A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: Alexander w Listopad 22, 2018, 00:30
To jeszcze o średnicy tych "kabelków": średnica od 5um do 120um, a takie typowe neurony to około 20um

Pfff! To nie ma prawa dobrze przewodzić!  facepalm

Konkluzja ontologiczna: i tak właśnie rodzą się myśli. Z zakłóceń sygnału. ::)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Jak coś fajnego/zakręconego znajdę, wymyślone przez jakiegoś ,,wariata", to jeżeli jest tanim kosztem to to robię dla eksperymentu. Czasem jest własny pomysł.
Wyniki są różne, raz pozytywne, innym razem nie.
Podałem przykład jak w prosty sposób można osiągnąć ,,grubego pytona" za ,,grosze".
Nie napisałem nic, że jest lepiej, czy gorzej, czy nie było różnicy, po prostu przykład.
Dodałem prowokacyjne zdanie, że grubość finalna może wynikać nie tylko z grubości przewodnika, ale np. z eliminacji drgań i ekranowania.
Ale nadal nie napisałem czy było lepiej, czy gorzej, czy nie było różnicy.
Ja taki kabel zrobiłem, sprawdziłem i wyniki znam.
Nie napiszę, czy eksperyment robiłem etapami. Olej, sprawdzenie, dalej, piasek, sprawdzenie, dalej, ekran, sprawdzenie, dalej.
Jakbym napisał, że dałem ekran i jest lepiej nikt nie prosiłby mnie o dowody naukowe.
Jakbym napisał, że dałem olej i jest lepiej od razu byłbym ,,zabity" abym to udowodnił naukowo.
Tak się dzieje na wielu forach.
Podsumowując, autor wątku dziwił się dlaczego takie ,,grube pytony", ja dałem przykład jak to osiągnąć.
Wywodami naukowymi się nie zajmuję i w najbliższej przyszłości nie zamierzam.
:) :) :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Cytat: wiki w Listopad 22, 2018, 08:45Jak coś fajnego/zakręconego znajdę, wymyślone przez jakiegoś ,,wariata", to jeżeli jest tanim kosztem to to robię dla eksperymentu. Czasem jest własny pomysł.......
Czyli pyton był ..dla posiadania pytona  ;D ?
Mamy pierwszą odpowiedz dlaczego robimy dziwne (moim zdaniem) rzeczy z kablami - streszczając jednym słowem "bo tak".  :np:
I taką odpowiedź szanuje.
Kable sieciowe są chyba "najmniej kontrowersyjne" a nie mamy do tej pory żadnego logicznego/technicznego uzasadnienia po co takie grube i takie skomplikowane.
Nie kwestionuje "słyszących" to są ich prywatne subiektywne odczucia. I jeżeli ktoś mówi/pisze, ze jemu z takim kablem lepiej "bo tak" (w dużym uproszczeniu) i nie jest w stanie tego logicznie i technicznie uzasadnić to ja pozwolę sobie pozostać przy tezie że kabel sieciowy do wzmacniacza o przekroju pojedynczej żyły nie większym niż 2.5mm kw. a do CD i innej "drobnicy" 1mm kw wystarczy. Można go ekranować.

gratefullde

Zara zara... ci co słysza tu nie piszą, plis...
Wątki gdzie słyszący piszą nie dla tych co tu piszą...
Heh, wszystko pod kontrolą [emoji39]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Listopad 22, 2018, 18:36Zara zara... ci co słysza tu nie piszą, plis...
Wątki gdzie słyszący piszą nie dla tych co tu piszą...
Heh, wszystko pod kontrolą
I usłyszeli ....
Dlaczego nie dla tych co słyszą ?
Przecież mają/używają sieciowe pytony i.t.p wynalazki. Boją się napisać, że je słyszą ale nie wiedzą dlaczego ?

MartinS

Cytat: dino w Listopad 21, 2018, 23:46Świstak "pogardliwie" ? Przecież to bardzo pracowite zwierzątko.
Cóż za finezja odpowiedzi. A jaka wiedza z zoologii. Klasa i poziom nie do przebicia (oczywiście jedynie IMHO).

dino

Cytat: MartinS w Listopad 22, 2018, 20:01Cóż za finezja odpowiedzi. A jaka wiedza z zoologii. Klasa i poziom nie do przebicia (oczywiście jedynie IMHO).

Można ?  ;D
Można też używać ramienia bez offsetu i mocowania do plinty.  8)


Piterski

 :np:
Cytat: McGyver w Listopad 22, 2018, 23:23"Można" to nie to samo co "należy".
Dokładnie :np: Bo jak powstawała ta technika nagrywania i odtwarzania płyt to chyba nie idioci ją projektowali.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Pisząc "można" miałem na myśli "finezje" wypowiedzi  ;D

dino

Cytat: Piterski w Listopad 23, 2018, 09:26Dokładnie :np: Bo jak powstawała ta technika nagrywania i odtwarzania płyt to chyba nie idioci ją projektowali.
Nie bardzo rozumiem co poeta miał na myśli pisząc powyższe.

dino

A wracając do sieciówek. W TME mają całkiem przyzwoity kabel sieciowy.
Za 50PLN mamy 3szt 1.5 metrowych sieciówek.
Jeszce tylko wtyk i gniazdo. Musze popaczyć co jest na rynku.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 23, 2018, 12:31całkiem przyzwoity kabel sieciowy.
Testowałem je kiedyś w zamierchchłych czasach. Zero różnicy brzmieniowej w stosunku do kabelka od drukarki. Jedyny plus to ekranowanie.
Cytat: dino w Listopad 23, 2018, 12:31wtyk i gniazdo. Musze popaczyć co jest na rynku.
Proponuję rozejrzeć się w dziale budowlanym:


dino

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 12:57Proponuję rozejrzeć się w dziale budowlanym:
Złocone ? Tam też audiofilskość dojechała ?

vasa

Cytat: dino w Listopad 23, 2018, 12:31A wracając do sieciówek.
A tak swoją drogą to czego brakuje zwykłym sieciówkom komputerowym?
I jeszcze jedno pytanie do tych co się znają na elektronice; czy wszelkie zakłócenia płynące z prądem nie powinny utonąć w zasilaczu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Ależ jakie tam złocone? Mosiądz. Taniofilskie są. A z działu budowlanego to dlatego, że akceptują dość znaczne przekroje żył, a w obudowę da się wcisnąć dość grubego pytona. Zatem żeby ktoś nie dopatrywał się w tym jakiejś złośliwości bo jej tam nie ma, tylko pragmatyka.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino

Czyli - podsumowując.
Za ok 200PLN i chwile pracy mamy porządny kabel sieciowy.
Piszę "porządny" bo to co faktycznie jest dostępne jako "gotowe" kable np. komputerowe uwłacza wszelkim standardom.
Jak ktoś nie wierzy - niech sobie rozwali taki kabel.
Dostałem z dwa lata temu kilka oryginalnych kabli od serwerów (nówki pozostałe po instalacji, firmowe naklejki ...).
Na budowie musiałem podłączyć halogen. Obciąłem wtyk IEC, zarabiam kable a tu:
Kilka (dosłownie) "włosków" z chińskiego metalu w każdej żyle. To "coś" to jakiś metal pokryty "niby miedzią".
Nie lutuje się, nie da rady skręcić żył żeby użyć zacisku śrubowego lub kostki. Jedyna metoda to zacisnąć na nim rurkę i wtedy do kostki.
Tip dla kupujących kable komputerowe - warto brać stare, szare do drukarek laserowych. Maja grube żyły z miedzi bo fuser w drukarce żre sporo prądu i nie ryzykowali z niby metalem.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 13:09Ano można:
https://www.ebay.com/itm/Pure-Copper-Rhodium-Plated-C-037-IEC-P-037e-Schuko-EU-Plug-For-Audio-Power-Cable/173364538506?hash=item285d54ec8a:g:Y6YAAOSwSj9bd-kO:rk:1:pf:0
Ale nie sprawdzałem, więc nie wiem czy ta cena to prawda. Jeżeli tak, to ani do żelazka ani do odkurzacza ani do przedłużacza nie opłaca się kupować wtyczek w Polsce.

Bardzo mnie zastanawiają te wtyki. Tak naprawdę to wszystko idzie z Chin. A oni są specjalistami od oszukiwania jeżeli chodzi o używane materiały.
Szczególnie lubią podrabiać "czyste" metale takie jak miedź i.t.p.
Dla miłośników "chińskiej miedzi" polecam lekturę Hugo Badera o wizycie na poligonie atomowym w Kazachstanie. Wszystkie wytargane z wnętrza góry gdzie robiono testowe wybuchy szyny miedziane (lekko świeciły) kupili na pniu ..Chińczycy.
Na jebajach jest tego sporo ale w sumie - większość z Alibaby i.t.p.
Dlatego najchętniej znalazłbym jakieś przemysłowe (oni muszą trzymać standardy) i dla "audiofilskości" dał do pozłocenia.

Jakub

Cytat: dino w Listopad 23, 2018, 13:11warto brać stare, szare do drukarek laserowych

No proszę, nieświadomie sprawiłem sobie audiofilski kabel komputerowy :)

dino

Cytat: Jakub w Listopad 23, 2018, 13:20No proszę, nieświadomie sprawiłem sobie audiofilski kabel komputerowy :)
Od drukarki ?

McGyver

Te niebieskie akurat są z mosiądzu, miałem takie i sprawdzałem.
Są też chińskie wersje z czystej miedzi (mam, sprawdzałem, jest to miedź prawdziwa, aczkolwiek zapewne nie jest to 7N), ale są już znacznie droższe.
Jak znajdziesz jakieś przemysłowe, to zapewne też będą made in China, i kółko się zamyka.