Pre-amp do Denon DP-59L.

Zaczęty przez jarekbukowski, Luty 10, 2017, 16:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

jarekbukowski

Cześć,

wylądowałem tu przez KAWOSZA (dzięki Darek), bo szukam właściwego do mojego systemu pre-amp'a gramofonowego.

Mój system to: Denon DP-59L z wkładką Denon DL-103R, wzmak Onkyo Grand Integra A-8990.

Parę miesięcy temu przesiadłem się na nową wkładkę DL-103R i już wtedy był efekt WoW. Ale oczywiście szukam dalej możliwości poprawy mojego toru analogowego.

Czytam dobre opinie o LAR LSP-1, ale Darek mnie lekko "ochłodził". Szukam ciepłej, analogowej barwy, bez utraty detali. Nie zamierzam pływać w budyniu, ale nieco ogrzać dźwięk z mojego katafalka (Onkyo).

Trudno mi w tej chwili określić budżet, bo już nie raz się przekonałem, że początkowe założenia brały w łeb i szedłem 2 razy wyżej. Więc powiedzmy: 3-5k. Na dziś. Ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń.

pozdrawiam,
Jarek
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

MAC

Wg mnie lampowe pre załatwi sprawę.
Oby nie Manley bo z nimi ciepła nie zaznasz.


MAC

Opowiedz coś o SB-E 100  :D

jarekbukowski

Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:19
Opowiedz coś o SB-E 100  :D

ok :) są wielkie, niezgrabne i musiałem tydzień walczyć z żoną, żeby się zgodziła na zmianę ustawienia całego salonu, bo się nie mieściły w miejsce poprzednich... No, a poza tym - to trzeba posłuchać. Dość ciekawy był proces wyboru. Zrobiłem sobie płytę testową z muzyką dla mojego gustu reprezentatywną. Najpierw posłuchałem jej na tych Technicsach. A potem pojeździłem po salonach. Słuchałem na różnych głośnikach w przedziale budżetowym do 40k....i na końcu kupiłem jednak Technicsy. Były, i nadal są, tego warte. Zwłaszcza, że zasila je Onkyo Grand Integra. Podłoga pływa, ale łba nie urywa. Ot co :)
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

jarekbukowski

Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:17
Wg mnie lampowe pre załatwi sprawę.
Oby nie Manley bo z nimi ciepła nie zaznasz.



Masza - a Ty czego używasz? Słyszałeś o Phase?
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

MAC

Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:23są wielkie, niezgrabne i musiałem tydzień walczyć z żoną, żeby się zgodziła na zmianę ustawienia całego salonu,

Kolego, pasujesz do tego forum jak najbardziej  ;D

MAC

#6
Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:24Słyszałeś o Phase?
Coś tam mi się obiło o uszy  ;D

Bardzo dobre pre.
Albo wybierzesz wersję MM/MC na trafach Lundahla 9226 albo MM i sam dobierzesz sobie zewnętrzny SUT.
Na 9226 grałem z Dynavectorem i było bardzo fajnie ale dzisiaj po doświadczeniu z zewnętrznym trafem na Twoim miejscu wszedłbym w lampowe MM i do tego regulowany SUT.
Budżet powinien na to pozwolić.

Obecnie gram na Audio Note M2 RIAA + SUT Technicsa SH-305MC

MAC

Czekaj... Phase czy Phast?
Bo wyżej pisałem o Phastcie.

jarekbukowski

Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:32
Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:23są wielkie, niezgrabne i musiałem tydzień walczyć z żoną, żeby się zgodziła na zmianę ustawienia całego salonu,

Kolego, pasujesz do tego forum jak najbardziej  ;D


hahaha! dzięki! :)
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

jarekbukowski

Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:38
Czekaj... Phase czy Phast?
Bo wyżej pisałem o Phastcie.

sorry, oczywiście Phast! Mój błąd. Co to jest SUT? Bo nazwa brzmi znajomo ;-), ale to chyba nie o to chodzi tym razem...
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

MAC

Step Up Transformer.
Transformatory dopasowujące (podwyższające) napięcie wkładek MC do napięcia "widocznego" przez preampy MM  ;D

kawosz

Przywiozę Ci linnarta i się zakochasz  :) Masza jak posłucha też się zakocha :P . Tyle że on troszkę wulgarny jest  ;D

jarekbukowski

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 18:35
Przywiozę Ci linnarta i się zakochasz  :) Masza jak posłucha też się zakocha :P . Tyle że on troszkę wulgarny jest  ;D

liczę na to :)
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

vasa



Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 18:35Tyle że on troszkę wulgarny jest  ;D

Kto niby? Masza?
Nic podobnego.
No może, czasami może mu się wypsknie.
Ale tylko w uzasadnionych przypadkach  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Luty 10, 2017, 21:49Kto niby? Masza?
Z moja składnią i budowa zdań  naprawdę jest tragedia :P . Wulgarny jest pre od Mirka Linnarta :P
Cofam się w rozwoju przez to audiofilstwo :P . Zamiast czytać książki  to czytam recenzje kabli :D

amati74

Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:23
Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:19
Opowiedz coś o SB-E 100  :D

ok :) są wielkie, niezgrabne i musiałem tydzień walczyć z żoną, żeby się zgodziła na zmianę ustawienia całego salonu, bo się nie mieściły w miejsce poprzednich... No, a poza tym - to trzeba posłuchać. Dość ciekawy był proces wyboru. Zrobiłem sobie płytę testową z muzyką dla mojego gustu reprezentatywną. Najpierw posłuchałem jej na tych Technicsach. A potem pojeździłem po salonach. Słuchałem na różnych głośnikach w przedziale budżetowym do 40k....i na końcu kupiłem jednak Technicsy. Były, i nadal są, tego warte. Zwłaszcza, że zasila je Onkyo Grand Integra. Podłoga pływa, ale łba nie urywa. Ot co :)
A coś więcej o brzmieniu

jarekbukowski

Cytat: amati74 w Luty 10, 2017, 21:56
Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:23
Cytat: masza w Luty 10, 2017, 16:19
Opowiedz coś o SB-E 100  :D

ok :) są wielkie, niezgrabne i musiałem tydzień walczyć z żoną, żeby się zgodziła na zmianę ustawienia całego salonu, bo się nie mieściły w miejsce poprzednich... No, a poza tym - to trzeba posłuchać. Dość ciekawy był proces wyboru. Zrobiłem sobie płytę testową z muzyką dla mojego gustu reprezentatywną. Najpierw posłuchałem jej na tych Technicsach. A potem pojeździłem po salonach. Słuchałem na różnych głośnikach w przedziale budżetowym do 40k....i na końcu kupiłem jednak Technicsy. Były, i nadal są, tego warte. Zwłaszcza, że zasila je Onkyo Grand Integra. Podłoga pływa, ale łba nie urywa. Ot co :)
A coś więcej o brzmieniu

Niestety nie potrafię tak pisać "poezji śpiewanej", jak pismaki w prasie audiofilskiej. O głębokim dole i maślano-ogórkowej górze. Mogę nieporadnie. Mogę napisać, co czuję. Ale każdy po swojemu to robi. To także zależy od muzyki, którą się słucha. Przy jazzie, słychać ogromnie dużo detalu. Przy elektronice, bas jest potężny - jak pisałem wyżej - podłoga pływa, ale łba nie urywa. Nie ma poczucia zagłuszania się rejestrów. Chyba to ich główna cecha - wysoka detaliczność w każdym zakresie potencjometru i dynamika. Przy odsłuchach testowych (miałem swoją płytę z zestawem utworów referencyjnych: Pink Floyd, Avishai Cohen, Jarre, Coltrane, Chopin, Czajkowski, Grechuta, Clapton), przegrały głośniki z budżetem 10-40k (odsłuchowi poddałem 4 różne zestawy: Urcher, Monitor Audio Platinum, Triangle Delta, KEF500). Wszystkie zagrały gorzej.
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

tomasz_pianista

SB-E 100 to super paczki, horny od Technicsa to świetne konstrukcje.

Bardzo fajne z tych kolosów są SB-8000, sam na nie poluję, ale ceny nie zachęcają.

Często pojawiają się też SB-E 200 za granicą za przyzwoite pieniądze, to chyba bardzo podobna konstrukcja do SB-100, tylko w innym ułożeniu.

No i SB-E500 - ale to już inna liga, te kosztowały fortunę w latach produkcji.

Ja jestem wielkim fanem kolumn Technicsa, oczywiście tych z wysokiej półki. Tylko z reguły są prądożerne, nie łatwo je wysterować, u mnie 2x120W jest tak na styk (kolumny z tzw. honeycomb drivers i wstęga na górze).

Gratuluję wyboru:)
Grupa ratowania poziomu.

amati74


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Księgowy

nie rozwód tylko,  wszystko od początku .................
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

jarekbukowski

Cytat: tomasz_pianista w Luty 10, 2017, 23:21
Rozwód gwarantowany:D

u mnie nie zakończyło się to rozwodem, ale wojna trwała tydzień. Potem było planowanie nowych mebli, bo musieliśmy przestawić ustawienia w salonie, powiesić TV na ścianie itd itp. Ostatecznie udało się wszystko. A co zadecydowało? To podpowiem: pieniądze :) Po prostu, te Triangle Delta zagrały najbliżej Technics'ów, więc przyniosłem folder, pokazałem żonie te piękne głośniki (są naprawdę piękne!) i powiedziałem: słuchaj, one kosztują 36k, wynegocjowałem cenę specjalnie dla mnie 24k. To co? Kupujemy? No i było: yes, yes, yes! Technics pokonał Triangla cenowo (wg żony). Bo dla mnie i tak grały gorzej, niż SB-E 100. Prawda, że proste?
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

kawosz

U nas masz zrozumienie  :) . Ja po swoje byłem pod Francuską granicą  :o . I nie dla pieniędzy . Jak posłuchałem pierwszy raz EV u elektroboya ( Ondreja z którym troszkę polemizowałeś na FB ;) ) to chodziłem jak pijany przez tydzień .
Tu masz cały wątek o EV . Głównie Delatach ale jest też i o moich perypetiach . ( jedne zaginęły w akcji w czasie wysyłki z USA :D ) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1231.0

kawosz

Tu masz wątek maniaków Tannoya . Gorsze som nie mają żarówek w oryginale  ;D . Znaczy nie zlampizowane  ;D
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1316.0

kawosz

A Technicsy też zasługują na oddzielny wątek . Tylko chyba na razie są jedne ( Twoje ) na forum
Tu masz wątek o 59L . To teraz będą trzy sztuki na forum :) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1448.0
Troszkę ciężko się nawiguje na forum . Ale nie chcemy reklam a stąd jest taki silnik jaki jest . Po 100 wpisach jest wejście do barku pijaków ;D