Keishō - walczymy z "chorobami wieku dziecięcego"

Zaczęty przez tomekkk1, Styczeń 17, 2019, 00:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: dino w Marzec 13, 2019, 22:30
A wartości elementów  i zasilanie ?

Tyle wiem:
W sygnałowej
R3 - 15kΩ
R4 - 360Ω
R5 - 15kΩ
C2 - 0.47uF

Zasilanie 210VDC anodowe, 6.1VDC żarzenie.
O resztę trzeba pytać Adama, to jego dzieło  ;)

dino

Pierwsza symulacja na podstawie schematu Adama z diyaudio i takimi wartościami elementów.
Wzmocnienie 16.4 dB
Szumy nieistotne.

dino

Druga z elementami podanymi przez AudioAddicted - reszta elementów jak w poprzednim.
Wzmocnienie spadło do 15,7 dB


tomekkk1

Cytat: McGyver w Marzec 13, 2019, 23:11zmień zasilanie na 220V

Podałem 210V, bo tyle wynosi zmierzone Adam. 213V bez obciążenia (na wyjściu zasilacza nie podpiętym do sygnałowej)  ;)

dino

Cytat: McGyver w Marzec 13, 2019, 23:11zmień zasilanie na 220V
Wywaliłem nie zapisując - może jutro odtworzę.
Dużo się zmieni ?
Wydaje mi się, że problem, lezy bardziej w gain na poziomie 16dB - czyli 6,3 voltage gain.
Jak z CD wychodzi 500mV to na końcówkę podajemy 3V.

LampowY

Doszedł dzisiaj od Adama zmodyfikowany projekt przedwzmacniacza pod lampy ECC/PCC88 (przełączalny hajcung).

Regulacja głośności (serwo) - cicho jak makiem zasiał.
Szumy. Jak ucho do głośnika przyłożyć to na upartego coś tam się usłyszy ale z miejsca odsłuchu nic nie dochodzi. W porównaniu z poprzednikiem śmiało napisze, że nie szumi w ogóle :np:

Po włożeniu Amperexów d-getter piję obecnie Martineza wyskoczony z kapci, pozbawiony skarpetek i z urwaną dupą  ;D
A podejrzewam, że Jupiterom potrzeba trochę godzin na pokazanie co potrafią  :)
Adam, o to chodziło!  :np:

tomekkk1

Gratulacje Maciek, Adam świetna robota  :np: :np:
I nie szumi ;)

Tylko mój cholera nie chce przestać...  :-\

LampowY

Trochę tam szumi ale w porównaniu z tym co było to tak jakby nie szumi  :)

Dziwna sprawa... trzy pary EH 6922. W jakiej konfiguracji bym ich nie wsadził to gigantyczny brum jest.
6922 jakieś inne są? 6 sztuk. Nowe lampy  :o

Preamp jest najcichszy na lampach PCC88.

Kangie

Fajny sprzęcior! Czyżby okresowa zmiana LampowY --> KrzemowY ? ;)

LampowY

Zmiana to nie... Raczej odkrywanie nowego, równoległego świata  :)
Miałem do czynienie jedynie ze zwykłym krzemem typu Arcam, Cambridge itp.
Wzmacniacze pracujące w klasie A to dla mnie nowość. Zaraziłem się tym słuchając starych Passów, na które choruję i to są monobloki, dla których mógłbym rozstać się z lampą  :o

Bedford

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 11:02Doszedł dzisiaj od Adama zmodyfikowany projekt przedwzmacniacza pod lampy ECC/PCC88 (przełączalny hajcung).
Ale to nie Keisho tylko jakiś chirurg jest.

McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 11:586922 jakieś inne są? 6 sztuk. Nowe lampy 
Może EH jakieś inne są. To kontynuacja sowieckich 6N23P-EW.
Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 11:58Preamp jest najcichszy na lampach PCC88.
Znaczy że pstryczek się przydaje, tak? Chcesz z powrotem Siemensy które kiedyś od Ciebie odkupiłem?
Cytat: Kangie w Marzec 14, 2019, 12:14Fajny sprzęcior! Czyżby okresowa zmiana LampowY --> KrzemowY ?
Nie no, krzemową ma tylko końcówkę, pre jest na lampach. Może PółlampowY?  ;)

LampowY

Gra to pre bardzo ładnie natomiast niestety nie nadaje sie do używania.
Szum się wzmógł i doszedł lekki brum.
Nie mam bladego pojęcia co mam teraz z tym zrobić...  :(

LampowY

Naprawdę potrzebuje od kogoś pożyczyć na kilka godzin jakiś sprawdzony preamp bo to może u mnie jest coś nie tak?  :o
Monobloki lampowe, Quad i chinol. Na wszystkim szum, brum i przydźwięk  :smok:

cdt


McGyver

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 17:51
Gra to pre bardzo ładnie natomiast niestety nie nadaje sie do używania.
Szum się wzmógł i doszedł lekki brum.
Nie mam bladego pojęcia co mam teraz z tym zrobić...  :(
japierdzielę  :-\
A jak na tych lampach GE co były w środku?
Nie no, teraz to już zgłupiałem kompletnie. U mnie było tak jak napisałeś na początku, żeby usłyszeć szum to trzeba ucho do głośnika przystawić.

tomekkk1

Zrobiłem centralną masę:


Poziom szumu odrobinę spadł, ale doskwiera delikatny brum (100Hz). Nie pojawił się on dzisiaj, mam go już od kilku dni. Myślę, że towarzyszy on od momentu zmiany z 12AY7 na PCC88. Zastanawiam się, czy przyczyna tego nie tkwi w niedogrzanych lampkach - wciąż czekam na rezystory do podniesienia napięcia na 7V.

malg

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 11:02

Regulacja głośności (serwo) - cicho jak makiem zasiał.


a coś wiecej na ten temat (przeoczyłem, czy nie było o tym mowy),
bo ja z tym potkiem brzęczącym nie mogę sobie poradzić


malg

Cytat: LampowY w Marzec 14, 2019, 11:02
Doszedł dzisiaj od Adama zmodyfikowany projekt przedwzmacniacza pod lampy ECC/PCC88 (przełączalny hajcung).


Maciek,
jakieś rozbierane zdjecie z góry możesz zrobic ?


jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

Jak trochę popaczyłem w sieci to schemat, który testowałem do oryginału nijak się nie ma.
Rozumiem, że nadal walczycie metodą "może coś się uda bo za cholerę nie wiem co zrobiłem".
Bawcie się  :alc:

tomekkk1

Cytat: jimmi w Marzec 14, 2019, 22:14
Cytat: AudioAddicted w Marzec 14, 2019, 21:33Zrobiłem centralną masę
Ładnie wykonanie..


Dzięki, wiedziałem że będziesz patrzył ;D  :np:

tomekkk1

Cytat: dino w Marzec 14, 2019, 22:15
Jak trochę popaczyłem w sieci to schemat, który testowałem do oryginału nijak się nie ma.
Rozumiem, że nadal walczycie metodą "może coś się uda bo za cholerę nie wiem co zrobiłem".
Bawcie się  :alc:

Jeżeli chodzi o mnie to wiem co zrobiłem, choć bez wiedzy czy się uda (szum). A wątek powstał właśnie dlatego by wiadomo było na czym się stoi. Jedyne czego nie wiem, to co trzeba zrobić by pozbyć się problemu...

McGyver

#274
Cytat: dino w Marzec 14, 2019, 22:15
Jak trochę popaczyłem w sieci to schemat, który testowałem do oryginału nijak się nie ma.
Cytat: dino w Marzec 14, 2019, 22:15popaczyłem w sieci to schemat, który testowałem do oryginału nijak się nie ma.
Było wiele generacji Kondo M7. Pierwsza w ogóle nie była na lampach tylko na FETach. Druga była na jednej lampie 7119/5687. Trzecia na dwóch 6072WA/12AY7 i miała taki schemat:


więc pewnie porównywałeś ze schematem nie tej generacji.
Cytat: dino w Marzec 14, 2019, 22:15
Rozumiem, że nadal walczycie metodą "może coś się uda bo za cholerę nie wiem co zrobiłem".
Bawcie się  :alc:
Dosrywać jest łatwo. Trudniej napisać coś konstruktywnego. Zatem masz jakieś pomysły kolego Dino? Ja już zrobiłem fafnaście wersji tego układu, a każdą w fafnastu wariantach. Również bez PCB w montażu przestrzennym. Nic to nie dało. Kluczowe jest znalezienie PRZYCZYNY. Bo jakaś musi być skoro szumi choć nie powinno.