Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant

Cytat: Piterski w Listopad 02, 2017, 13:03

Moim zdanie to się kolega trochę zagalopował.


Moją intencją jest zwrócenie uwagi na pewną prawidłowość, która jest na granicy naszej percepcji. To tak jak wyborem życiowego partnera jest często podobny do nas samych lub rodziców ... efekt codziennego przeglądania się lustrze i umilowania do swojej osoby.

Proszę nie traktować spostrzeżenia ad persona. Jeśli jako jednostki nasze własne tezy potrafimy weryfikować także negatywnie to jest w tym doza obiektywności. Jest w tym miejsce na naukę, dziecięcą otwartość a nie tylko dogmatyzm..  :).

Piterski

Cytat: dyletant w Listopad 02, 2017, 13:16
Moją intencją jest zwrócenie uwagi na pewną prawidłowość, która jest na granicy naszej percepcji. To tak jak wyborem życiowego partnera jest często podobny do nas samych lub rodziców ... efekt codziennego przeglądania się lustrze i umilowania do swojej osoby.

Czyli mówiąc prostszym językiem chodzi koledze o gusta, a mi chodziło o coś zupełnie innego.
O sam fakt zauważania różnic w dźwięku po podpięciu innych IC.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Nie mówię o gustach - gdyż zakładam, że gust jest świadomym wyborem - a o tym, że powszechnie sądzimy, że mamy wolną wolę a chociaż raczej pewnymi kwestiami rządzą determinanty, które wypieramy podświadomie albo nie wiemy o ich istnieniu - taki OT.

Co do słyszalności kabli to oczywiście  tego nie neguje. Sam bym chciał słyszeć z jednej strony - co świadczyłoby o potędze mojego słuchu (w świecie audiofilii wysoce ceniona cecha) chociaż z drugiej strony przy ograniczonym budzecie i czasie może wprowadzić w depresje z powodu gonienia uciekającego króliczka.

Aby poprawić sobie samopoczucie stawiam tezę, że też byłbym w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy dwoma IC przy sprzyjających warunkach tj wysokiej klasy sprzęt odpowiednio czuły (chociaż czułość może być efektem ubocznym słabiej konstrukcji - teza) a przewody znacząco by się różniły. Nadmieniam, że jestem jeszcze przed weryfikacją :).

To kwestii mitów. Co do gustów - to oczywiście chętnie stanę się posiadaczem gustownie wyglądających przewodów, a jeśli będą mi grać to tym bliżej do zadowolenia 8).

Piterski

No to teraz sobie strzeliłem coś większego kalibru niż IC.
Dziś dotarła do mnie taka płyta:

Ledwo ją liznąłem ale jazda lepsza niż z interkonektami.

Mariusz może zrobię Ci ślepy teścik ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

I taka zabawa ma sens :)

Piterski

Mam taką podobną płytę na winylu.

Tylko, że tu jak gdyby łatwiej te różne skrzypce rozróżnić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

ale to nie jest mit - więc nie ma co obalać,
bo to, że rózne skrzypce (instrumenty) grają inaczej to fakt  ;D

vasa



Cytat: Piterski w Listopad 02, 2017, 21:37
Mariusz może zrobię Ci ślepy teścik ;D
W końcu coś z sensem [emoji16]
Kupię sobie taką samą i potrenuję przed egzaminem.
Wkładki i sopranistki rozróżniam, to może i z fortepianem dam radę [emoji44]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to polecam lekturę takiej ksiażki:

http://ethanwiner.com/book.htm

Zawiera mnóstwo ciekawych informacji, jest przystępnie napisana i sadzę, że każdy Audiomaniak mógłby po jej lekturze sporo zyskać.

Mogę ja udostnić zainteresowanym (format epub).

finchers

Panowie jak ważna jest kierunkowość kabla IC...zakupiłem nowe i po pijaku jeden podłączyłem na odwrót...
teraz się zorientowałem bo mnie coś tknęło bo nie do końca byłem zadowolony z dzwięku...
jak to jest z tym na prawdę?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Jakub

Jeżeli rozumiesz kierunkowość IC jako podłączenie ekranu przewodu do żyły masowej od strony źródła, to może to mieć jakieś znaczenie. Innej kierunkowości nie ma.


Jakub

Cytat: McGyver w Grudzień 03, 2017, 12:23Jest jeszcze kierunkowość kondensatorów foliowych.

No tak, pisząc, że nie ma innej kierunkowości, chodziło mi o kierunkowość w kablach :)

finchers

kierunkowość od DAC--->wzmaka podłączyłem odwrotnie jak jest zaznaczone strzałką na kablu przez producenta...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

Cytat: finchers w Grudzień 03, 2017, 12:30
kierunkowość od DAC--->wzmaka podłączyłem odwrotnie jak jest zaznaczone strzałką na kablu przez producenta...

Najprościej samemu sprawdzić ;)

finchers

zamierzam to oczywiście uczynić...ale muszę mieć trochę ciszy w domu żeby pochopnych wniosków nie wyciągać;P
wolałem się najpierw Was zapytać bo mnie ciekawość zżera a do wieczora jeszcze trochę...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

Takie porównania najlepiej zrobić u siebie i dla siebie .

finchers

no to już wiem że nic to nie zmienia...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 28, 2017, 17:42
Cytat: drizzt w Grudzień 23, 2017, 11:34Ale to pewnie dlatego, że jestem snobem

Ależ skąd.

Ciekawe czy istnieje korelacja pomiędzy ajfonem, słyszeniem kabli i stosunkiem do uchodźców z Syrii ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Oczywiście - nie mam ajfona, "słyszę" kable. Wniosek - jestem uchodźcą  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Mariuszu kolega z forum Nasze Audio prezentował mi u siebie w domu system oparty na trzech wzmacniaczach LabGrupen zasilających w triampingu kolumny Izofona. Byłem pod bardzo dużym wrażeniem tego zestawienia.
Docelowo w kolumnach zasilanych tymi wzmacniaczami nie będzie zwrotnic pasywnych. Korekcja odbywa się w wzmacniaczu, po jednym na każde pasmo. W tym systemie używa tanich kabli Mogami i tanich sieciówek.
Przypomniało mi się, jak napisał coś takiego, że ten system ktoś mu profesjonalnie kalibruje i ten człowiek wyłapuje kiedy Adam coś zmieni w kabelkach nawet jak sam o tym nie pamięta.
To prowadziło do konkluzji, że kable mają wpływ na dźwięk i to w pomiarach wychodzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Czyli Whitesnake już całkiem popłynął cyfrową drogą?

Piterski

Tak ale z jakim efektem  :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Wyobraź sobie,że Adam te Isophony napędzał kiedyś Bonasusem :o ja słyszałem jak to gra i choć gała była przy końcu skali,to grało i to całkiem dobrze.

vasa

Cytat: elem w Grudzień 28, 2017, 18:50
Oczywiście - nie mam ajfona, "słyszę" kable. Wniosek - jestem uchodźcą  ;D
O!
Jest korelacja.
Ja nie chcę ajfona, nie wierzę w kable to jestem z Głuchołazów :o
Cytat: Michał w Grudzień 28, 2017, 19:32
Czyli Whitesnake już całkiem popłynął cyfrową drogą?
Kroczy drogą rozsądku [emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.