Magnetofon DAT

Zaczęty przez GregWatson, Październik 16, 2017, 11:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: GregWatson w Październik 23, 2017, 21:02
Są bardzo podobne do zminiaturyzowanych kaset video i posiadają różne długości (tak jak zwykłe kasety).
No bo to są zminiaturyzowane kasety wideo! -) W tych magnetofonach ,tak jak w sprzęcie wideo jest wirująca głowica. I mechanizm zachowuje się "identycznie" jak w odtwarzaczach wideo (tak w skrócie)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

A oto wspomniana powyżej kaset z formatem cyfrowym DCC. Myślę, że dla uzupełnienia wątku warto się z tym zapoznać:

Trochę tego i trochę tamtego też.

Lyset

Cytat: miniabyr w Październik 23, 2017, 21:25
Cytat: GregWatson w Październik 23, 2017, 21:02
W tych magnetofonach ,tak jak w sprzęcie wideo jest wirująca głowica.

Raczej beben z paroma glowicami ;-)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GregWatson

Przypomnę się jeszcze:

"Mam instrukcję serwisową w j.japońskim ale szukam serwisówkę i manuala w j.angielskim. Gdyby ktoś widział, gdyby ktoś znał.... proszę o cynk."
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A czym i jak najlepiej czyścić głowice DAT-ów? macie jakieś swoje metody?
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Cytat: GregWatson w Październik 25, 2017, 21:55
A czym i jak najlepiej czyścić głowice DAT-ów? macie jakieś swoje metody?
A nie tak jak w video, skoro głowica podobna ?
Wacik do uszy, suchy,
bez taśmy naciskamy "PLAY"
i szorujemy-delikatnie, zmieniając strony wacika i potem waciki
Tak czyściłem swoje video przed laty jak obraz znikał - pomagało.
Dodatkowo musiałem odkręcać górną pokrywę, aby dostęp był

GregWatson

Pamiętam, że dawno temu głowice magnetowidowe czyszczono papierem kredowym. Ale czy to nie tylko nasz polski pomysł w ramach kryzysu lat 80-tych?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Do magnetowidu miałem specjalną kasetę czyszczącą firmy Maxell, która spisywała się bardzo dobrze. Może są takowe również do DAT ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Pewnie są tylko zarówno papier kredowy jak i taśma czyszcząca to są środki ścierne mniej lub więcej, natomiast czy są to jakieś współczesne środki? a może właśnie wacik? albo jakiś płyn? a może jeszcze coś innego?

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jaki ładny  TASCAM DA-40 profesionalny DAT , + kasety , XLR

http://allegro.pl/tascam-da-40-profesionalny-dat-kasety-xlr-i7022918857.html

a może taki ?



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Gdyby mi się tak chciało nagrywać jak mi się nie chce... :(

GregWatson

No i dotarł Pioneer D-07. Po rozpakowaniu leciutkie czyszczenie i rozkręcenie pokrywy bom ciekaw co tam w środku siedzi i jak wygląda. Wzrokowa ocena (dwa małe plastiki wymagały podklejenia a na grubsze czyszczenie i smarowanie przyjdzie jeszcze czas). Podpiąłem do Pioneera A-88x bo miałem do niego szybki i lepszy dostęp niż do NADa C356Bee no i zapuściłem jedyną kasetę jaka była pod ręką po analogu.  .........  Chwila ciszy no i zagrało. Ładnie kurna, ładnie.
Co prawda chwilowe ułożenie sprzętów to trochę tak nie po audiofilsku ale jutro już podepnę pod NADa i będzie zupełnie inaczej.
Jak na razie słucham. Później jakieś fotki rzucę na forum.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#39
Muszę przyznać, że bardzo dobra dynamika i szczegółowość jak na magnetofon. Może DATy tak mają ale trudno mi porównać to do czegokolwiek. Z pewnością zdecydowanie inaczej z pałerem niż mój Pioneer CT-959. Choć ten też ładnie gra i pokazał już co potrafi na chromach i metalach.

Z kasety leci jakaś składanka różnych zespołów (zbiór zupełnie przypadkowy nagrany pewnie z CD). Ale AC/DC rypnęło z charakterem. No cóż następne fajne doświadczenie naukowo - muzyczne. Będzie zabawa.  :)

Na takiej kasecie grywam.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jak ktoś ma taką możliwość to zachęcam do posłuchania magnetofonu DAT. To robi wrażenie. Coś niesamowitego. Jest kilka ciekawych modeli tu i tam. Ceny nie takie wysokie a przygoda przednia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Słyszałem u Neomamuta i faktycznie nie do odróżnienia od materiału źródłowego z CD i ta dynamika.
Tylko że jak mam CD to przecież ich nie będę kopiował.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Ale wiecie co ,wiem jak można takiego dat'a wykozystać . Przyznam że nie wiem jakiej jakości jest muzyka prezentowana  w  Tidal'u ,ale jakby  była dobra to można nagrać  sobie jakiś album w jakości Cd  ! Hmmmm co waćpanowie na to ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ale po co skoro jest na Tidalu i zawsze jest do tego dostęp?  :D

bum1234

Bez DATa też się da zrobić kopię z Tidala. 1 do 1 :)

miniabyr

Cytat: bum1234 w Listopad 02, 2017, 22:05
Bez DATa też się da zrobić kopię z Tidala. 1 do 1 :)
Niestety ja ze strumieniowym  światem muzyki jestem  w lesie ,więc nie wiem jak sprawy się mają. Po prostu szukam zastosowania takiego Dat 'a w domu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

#46
Łoję już drugi dzień z rzędu tak mi się podoba ten DAT. (Mam wolne od roboty przez cały tydzień). Kurna jak kupię więcej kaset to bardziej poeksperymentuje bo jak na razie mam jedną.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Cytat: GregWatson w Listopad 03, 2017, 14:00Łoję już drugi dzień z rzędu tak mi się podoba ten DAT. (Mam wolne od roboty przez cały tydzień). Kurna jak kupię więcej kaset to bardziej poeksperymentuje bo jak na razie mam jedną. 

U mnie recorder DAT głownie sprawdza się w roli DAC'a. Pozgrywałem sobie na taśmy z winyla albumy dwupłytowe - jak mam lenia nie muszę latać i zmieniać strony po wysłuchaniu 2 utworów ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Otóż to - to jest dobra koncepcja. Ja muszę trochę kaset kupić bo nie mam na czym robić kopii i jak pozgrywam sobie to co lubię to też tak zamierzam wykorzystać magnetofon. Zapuszczam i lecą dwie godziny - czasem mniej.  :)
To tak w przypływie lenistwa.  :) :) :)  Jak ręce będę miał zajęte.   ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Masz już jakieś konkretne kasety na oku ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS