B&0 BEOVOX HT 1500 TYPE 6209

Zaczęty przez Mikut1982, Wrzesień 18, 2018, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nowe uszczelki, pianki.  I być może dziś sobie pogram.

Mikut1982

Średni dostał inna uszczelke niż wysokotonowe nie że brakło tylko w wysokotonowych jest mało miejsca i wystawała by poza głośnik.

Mikut1982


Mikut1982

Jeszcze taki mały detal. Tak jak wczesniej wspominałem nie estetycznie wyglądał głośnik niskotonowy...

Mikut1982

Sam kosz też był powyszczerbiany.  Pomalowałem sam rant kosza i papier który jest przyklejony na koszu.  Zawieszenie nie zostało malowane, bez obaw.

Mikut1982

No wkoncu skończyłem.  Jutro wstawie fotki z etapu koncowego.

Mikut1982

Powiem wam tak w skrucie. Jak dla mnie jest duża roznica po wymianie kondensatorów..  Wygrzeje kondy i kolumny pujda na testy do znajomego on słuchał ich dłużej niż ja.  On też opisze wam bardziej jakie zmiany zaszły.  Ale na to musicie troszke poczekać. Jutro pokaże wam jak to wyszło wizualnie.  Z oleju jak narazie jestem zadowolony, dałem 6 wartw... Nakladałem cienko szmatką...

Mikut1982

A tak sie teraz prezentuja.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

A tu mniejszy taki mniejszy brat.

nikhil

Ładnie się prezentują, dobra robota!
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

vasa

Nówki sztuki.
Dopiero co wyjęte z pudełka [emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

No właśnie , kolejny raz przywróciłeś super kolumny do stanu z lat jej świetności

spalon

Po raz drugi kolumny zagościły w moim systemie lecz tym razem po wymianie kondensatorów no i po odrestaurowaniu , wcześniej kolumny wyglądały moim zdaniem dobrze jak na swoje lata no ale teraz to jak z półki sklepowej .
A co do odsłuchu to wyraźnie da się odczuć ożywienie w prezentowanym dźwięku do wersji poprzedniej .
No i mam wrażenie że pojawiła się większa ilość szczegółów .
Zrobiliśmy również test z maskownicą i bez , różnica jest dość spora niestety na niekorzyść zestawu z założoną maskownicą powiedzmy że gdzieś 10 % 

Mikut1982

Dokładnie, maskownica tu tłumila 10 do max 15% .  Było to odzczuwalne.  Niestety maskownice są na gwoździe. I ciężko to się zdejmuje.. Ale przerobie je i zamontuje zaczepy do maskownic. Wtedy bedzie je łatwiej ściągać.