Klipsch Heresy I II III

Zaczęty przez Jamówię, Grudzień 26, 2016, 11:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

No dobra, żarty żartami. Żeby nie było że nabijam się z wokalistów - pamiętam jak po raz pierwszy usłyszałem Yamahy NS-590 u kolegi. Nie mieliśmy wtedy standów. Można było w sumie ustawić je na dwóch krzesłach, ale podłożone zostały grube książki pod przednią część obudowy, co dało kąt i całkiem głębokie pochylenie przedniej ścianki. Scena byłą taka jakbyśmy siedzieli na balkonie, a artyści paradowali na dole. Od razu wiedziałem, że warto dorobić podstawki. Eksperymentów robiłem sporo i uważam, że każdy powinien przejść swoją drogę. Na dzieńdzisiejszy wiem, że wolę mieć tweeter wyżej niż poziom uszu.

paul_67

Dopiero jak staną na miejscu docelowym będę wiedział co dalej robić.Na razie eksperymenty nie maja większego sensu bo stoją jakieś półtora metra bliżej niż powinny.Jednak coraz bardziej przekonuje się do podstawek 40 cm.

goky

Jasne , wydaje się że warto spróbować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szatann

Zamów sobie taborety z ikei oddvar wysokość idealna heresy grają na nich bardzo fajnie. Ogólnie potwierdzam, na podłodze scena nie do przyjęcia, wyższe częstotliwości z tubek są umiejscowione na scenie wysoko - normalnie ale jak wiekszą część pasma przetwarza głośnik basowy to dźwięk jest z podłogi.

szatann


paul_67

Cytat: szatann w Lipiec 12, 2019, 21:43Zamów sobie taborety z ikei oddvar
Właśnie oglądałem te taborety i za te pieniądze nie ma co się bawić w stolarza.Może je tylko pobejcuje i powinno być OK.

szatann

ja mam dwa komplety jednemu "ciachnąłem" nogi na 27cm pod snell i inne tannoyowate oraz ori 45 cm pod Harbethowo-klipschowate ;)

paul_67

Już wcześniej je widziałem, ale pomyślałem, że może są zbyt mało audiofilskie.Takie zboczenie :) Wyglądają jednak na solidne i jak je skręcę na klej to dadzą radę.

wiki

Działaj, działaj... i dzieł się wrażeniami.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Najbardziej przeraża mnie przesuwanie trzech szaf ze sprzętem, ale nikt za mnie tego nie zrobi.Najpierw kupię te taborety-stojaki.

szatann

Oczywiście można zrobić bardziej audiofilskie jak na fotce z poprzedniej strony, nawet wskazane.
Również kiedyś zrobię porządne standy jak znajdę te jedyne kolumny :) Snell eIII w zasadzie już się należą.

paul_67

Zrobiłem na szybko podstawki pod kolumny.Jeszcze nie szlifowanie, nie obklejane i nie malowane.Wysokość 40 cm.Rzeczywiście dźwięk się podniósł.Może nie tyle wokal co instrumentarium :) Koszt 45 zł nie licząc robocizny, której pozostało jeszcze sporo.

Kangie

Aleś Pawle skompletoweł tej elektrowni!  8)

paul_67

Nazbierało się przez lata tego dziadostwa :)

goky

Miałem te taborety pod delty , na próbę mogą być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky

A nie miałem stoliki , przepraszam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Cytat: goky w Lipiec 17, 2019, 20:06Miałem te taborety pod delty , na próbę mogą być
Które "te" taborety? Na fotce widzisz moje rękodzieło :)

paul_67

Powiem jeszcze jedno.Od dawna nie miałem takiej satysfakcji słuchając CD odkrywając nowe dźwięki, których wcześniej nie słyszałem.Utwory osłuchane, a  inaczej to zagrało jak miałem zapisane w głowie."Obracam w palcach zloty pieniądz"- gitary przechodzące z prawej na lewą i odwrotnie, ale jest jeszcze jedna po środku co mi zawsze umykało.Tutaj nawet nie muszę się wsłuchiwać.Bardzo dobry wgląd w nagranie i pracę realizatora jak na słuchawkach.

cdt

Cytat: paul_67 w Lipiec 22, 2019, 21:31Powiem jeszcze jedno.Od dawna nie miałem takiej satysfakcji słuchając CD odkrywając nowe dźwięki
A ja wiedziałem że tak będzie . Bez względu na to czy to będą I , II czy III . Co pralki to pralki :) . Gratuluje decyzji .

goky

Cytat: paul_67 w Lipiec 17, 2019, 20:22
Cytat: goky w Lipiec 17, 2019, 20:06Miałem te taborety pod delty , na próbę mogą być
Które "te" taborety? Na fotce widzisz moje rękodzieło :)

Myślałem o stolikach z ikea , napisałem że pomyłka [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Górna porysowana ścianka została przeszlifowana, pokryta bejcą i olejem.Dobrze, że to był prawdziwy fornir, a nie okleina drewnopodobna.Operacja zakończyła się sukcesem :)

cdt

To teraz Twoja kolej na paprotki  ;)

paul_67

Nawet żona wie,że to nie są stojaki do kwiatów :)

paul_67

Podstawki gotowe.

paul_67

[wulgaryzm] najebałem się jak pies z dzieciakiem na karku i nikt nawet nie pochwali? Dla kogo ja to robię? Dzisiaj zaś skręcałem regały do garażu.Wkrętarka uratowała mi życie bo  ręcznie by się wykończył :)