zmiany,zmiany...Tannoy Revolution DC6T SE --->....podstawkowe

Zaczęty przez finchers, Marzec 09, 2018, 13:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

finchers

Panowie czas na zmiany i proszę o poradę.
Na dzień dzisiejszy to co w tytule gra w ok 20 m2.
Szukam do 3 tyś. używka podstawkowe znajdę coś co wyniesie system na wyższy poziom?
Gram na NAD 356 mod by Muda i dac audio-gd 1.38 na sabre.
Brzmienie Revolution ogólnie bardzo mi pasuje, miękko i zarazem detalicznie ale zmieniłbym na coś bardziej z wykopem i większym dołem. 
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

finchers

Nikt nie poleci jakiś fajnych monitorków? 8)
Żebym wiedział chociaż na jakie zwracać uwagę?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Piterski

Twoje kolumny jeśli dobrze spojrzałem to chyba model podłogowy?
W jaki więc sposób chcesz zamienić je na monitory z większym dołem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Nie precyzyjnie się wyraziłem. Bo miałem na myśli rozciągnięcie pasma nie jego kontrolę.
wykop można uzyskać bo to się da osiągnąć przez mocno zaakcentowany wyższy podzakres basu ale za fizyczne rozciągniecie pasma w dół odpowiada gabaryt i strojenie kolumny.
Chyba że to będą monitory typu Electrovoice z 15" basowcem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

Tak podłogówki głównie Chodzi o to żeby przy mniejszej głośności uzyskać więcej dołu bo w moim pomieszczeniu muszę gałkę dość podkręcić żeby to uzyskać.
Wydaje mi się że monitory z ustawionym na przedzie b-r mogą wypaść lepiej niż moje Tannoy pod tym względem.
Ewentualnie myślę nad subem SVS SB-12 NSD. Miał ktoś styczność z tym amerykancem? Ciekawi mnie jak on wypada z Rel t5 czy Velodyne EQ-MAX
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Piterski

To chyba przede wszystkim trzeba zacząć od wzmacniacza. Z Tanoyami podobnymi do Twoich miałem styczność tylko raz przy okazji kalibracji AdFontesa.
Bartolo ma fajne wzmacniacze stereofniczne Pathos, które dobrze graja już od niskich poziomów głośności. Słuchałem je go z moimi Deltami i Audionotami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

Piterski wydaje mi się że NAD 356 jest dość mocnym wzmakiem i raczej prądu i kontroli nie brakuje... choć dobrze by było jakby inni użytkownicy się w tej kwestii wypowiedzieli.
Wydaje mi się że to jednak kolumny są do bardziej subtelnego grania...
Sprobuję jeszcze nimi po manewrować i przysunąć je bliżej ściany ale wątpię żeby o dało wymierny skutek...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

finchers

co myślicie o ustawieniu?...ok. 80 cm od ściany...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

marekw 76

#9
Ja nie chcę być złym prorokiem ale według mnie, z tych Tannoy nie wyciągniesz "więcej basu i wykopu" bo im właśnie tych brak :(
Brałem kiedyś bardzo poważnie te kolumny (wprawdzie wersję bez SE) pod uwagę ale zmieniłem zdanie gdyż nie dają właśnie tego jebnięcia o którym tutaj piszesz. Te kolumny są fajne ale tylko do plumków według mojej opinii. A jeśli chodzi o NAD'a to również wydaje mi się, że spokojnie ma wystarczającą moc aby je wysterować.

A fajnych monitorków do trzech koła nie polecam bo takowych nie znam :(
Jednak po zdjęciach widzę, że masz miejsce na podłogówki :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Patrzyłem co Tanoy ma w ofercie z większych konstrukcji tego typu ale budżet za nowe był dużo wyższy niż Ty zakładałeś. Pomyślałem, że skoro brzmienie tych Ci pasuje to poszedł bym w kolejny model o większych gabarytach i wielkości przetworników. Generalnie ja nie znam konstrukcji, które mógłbym Ci polecić, po HGP Vola miałem AP Tempo 3i a teraz EV Delta i już nie szukam.

Co do odsunięcia od ściany tylnej to jestem jak najbardziej za, a może nawet zwiększył bym też odległość dla tej z prawej strony. odsunął ja trochę bardziej od ściany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

Co do przesunięcia prawej to już niestety nie mogę, bo mam ekran pod projektor więc bym zastawił...
Ale żeby zwiększyć bas muszę przysunąć do tylnej ściany, a nie na odwrót?
Tak do plumkania i spokojnej muzyki są stworzone te kolumny...a ja na stereo również oglądam filmy.
Tutaj już jest różnie...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Piterski

No jak to ma łączyć funkcje kina to może jednak trzeba do tego dołożyć subwoofer?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

#13
Ależ te kolumny są kapryśne...dosunąłem w stronę ściany i pojawił się bas!! :np:
Myślałem że ucierpi scena i stereo...nic z tych rzeczy :o ....śmiem twierdzić że jest nawet lepiej!
A już całkowicie jak wstanę z miejsca odsłuchowego pojawia się fala dzwięku nie wiadomo skąd!!...nie wiem czy to nie odbicia po przesunięciu.
W piątek nie mogłem się oderwać od słuchania, nawet moja 2 głuchsza połówka zauważyła różnice.
Mam te kolumny wystawione na olx ale raczej ściągnę ogłoszenie bo do 3 tyś nie mam szans nic lepszego dostać!

Co myślicie jeszcze nad zastosowaniem:
Paneli akustycznych
http://allegro.pl/panele-akustyczne-hybrydowe-50-cm-x-50-cm-wave-i7000303261.html
ułożyć je pod ekranem i na ścianie koło prawej kolumny?ktoś stosuje słychać róźnicę?
czy pod ekranem lepiej sprawdzi się dyfuzor Schroedera?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Cytat: finchers w Marzec 22, 2018, 08:13Co myślicie jeszcze nad zastosowaniem:
Paneli akustycznych
http://allegro.pl/panele-akustyczne-hybrydowe-50-cm-x-50-cm-wave-i7000303261.html
ułożyć je pod ekranem i na ścianie koło prawej kolumny?ktoś stosuje słychać róźnicę?
czy pod ekranem lepiej sprawdzi się dyfuzor Schroedera?
Na to nie da się moim zdaniem jednoznacznie odpowiedzieć. Akustyka pomieszczenia to bardzo skomplikowana sprawa i trzeba do niej podchodzić zawsze indywidualnie. Według mnie więcej wpływu mają ustroje "naturalne" typu firanka w oknie, czy kwiat na parapecie. Ostatnio rozbudowałem regał na płyty bo już miejsca nie miałem i teraz jest mocno inaczej.
Na czym stoją Twoje kolumny, bo może zmiana podstawek by pomogła?

finchers

Granitowe standy tutaj raczej już nic lepszego nie wymyślę. Dzwięk stał się spójniejszy niż jak stało na panelach. Wydaję się bardziej analityczny z twardszym basem.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Czy kolce stoją bezpośrednio na granicie i co masz pomiędzy kamieniem, a podłogą?

finchers

#17
Kolce na granicie...granit podklejony w 4 miejscach filcowymi nalepkami (chyba przeznaczone pod meble)
coś takiego:
http://allegro.pl/filc-pod-meble-podkladki-filcowe-106-szt-98z147-i6676754111.html
pozwalają utrzymać jako taki poziom bo panele są średnio-równe...i łatwiej kolumnami manewrować.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Jeśli masz ochotę to spróbuj dać podkładki tłumiące między kolce, a kamień. Ja zastosowałem te: https://www.amazon.de/Audio-Selection-Disc-8er-Farbe/dp/B00H8OBOCY/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1521712614&sr=8-1-fkmr0&keywords=Audio+Selection+Disc+AS-31+Unterlegscheibe+Silber

i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo później mógłbyś zamienić filc pod kamieniem na matę neoprenową.

finchers

i taka różnica na tych podkładkach słyszalna?bo panele pływające a standy...od razu da się zauważyć.
one z 1 strony gumowe?to może da się samemu zrobić...a mam w zestawie takie od tannoya tyle że metalowe.
Podkleić gumą i będzie na to samo:)
A mata to kompletnie nie wiem do czego ma służyc;P
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Cytat: finchers w Marzec 22, 2018, 11:52one z 1 strony gumowe?
To jest spieniona guma.
Cytat: finchers w Marzec 22, 2018, 11:52i taka różnica na tych podkładkach słyszalna?
U mnie była kolosalna. Fotele musiałem przestawiać :) .

Cytat: finchers w Marzec 22, 2018, 11:52A mata to kompletnie nie wiem do czego ma służyc ;P
Do lepszego odcięcia rezonansów.

Ale tak jak pisałem wcześniej. W każdym pomieszczeniu działa trochę inaczej.
Nawet konstrukcja podłogi ma znaczenie. Niestety.

finchers

postawię na tych dostarczonych w zestawie...ciekawe czy będzie jakaś różnica.
hmm siedzę w pracy i już nie mogę się doczekać słuchania;p...a był jakiś czas spokój bez takiego wow 8)
chyba wiosna...
no chyba że faktycznie dostały nowego życia:)
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52