Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: Alexander w Październik 28, 2018, 16:32A teraz pytanie uzupełniające - na phonopre są pokrętła z opisem niskie/średnie/wysokie, czy to służy do kształtowania charakterystyk, czy dopasowania - taki sobie equalizer - charakteru brzmienia do upodobań? Płynne te regulacje? Skokowe?
Tak się zagadałem z Reinhardem o wzmacniaczach SE na 211 i 845, że zapomniałem zapytać :)
Nadrobimy na AVS.
Btw - zwróćcie uwagę, że pokrętło niskich tonów nie jest ustawione na RIAA.
Jak jechałem to miałem się o to zapytać a nawet poprosić o przestawienie w celu posłuchania jak to działa.
Niestety walka z Piotrem o puszczenie czegoś "normalnego" doprowadziła prawie do "wybuchu" i sprowadziła dialog (jak to z nawiedzonymi) do "nie nie nie" wiec nie było o czym gadać.



Alexander

#502
A to zależy, na którym zdjęciu  :)
Vasa słuchał poprawnie - na jego zdjęciu pokrętło jest w pozycji RIAA  ;D

Alexander

Cytat: dino w Październik 29, 2018, 20:22Nadrobimy na AVS.
Nie doczekam...zerknąłem do instrukcji obsługi  :)
The tone control features of the Enhancer allow adjustment of the de-emphasis curve parameters within wide limits via 3 rotary switches for the bass, the mid-bass and the treble region of the audio band respectively.


vasa

Czy to oznacza że można sobie upichcić RIAA wg własnych gustów?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Październik 29, 2018, 21:43
Czy to oznacza że można sobie upichcić RIAA wg własnych gustów?
Nie.














Bo jak upichcisz wg. własnych gustów, to to będzie cóś innego niż RIAA  :)




malg

Cytat: dino w Październik 27, 2018, 23:27

Po krótkiej walce (bo przecież jest tyle super muzyki) - Caverna Magica.
Ptak jak się okazuje nie leci idealnie równo do góry ...tylko lekko pod koniec ..skręca.


Sorry, ze wtrącę
ale on też obniża lot w środkowej fazie lotu fazie, czyli leci jakby po paraboli

przyznam ze skręcania nigdy nie słyszałem


Alexander

Jak to elegancko ujęli w dalszej części - zaimplementowali taką funkcjonalność, żeby korygować barwę dla np starszych monofonicznych nagrań, opisali też jak z tego korzystać i napisali, że ich regulacja zrobiona jest poprawnie...cokolwiek mieli na myśli.

vasa

Cytat: Alexander w Październik 29, 2018, 22:08żeby korygować barwę dla np starszych monofonicznych nagrań
No pewnie ;)
Przecież nie chodziło o dopalenie średnicy tak żeby publice kapcie spadły :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Październik 29, 2018, 22:33Przecież nie chodziło o dopalenie średnicy tak żeby publice kapcie spadły
;D wzornictwo para przemysłowe ;)

dino

Ciekawe - ja robiłem zdjęcia przed przerwą a Vasa po. Czyli Caverna leciała na pełnym RIAA.
Jazzowa płyta przed przerwą była bardziej zrównoważona tonalnie.
Caverna jak dla mnie "za jasna" (przesiadłem sie bardziej do tyłu).
Poukładało mi się.  :D

vasa

Przeczytałem relacje z Audiofila napisane przez Umkę i Fr@ntza.
Ja chyba jakiś dziwny jestem [emoji26]
Ani słowa o tym co mnie walnęło jak obuchem.[emoji375]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Daj link do ich relacji.
Wsumie Umka ma duże doświadczenie z bardzo drogimi klockami tak więc patrzy na to innym okiem niż my.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 31, 2018, 09:30Daj link do ich relacji.
https://soundrebels.com/audiofil-z-thoress-puristic-audio-apparatus-pear-audio/
Cytat: Piterski w Październik 31, 2018, 09:30Umka ma duże doświadczenie z bardzo drogimi klockami tak więc patrzy na to innym okiem niż my.
Ale jest w pracy ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Październik 31, 2018, 10:28Ale jest w pracy ;D
To dużo powiedziane bo jego podstawowym źródłem zarobku jest inna praca.
Napisał to moim zdaniem tak jak robi to Jacek a pełen test pewnie by i zrobił jak by dostał ten set do siebie na dłużej.
W sumie to jest rzetelne podejście, że nie feruje mocnych opinii po odsłuchach w przypadkowych warunkach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Październik 31, 2018, 11:54
Cytat: vasa w Październik 31, 2018, 10:28Ale jest w pracy ;D
To dużo powiedziane bo jego podstawowym źródłem zarobku jest inna praca.
Napisał to moim zdaniem tak jak robi to Jacek a pełen test pewnie by i zrobił jak by dostał ten set do siebie na dłużej.
W sumie to jest rzetelne podejście, że nie feruje mocnych opinii po odsłuchach w przypadkowych warunkach.

Byłem, słuchałem i niestety nic z tego co Jacek napisał nie kumam.
A co do pracy - wiadomo, ze nie całkiem Jacek z audio żyje ale niestety recenzje sprzętu sprzedawanego przez firmy, które się u kogoś reklamują nie mogą moim zdaniem być obiektywne.
Do odsłuchu i recenzji raczej nikt Thoressa nie dostanie bo konstruktor nie bardzo chce dawać recenzentom sprzętu właśnie z powyższego względu.
Czyli braku bezstronności recenzenta.

vasa

Cytat: dino w Listopad 02, 2018, 23:32Czyli braku bezstronności recenzenta.
Tym razem obydwaj Panowie Rebelianci zachowali daleko idącą wstrzemięźliwość.
Jaki kraj, tacy rebelianci  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

No cóż byli trochę pomiędzy młotkiem a kowadłem.
Jak wiadomo jedynie słuszne analogowe super zestawy ma w tym kraju jedyna słuszna firma - a tutaj taki zonk.

Jakub

Może nie starczyło sił po podróży na stworzenie pełnowymiarowego bełkotu.

vasa

Cytat: Jakub w Listopad 03, 2018, 07:21Może nie starczyło sił po podróży
Jak na Audiofilu były graty od znanego (wstawić cokolwiek) z Katowic to sił nie brakowało.
Ale pewnie się czepiam  :-\  A obydwu Panom po prostu PESEL zaczął ciążyć   ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ocho. Sporo się zmieniło na stronce soundrebels. Zamiast fajnej grafiki z dwoma panami w wygodnych fotelach, w oparach dymu z cygara... same reklamy. Rewolucję czas uznać za zakończoną ;)

Ale tak poza tym co powinni napisać, żeby było prawidłowo wg Państwa?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Listopad 03, 2018, 11:24
Ale tak poza tym co powinni napisać, żeby było prawidłowo wg Państwa?
Wg mnie powinni podkreślić że granie pod wieloma względami nietuzinkowe a może nawet wybitne. Że warto się zapoznać i wyrobić własne zdanie.
I że okazja będzie na AVS.

Twoja uwaga o zmianach w wyglądzie strony ma chyba głębszy sens [emoji53]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Ja tam tylko zdjęcia oglądam, bo treści tekstowej nie da się czytać.

frywolny trucht

Zdania wielokrotnie złożone, poprzez swoją złożoność? :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Nie, brak ogólnego sensu, bzdurne metafory i niepotrzebne nadęcie.