Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Ostatni raz pana Herreweghe z Collegium Vocale Gent słuchałem w 2011 podczas Wratislavia Cantans - znakomitość muzyczna.
Na Jarusskyego się wybieram, muszę poszukać na lipcowy tydzień fajnej miejscówki w Krakowie - jeśli ktoś zna proszę o podpowiedź :)

loengrin

Natrafiłem a ciekawą interpretację pieśni Schuberta - Schubert / Arr. Hans Zender : Winterreise - Pregardien /Klangforum Wien
https://www.youtube.com/watch?v=8ryOYCzpJu0&fbclid=IwAR1seY2ATZ67-3wyjHXyNj85Y6Or9GJLwyyNBBL2MihRGFeaTunxxwhx9TM

LampowY

Czy ja wiem czy to poważnie?
Chiba nie?


Alexander

O Kilarze mówi się, że był kompozytorem muzyki poważnej i filmowej - to pewnie można uznać, że poważnie...  :-\
Jak wrócisz napisz, czy było poważnie, czy rozrywkowo  :)


LampowY

Że nie wypada z niej drzeć łacha.
Chiba  ;D

miniabyr

Piękne granie ! Kameralistyka  Aleksander Głazunow . Kwartety smyczkowe  No.3 G-dur i  No.4 a-moll oraz bardzo ciekawy utwór na waltornie i kwartet . Gra Zemlinsky Quartet . Mam "ostatnio" fazę na kameralistykę . Ta faza trwa już wiele lat bo wielka symfonika mnie mocno znudziła .No może z wyjątkiem  całego XX wieku .  Gorąco wam polecam Głazunow'a  w tym wykonaniu .................."wali" Rosją aż miło  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

loengrin

Dzisiaj też słuchałem muzyki XX wieku i Arvo Part - Symphonies. Znakomita płyta.
Rewelacyjna 1 i 3 symfonia


LampowY


loengrin

Życia by nie starczyło aby to przesłuchać

vasa

Cytat: loengrin w Grudzień 11, 2018, 17:53
Życia by nie starczyło aby to przesłuchać
Tak z 15-20 lat po 8h dziennie.
Świątek, piątek i niedziela.
Może się przejeść [emoji1785]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

loengrin

I trzeba mieć halę aby to gdzieś trzymać.

miniabyr

#563
Kupiłem na szrocie (sklep  u tzw Lenina w Warszawie na ul. Ordynackiej ) za całe 20 zł . Fantastyczne brzmienie Bostońskiej orkiestry symfonicznej .Czajkowski w takim wykonaniu jest niezwykle energetyczny  ,zagrany z ikrą . Fajne mięsiste brzmienie tej I symfonii gmoll. Polecam choć wiecie ,że w sprawie Czajkowskiego nie jestem obiektywny
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

loengrin

Takie moje odkrycie Wolfgang Rihm - Et Lux
https://www.youtube.com/watch?v=YsrKGBL9gyY

tomasz_pianista

Też mam tą płytę, leciało kiedyś w dwójce jak wracałem z pracy i pierwsze co jak wróciłem to kupiłem CD:)

Posłuchaj koniecznie Requiem Tigrana Mansuriana, chyba że znasz. Dla mnie odkrycie poprzedniego roku.

www.ecmrecords.com/catalogue/1484644011
Grupa ratowania poziomu.

loengrin

Niestety nie posiadam ale chętnie posłucham.

loengrin

Posłuchałem, ciekawe ale takie mało awanagardowe.
Ostatnio mnie zainteresował Horatiu Radulescu.


Alexander

Cytat: loengrin w Grudzień 12, 2018, 15:06Ostatnio mnie zainteresował Horatiu Radulescu.
No cóż.... chyba jeszcze nie dorosłem do Radulescu  :o

loengrin

jak jesteśmy juz przy muzyce współczesnej to polecam Valentin Silvestrov - Requiem for Larissa  nagrane dla ECM- w 2004 roku
https://www.youtube.com/watch?v=L9fkkm0D-5Q

miniabyr

#571
Ja polecam z Silvestrov'a utwory chóralne  :"Sacred Works" ECM 200]7 rok wydania ! Piękne!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

loengrin


vasa

W czasie moich peregrynacji operowych czasami napotykałem nagrania Joan Sutherland. Szczerze mówiąc jej kontrowersyjna uroda raczej skłaniała mnie do poszukiwania innych realizacji.
Aż w końcu trafił się Tidal.
No i okazało się dlaczego jako chyba jedynej poza Callas przysługuje jej tytuł "dame".
W nagraniach z Bonynge za pulpitem i sporą domieszką Pavarottiego są genialni.
Mam czego słuchać na dłuższy czas.
Byle tylko się na obrazki nie gapić [emoji15]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

#574
Cytat: vasa w Grudzień 13, 2018, 18:21jej kontrowersyjna uroda raczej skłaniała mnie do poszukiwania innych realizacji

Każdy musi być kiedyś stary. Z większości ,,heroin", których powabowi ulegałem kiedyś, nie ma już co zbierać, ale nie sadzę by nie warto było ich dzisiaj posłuchać.  >:D

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.