Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Idzie dobrze.  Trzeba żelazkiem poprawić.   Niespiesz sie i bez nerwów.  Mi też czasem cos nie wyjdzie.  1mm to dobry fornir..  grubszy nie ma sensu...

kefas

Szpary na łączeniu wypełniasz szpachlem czy masz inny sposób? Słyszałem o wypełnieniu pyłem z forniru ale do tego musiałby być jakis klej aby to związał.

Mikut1982

Najlepiej robic tak by nie bylo szpar..  ja uzywam szpachlu tikurilla dębowy.    Tam mozna zmieszac pył z drewna.  Ale to ze szlifu papieru o granulacji 100.   I nie z klejem, bo szpara moze zrobic sie ciemniejsza.  Duże te szpary?


kefas

Na zdjęciach trochę widać. Staram się by były jak najmniejsze

kefas


kefas

Docisk całkiem profesjonalny :D

kefas

Miejscami ładnie wyszły laczenia

kefas

#183
...ale w innych miejscach już są widoczne. Tu po szpachlu i pierwszym szlifie

Mikut1982

Jakiego użyłeś szpachlu.   Po bejcowaniu mogą wyjść dwie wersje.. pierwsza-  szpachlu prawie nie bedzie widać, druga wersja- szpachel zrobi sie dużo ciemniejszy niz drewno..  roznie to bywa.  Niektore szpachle mogą nie przyjmowac bejcy a niektore mogą ja bardzo chłonąć co powoduje ciemnienie szpachlu.  Mówimy o bejcy nitro.  Bo wodna nie wchodzi w grę.   Są jeszcze oleje koloryzujące.   Ja używam osmo lub saicos.   Saicos stosuje od nie dawna i jako olej jest bardzo twardy nawet lepszy od osmo..  tylko z tego względu że można malować pędzlem lub wałkiem. Osmo niestetyna wałek sie nie nadaje ponieważ nie wyschnie jak się położy zbyt grubo. Niestety nie są to tanie produkty.  Mi akurat udaje się zdobyć niewielkie ilości do własnych potrzeb.  A twoje kolumny będą lakierowane czy olejowane. 

kefas

Szpachel to vidaron ale już zamówiłem ten co wczoraj poleciłeś. Nie wiem czy będzie to bejca czy olej, a co byś doradził? Jedno co wiem to to ze maja wyglądać jak milion dolarów bo inaczej żona nie pozwoli mi ich postawić w salonie. Tak wiec jeśli będzie drogo to trudno.

kefas

Przeglądam i widzę z tych osmo różne różniste, do tarasu do blatu jakieś z dopiskiem twarde

Mikut1982

Do tarasu nie bierz..  w domowych warunkach czeka cie tylko wałek lub pędzel.   Spray odpada bo to duże kolumny.   A może taniej będzie lakiero bejca.  A szpachel vidaron też nie jest zły tylko ja używam takiego co podałem link.   Byle nie firma dragon.  kup sobie w markecie lakiero bejce jakąś małą puszkę i sobie zobaczysz jaki bedzie efekt.  Zrobisz próbę. Może ci sie spodoba.   Mała puszka max 20-30zł. Taka lakiero bejca pomaskuje troszke niedoskonałosci. 

Mikut1982

Ogólnie musisz tak ciąć fornir żeby była jak najmniejsza szpara..a szpachel musisz tak wyszlifowac by był tylko w szparce..  nie w porach forniru bo bedzie plama. Ja jestem.samoukiem i też kombinuje.  Fajnie by było jakby paul_67 wyraził swoją opinię. .

Mikut1982

A te płyty meblowe na docisk ,to taki kolor mi sie podoba.  Coś jak orzech amerykanski. 

kefas

Mogę zrobić w kolorze takim jak te ostatnie ale wolałbym troszkę mniej błyszczące taki lekki mat. Jeszcze do lakierowania długa droga.

kefas

Mikut kolego powiedz gdzie jest spoina? Wiem, wiem Twoje bystre oko fachowca Cie nie zawiedzie ale powiedz, ze robię postępy  ;D

amati74

Cytat: kefas w Wrzesień 24, 2019, 09:47
Mikut kolego powiedz gdzie jest spoina? Wiem, wiem Twoje bystre oko fachowca Cie nie zawiedzie ale powiedz, ze robię postępy  ;D
Może konkurs, mi się zdaje że tu, zgadlem?

kefas

Zbyt łatwe to było jednak. :np: Muszę dalej trenować ;D

amati74

Cytat: kefas w Wrzesień 24, 2019, 10:39
Zbyt łatwe to było jednak. :np: Muszę dalej trenować ;D
Nie przejmuj się nawet zawodowcy czasem robią błędy, trenuj dalej "trening czyni mistrza" [emoji3]

kefas

No to idę na ,,krening'' kamienie swoje mam  ;D

paul_67

Nie nazwałbym tego błędem.Jest coraz lepiej.Tylko tak dalej !

paul_67

Szpachluj tylko tam gdzie jest to konieczne.Na jak najmniejszej przestrzeni bo jak Ci wejdzie w pory werniksu to później przy wykończeniu będzie to widoczne inną fakturą drewna.

kefas


Mikut1982

Tak , robisz bardzo duże postepy.  Tak dalej a żona napewno pozwoli ci je wstawić do salonu..  ładnie dobierasz liscie.. robi się fachowiec z ciebie.. i bardzo dobrze.  Gratulacje...