Audycje radiowe

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 29, 2016, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

II PR poniedziałek godz. 23.00 - Nokturn, choć zwykle w niedzielę o godz. 00.00.

Obecnie grają Etudię na mechanizm klamki i jedną sprężynę T. Rożynek, która jest hołdem dla Etiudy na jedno uderzenie w talerz Włodzimierza Kotońskiego (1959 r.).

Nokturn, audycja poświęcona niszowym i awangardowym zjawiskom muzycznym.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Ludzie słuchacie radia?

II PR godz. 10.00 - chyba codziennie Kanon Dwójki.

Dzisiaj grają Góreckiego, Szymanowskiego ...  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

brbr

Dwójka niestety w weekend dopiero, w pracy niedyrydy...

Pboczek

#78
Dobrze że w ogóle i to się chwali  :),  bo ludziska coś zapomnieli o radiu. A dźwięk z analogowych tunerów potrafi być zaskakująco dobry i muzykalny.

Kanon Dwójki podaje porządną muzykę.

Rossini, Vivaldi jak najbardziej przy pracy...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Dzisiaj w pierwszej godzinie Kanonu Dwójki - Znacie to posłuchajcie: Nina Simone i Dawid Bowie. M.in. prezentowano utwór Niny, który wykonywał także Dawid - jest taki jeden znany wałek ..., w ogóle cała godzina była w jego klimacie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

W tym tygodniu zaproszenie do prowadzenia audycji "Znacie, to posłuchajcie" przyjął ceniony polski pianista, twórca zespołu jazzowego Filip Wojciechowski Trio. Gość przedstawia swoje ulubione dzieła muzyki klasycznej, a także jazzowej w ponadczasowych, mistrzowskich wykonaniach. Filip Wojciechowski jest pianistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) i Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m.in. japońskiej Denon i polskiej Dux. Cyt. za stroną polskiego radia.

"Znacie to posłuchajcie" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00, II PR.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

W dwójeczce leci sobie od chwili Symfonia nr 3 Góreckiego, Symfonia pieśni żałosnych.

Podobno jest to jeden z najbardziej przejmujących smutkiem utworów jakie napisano dlatego nigdy nie starałem się głęboko przeżyć tego co jest śpiewane, wystarczy mi piękno samej powierzchni ;).

Przejmujące.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Z Trójki odeszli ostatnio Wojciech Mann, Jan Chojnacki, a teraz Wojciech Waglewski z Bartoszem Waglewskim i Gaba Kulka. Lawina po Annie Gacek.

W audycjach pojawiają się jakieś szczawiaste głosiki, a stacja zamienia się w antenę hip hopa.

Niedźwiecki ma ostatnio taki smutny głos.

Zostaje Dwójka i ona zaskakująco trzyma poziom.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gratefullde

Słucham w aucie Radia Poznań, z Trójki zrezygnowałem...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Moriarty

Cytat: Pboczek w Marzec 26, 2020, 07:59Z Trójki odeszli ostatnio Wojciech Mann, Jan Chojnacki, a teraz Wojciech Waglewski z Bartoszem Waglewskim i Gaba Kulka. Lawina po Annie Gacek.

Zdaje się, że Kydryński też na wylocie. On akurat nie chciał odejść, ale po prostu nie znalazł swojej audycji w ramówce.
"Dobra" zmiana rozpieprza w kulturze wszystko równo. Teatry, muzea, telewizję, radio, lokalne biblioteki i domy kultury (Gliński przecież odmówił im zwyczajowej dotacji zaraz na początku swojej kadencji, czyli wykończył lokalną kulturę głodem jak Stalin Ukrainę).

Zostawią po sobie spaloną ziemię, niczym hordy Wandali. Najbardziej przeraża mnie to, że robią w ten sposób idealny grunt pod renesans faszyzmu i innych radykalnych fanatyzmów.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Old Man Kensey

Słucham ostatnio przy pracy zdalnej z domu, internetowego radia Baobab. Nie ma pitolenia, wirusa i polityki, tylko muzyka. Dobra muzyka, prowadzący program to m.in. dziennikarze z Trójki, którzy nie zmieścili się w wąskich ramach kulturalnych podłej zmiany.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

krzysiow122

Hej - też słucham Baobab, nawet w telefonie mam apkę radia internetowego.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

GP412

CytatSłucham w aucie Radia Poznań, z Trójki zrezygnowałem...

Radio Poznań jest bardzo dobre..zawsze słuchałem Trójki..ale Gacek nie trawiłem i tak około roku temu przerzuciłem się na Radio Poznań.Rzadko wracam do Trójki.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

frywolny trucht

Radio Poznań nie jest przypadkiem lokalną reżimówką?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Było świetną lokalną rozgłośnią za czasów prezesury Piotra Frydryszka i nazywało się Radio Merkury.
Obecnie jest tym co napisał Frywolny.

GP412

#91

  :) :) No to uwielbiam w "lokalnej reżimówce" Klasyke Muzyczną Aliny Kurczewskiej,Lubię Jazz Łukasza Kurzawskiego oraz Noc u Berniego Wojciecha Bernarda..mam nadzieje że mi wolno ??  ;) ;)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

frywolny trucht

Radio Merkury to ja nawet pamiętam z lat szczenięcych. Słuchajcie- nie wiem co w Poznaniu dziś, ale mamy tu lokalną reżimówkę Radio PiK i jakbym Jarosława Polskęzbawa słyszał w czasie serwisu informacyjnego. To przekreśla całą resztę.

Muzo FM słucham. Takie tam dla pospólstwa jak znalazł ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

O ile wiem to są dwie stacje nadające muzykę klasyczną: RMF Classic i PR2. W dwójce czasami słucham jakichś audycji chociaż czasami odlatują w jakieś kompletne nisze nisz a RMF C. jest już niemal w całości przestawione na klasyczne evergeeny i muzykę filmową i gdyby nie reklamy to do samochodu jest jak znalazł [emoji4]
Łącznie obydwie stacje mają 1,4% słuchalności.
To jest dopiero nisza [emoji53]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

1,4 obie? Elita!

Słucham Dwójki codziennie i nie znając się na klasyce nawet nie wiedziałem, że tam są niszowe nisze.  :)

Dźwięk analogowego radia jest nie do pobicia przez jakieś internety.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2020, 10:25
1,4 obie? Elita!
Raczej na wymarciu [emoji853]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

PR2 jest całkiem niezła, a najlepsza jest jako poranny budzik :) słucham codziennie od 5:45 do 6:15, czyli zanim się obudzę i wstanę... ale serio, to jeśli ktoś szuka urozmaiconej muzyki klasycznej, nie tylko "z epoki", lecz także współczesnej - to chyba nie ma lepszej alternatywy, jak Dwójka.

Ps. RMF Classic to tylko do samochodu się nadaje, niestety :(
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Cytat: krzysiow122 w Marzec 26, 2020, 18:24Hej - też słucham Baobab, nawet w telefonie mam apkę radia internetowego.

Krzysiek, a na jakiej aplikacji słuchasz Baobab? Ja mam Replaio, lecz tutaj nie ma tej stacji...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Pboczek

Cytat: Old Man Kensey w Marzec 27, 2020, 10:50Ps. RMF Classic to tylko do samochodu się nadaje, niestety :(

Do samochodu tylko Dwójka!

Cytat: vasa w Marzec 27, 2020, 10:29Raczej na wymarciu
Dzieci się rodzą, dorastają, zawsze coś się ostanie, bez obaw.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

marek.pap

#99
Cytat: Pboczek w Marzec 27, 2020, 10:25Dźwięk analogowego radia jest nie do pobicia przez jakieś internety.

Sygnał do nadajników naziemnych UKF FM jest dosyłany przez satelitę. Jest to ten sam sygnał, który jest dostępny w internecie. Obecnie dla Polskiego Radia jest to 192 kb/s.
http://www.sat-charts.eu/artykul,2800,Feeds---dosyly---przekazy-Polskie-Radio.html