

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Gra rewelacyjni, tani nie byl bo kosztowal mnie ponad £1.5k, sama obudowa wyszla prawie £700 bo jest frezowana z jednego kawalka amelinium, do tego troche testowalem roznych kondensatorow (sostaly jupitery), rezystory takmana i kiwame, trafa, nie mniej jednak jestem z niego cholernie zadowolony.

kowacz

z tego co piszesz to nie składałeś sam
ale pewnie masz rację że lepiej nie oszczędzać na komponentach
opisz proszę brzmienie twojego EAR-a
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Skladalem sam, jedynie obudowe robil znajomy tyle ze zajelo mu to tydzien plus material, stad koszt.
Reszta byla rezana przezemnie dobre dwa miesiace. Porownywalismy np do lectora i ear zagral duuuzo lepiej

tomekkk1

Widzę, że też lubisz Kiwame. Muszę przyznać, że mają rewelacyjny stosunek cena/jakość  :np:

LampowY

Cytat: Hubertrs w Październik 09, 2018, 23:02Gra rewelacyjni, tani nie byl bo kosztowal mnie ponad £1.5k

O kurczaczki...  :o
To ja bym wolał chyba oryginał z sekcją MC za sporo mniej.
Wywoławczo 4k
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/305259.php

Swoją drogą posłuchałbym kiedyś z chęcią oryginału. Pmcomp chyba ma na sprzedaż? ale mocno dłubany.

Hubertrs

Sluchalem oryginalu,
Na poczatku zrobilem normalna wersje z rezystorami dolaczonymi do plytki (tej czarnej) i zastosowalem tam audyny true copper,
Wtedy stwierdzilem ze gra to tak fajnie ze warte to poeksperymentowania z modami i lepszymi podzespolami.
Tak wygladal moj pierwszy

kowacz

U mnie jeszcze daleko do końca
nie mam obudowy, lamp, kondów
mam nadzieję że do Gwiazdki zdążę :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

Hubertrs

Ja na szczescie lamp mam pelna szuflade aczkolwiek po wszystkich testach, We wzmacniaczu i w earze mam powkladane telefunkeny, jedynie pomiksowalem smooth z ribbed plate