Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Nie uważam się za fachowca ale nie stosował bym takich nieodwracalnych metod ingerencji w kolumny. Rezystory, cewki i kondesatory zawsze możesz założyć z powrotem. Upewnić się czy zmiany są w zamierzonym i dobrym kierunku. Jak ruszysz strukturę membran i obudowy to odwrotu nie ma. Potem ich możesz nawet nie sprzedać bo kto szuka kolumn z epoki które były tak mocno i nieodwracalnie zmodyfikowane?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Dziś z rana przygotowałem kolumny do malowanie.  Zdjęcie przed nałożeniem podkładu.  Wszystkie drobne rysy zlikwidiwalem poszpachlowałem drobne odpryski na krawędziach.  Użyłem papierów 320,500,1000. I wszystko odtłuscilem rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym.

miniabyr

No wiedzę że ostro wziąłeś się do pracy. Obyś był zadowolony bo to jest w tym hobby najważniejsze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Mikut1982

Ja jestem juz zadowolony ze je mam a drugie zadowolenie to ze wy mi w tym doradzacie bo sam nie dał bym rady ciesze się ze jestem na tym forum.  Położyłem już podkład motip,  wyschnie to będę widział czy jeszcze gdzieś są jakieś mankamenty.

malg

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 26, 2017, 09:53
Dziś z rana przygotowałem kolumny do malowanie.  Zdjęcie przed nałożeniem podkładu. 
Zacząłeś o 5 rano ?  :o
bo dopiero 10-ta jest ;D

malg

Podobno: kto rano wstaje temu Pan Bóg daje  :)

Mikut1982

Wczoraj trochę poszpachlowałem ale tylko te wyszczerbione elementy na froncie i dziś z rana mały szlif papierem 320 potem na mokro 500 i 1000  następnie podkład i niech sobie spokojnie schnie. Dodam że na allegro są 3 takie zestawy  jedne za 1600 i już na zdjęciach widać że są nieciekawe z wyglądu i jedne są w brązowej okleinie mi osobiście się taka nie podoba.  A drugi zestaw jest za 1980 zł jest piękny ma też oryginalne stojaki ale jak już czytałem to kolumny powinny być na wysokości uszu słuchacza no chyba że się mylę i źle wyczytałem.   Ja nie kupił bym ich przez internet,  wole jechać osobiście, obejrzeć dotknąć posłuchać i akurat tak mi się udało bo były na sprzedaż 50km od mojej miejscowości a mieszkam w Pleszewie.  Już nabrałem się jak kupowałem wzmacniacz Luxman że igła ze gra że nie ma rys.  I okazało się wszystko na odwrót.  Niektórzy patrzą aby sprzedać. 

Mikut1982

Stupki pamiętają chyba brud z lat 80' spróbuję je wyczyścić bo liczy się dla mnie każdy detal nawet jeśli go nie widać. 

Mikut1982

Szczoteczka do zębów i szorowanie,  niechcialo zejść ale efekt jest już nie chodzi o efekt wizualny ale ile tam bakterii.  Nie chciałem użyć rozpuszczalnika do gumowych stupek bo zrobiły by się białe.  Podkład schnie a ja zaraz jadę do teścia i tam pomaluje lakierem czarny mat.  I patrzyłem wyczyść membrane głośnika  delikatnie pędzelkiem i faktycznie kurz fajnie schodzi.

Mikut1982


frywolny trucht

#85
Cytat: Mikut1982 w Sierpień 26, 2017, 10:24kolumny

Z reguły wysokotonówka. Dziś jednak to nie jest takie oczywiste ;)

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 26, 2017, 10:08ciesze się ze jestem na tym forum

A dzięki tobie forum jest ciekawsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Pierwsza warstwa podkładu pokazała bardzo drobne mankamenty które zostały już zlikwidowane, teraz druga warstwa podkładu schnie sobie na słoneczku.  I teraz mała przerwa i jak to u teścia bywa, gloneczka  na obiadek.

Mikut1982

Druga warstwa podkładu,  potem lakier Matt. 

Mikut1982

Pierwsza warstwa lakieru czarny mat.  Powiem ze juz po pierwszym razie wygląda super, na żywo jeszcze lepiej.  A warstw chce dać 3-4 nie więcej.  Teraz wygląda super bez rys i wyszczerbień.  Jestem zadowolony. 

spalon

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 26, 2017, 10:24
Wczoraj trochę poszpachlowałem ale tylko te wyszczerbione elementy na froncie i dziś z rana mały szlif papierem 320 potem na mokro 500 i 1000  następnie podkład i niech sobie spokojnie schnie. Dodam że na allegro są 3 takie zestawy  jedne za 1600 i już na zdjęciach widać że są nieciekawe z wyglądu i jedne są w brązowej okleinie mi osobiście się taka nie podoba.  A drugi zestaw jest za 1980 zł jest piękny ma też oryginalne stojaki ale jak już czytałem to kolumny powinny być na wysokości uszu słuchacza no chyba że się mylę i źle wyczytałem.   Ja nie kupił bym ich przez internet,  wole jechać osobiście, obejrzeć dotknąć posłuchać i akurat tak mi się udało bo były na sprzedaż 50km od mojej miejscowości a mieszkam w Pleszewie.  Już nabrałem się jak kupowałem wzmacniacz Luxman że igła ze gra że nie ma rys.  I okazało się wszystko na odwrót.  Niektórzy patrzą aby sprzedać. 
O to witam następną osobę z Pleszewa - jest nas coraz więcej

Mikut1982

O Pan też z Pleszewa to fajnie.  Witam witam.

gratefullde

Można powiedzieć, że zdominowaliśmy forum ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon


Mikut1982


spalon


Mikut1982

Jeszcze dzień się nie skończył postanowiłem jeszcze spolerowac te piękne aluminiowe elementy, użyłem do tego pasty aluchrom.  Niewiem czy na zdjęciach widać różnicę ale zrobiły się bardziej wyraźne i czyste. 

Mikut1982


Mikut1982

A tu już po czyszczeniu, oczywiście nie tarłem mocno żeby napisów nie zetrzeć.

spalon


Mikut1982

No i mat wyszedł super lakier jest twardy.