Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Billie już ledwo śpiewała ,wyniszczona przez narkotyki i wódkę a i tak słucha się jej głosu z podziwem  . W końcu umarła na marskość wątroby  :( . Płyta którą wkleiłeś to pierwsza moja styczność z Holliday . Bardzo ją lubię .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Tak samo było z Chetem Bakerem. Pod koniec życia już prawie nie miał głosu, a śpiewał przejmująco.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Cytat: Moriarty w Grudzień 01, 2019, 18:41
Tak samo było z Chetem Bakerem. Pod koniec życia już prawie nie miał głosu, a śpiewał przejmująco.
Jednak  wolę kiedy dął w trąbę niż śpiewał. Na trąbie był niezwykły !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Dąć w trąbę trzeba umieć!

A Kaczmarski? Przed śmiercią chyba nie dał rady śpiewać z takim ubytkiem krtani...

miniabyr

#4804
Dzięki uprzejmości Sebastiana mogę posłuchać trzech taśm współcześnie wydanych przez min. Analogue Production . To płyty Muddy Watersa "Folk Singer"  oraz Bill  Evans'a "Waltz for Debby"  . O trzecim materiale napiszę coś więcej kiedy dowiem się czegoś  o samym wykonawcy  . To muzyk blusowy  ale kompletnie mi nieznany . Te dwa pierwsze wspomniane materiały, to regularne wydawnictwa tylko teraz wydane na taśmie  . Każde wydawnictwo rozbite jest na dwie szpule . Każde  z prędkością  38cm/s  . I każde wspaniale wydane .  I każde ze względu na aluminiowe szpule bardzo ciężkie . I kurna bardzo drogie  :( O samym dźwięku i wrażeniach napiszę niebawem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Słuchałem u Seby owych nagrań , jak to teraz na mieście gadają - ,,poważne granie" [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr


Ta co by tu napisać . Evans live -nagranie obarczone konsumpcją jak to przy tego typu przedsięwzięciach . No qrde co mam napisać ? Że dupę urywa . No urywa a w szczególności jak ten sam materiał zacytuje się z np. cd . Wtedy dopiero słychać jak daleko przysłowiowe jabłko padło od jabłoni . Oj daleko ,daleko . Materiał z taśmy ma swój ciężar . Ja już to pisałem ,że dźwięk jest nieprawdopodobnie dociążony ,ma moc . Odczucie jakby było go dużo więcej, jest pełniejszy  . Z cd ten materiał brzmi anorektycznie .  Niestety z tym materiałem (Evans) do porównania mam problem ,bo nie mam przyzwoitego wydania  cd . Jednak niezależnie od tego każda tasma która grał u mnie wykazywała się właśnie taka cechą - dźwięku był olbrzymi ,pełniejszy ,muzycznie rozdzielczy ( nie techniczny) i gładki. Tego nie ma ani na cd (dźwięk anorektyczny  ;) )  ani na czarnym placku który w porównaniu do taśmy (porównywałem te same wydania taśma/winyl  firmy sts digital) brzmi delikatnie i ażurowo. Dosłownie ażurowo -to najlepsze określenie które spodobało się moim znajomy kiedy puściłem im do porównania taśma /winyl .
A co z materiałem M. Waters'a
To jutro naskrobie . Ale pierwsze dźwięki i padły słowa " O [wulgaryzm]" . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Słuchałem u Jacka dwóch nagrań z jednej sesji. Jedno cięte bezpośrednio na winyl, a drugie najpierw na taśmę i z niej dopiero winyl.
Nie wiedziałem które jest które, i sądząc że taśma będzie z większą dynamiką drajwem i otwartością typowałem to tłoczenie na to nagrane z taśmy.
Było dokładnie odwrotnie, materiał po przejściu przez taśmę siadł. Ciekawe jak wypadło by porównanie tego bezpośrednio ciętego tłoczenia z samą taśmą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop

#4808
Cytat: Piterski w Grudzień 03, 2019, 21:59Słuchałem u Jacka dwóch nagrań z jednej sesji. Jedno cięte bezpośrednio na winyl, a drugie najpierw na taśmę i z niej dopiero winyl.
Nie wiedziałem które jest które, i sądząc że taśma będzie z większą dynamiką drajwem i otwartością typowałem to tłoczenie na to nagrane z taśmy.
Było dokładnie odwrotnie, materiał po przejściu przez taśmę siadł. Ciekawe jak wypadło by porównanie tego bezpośrednio ciętego tłoczenia z samą taśmą.
Zapraszam do mnie w weekend ale ogólnie nie ma co porównywać 😁
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

Dziekuję za zaproszenie ale nie wiem czy w ten weekend dam radę.

Masz taki materiał, który był w jednej sesji nagrywany bezpośrednio na płytę (na żywca że tak to określę) i taśmę (kopię taśmy) na której też to było równocześnie rejestrowane? Bo ja myślę o takim porównaniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jacek-k-wawa

To co Piterski u mnie słuchał to The Syd Lawrence Orchestra Big Band Spectacular. Jest np tu:
https://elusivedisc.com/the-syd-lawrence-orchestra-big-band-spectacular-180g-d2d-import-2lp-dvd/

I uwaga - jest też na tasmie. Jak ktoś ma nadmiarowe 500 dolków to możemy zrobić fajny test:
https://elusivedisc.com/the-syd-lawrence-orchestra-big-band-spectacular-master-quality-reel-to-reel-tape/

:-)

seblop

#4811
Cytat: Piterski w Grudzień 03, 2019, 22:50Dziekuję za zaproszenie ale nie wiem czy w ten weekend dam radę.

Masz taki materiał, który był w jednej sesji nagrywany bezpośrednio na płytę (na żywca że tak to określę) i taśmę (kopię taśmy) na której też to było równocześnie rejestrowane? Bo ja myślę o takim porównaniu.
Inaczej mam wydanie płyty gramofonowe muddy Waters analog production i prosto od nich taśmę z której to wydanie było robione.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

W takim wypadku płyta może powalczyć pod warunkiem, że jest wydana na 45 obrotów.

Takie porównanie materiałów jak pokazał Jacek to ma wtedy sens.
To co Ty proponujesz to jest ustawianie wyniku ;D

Ja mimo wszystko w taśmy wchodzić nie będę. Raz, że to za droga zabawa, a dwa to i tak sprzęt mam za słaby na takie ekscesy ;).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: miniabyr w Grudzień 03, 2019, 21:53Jednak niezależnie od tego każda tasma która grał u mnie wykazywała się właśnie taka cechą - dźwięku był olbrzymi ,pełniejszy ,muzycznie rozdzielczy ( nie techniczny) i gładki. Tego nie ma ani na cd (dźwięk anorektyczny   )  ani na czarnym placku który w porównaniu do taśmy (porównywałem te same wydania taśma/winyl  firmy sts digital) brzmi delikatnie i ażurowo. Dosłownie ażurowo -to najlepsze określenie które spodobało się moim znajomy kiedy puściłem im do porównania taśma /winyl .
Wiem co masz na myśli. To tylko pokazuje ile tracimy jako melomani słuchając płyt i jak materiał muzyczny ze studia nagrań był kastrowany z tego mięsiwa i masy. Ludzie z najbliższego mi otoczenia nie kumają nic jak im o tym mówię.

miniabyr

#4814
Cytat: Kangie w Grudzień 04, 2019, 11:23Ludzie z najbliższego mi otoczenia nie kumają nic jak im o tym mówię.
I tego nie zmienimy choćbyśmy starali się bardzo . Ludzie po prostu tym się nie interesują lub nie mają na to czasu i pieniędzy. Zastanawia mnie tylko że  tak łatwo oddajemy walkowerem jakość na rzecz ilości i taniego  blichtru . Już nie wspomnę o czymś tak egzotycznym jak celebrowanie  przygotowania do odsłuchu - wyciagnięcie płyty ,położenie na talerzu ,czyszczenie  etc .  To wszystko zastąpiło granie z plików i  streaming -(
Dziś wieczorem zasiądę do Muddy Watersa i porównam go z cd MFSL wydanym na złocie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Jak już będziesz miał gramofon to mam tego Muddego na winylu z AP, wpraszam się na odsłuchy obu wersji.

miniabyr

Ok . Ja sobie na gwiazdkę zakupią z AP wersję na SACD. Będzie komplet !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Cytat: miniabyr w Grudzień 04, 2019, 16:40tak łatwo oddajemy walkowerem jakość na rzecz ilości i taniego  blichtru

Ładnie to ująłeś. Nic, tylko przyklasnąć... takie mamy czasy.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

miniabyr

#4818
A w sobotę dzięki Michałowi Fladze będę mógł posłuchać najnowszych kabli firmy Kimber !!!! Zrobili coś co nazwali Carbon . I z tej właśnie serii trafi do mnie bardzo wysoki zawodnik głośnikowy jak i interkonekt https://www.kimber.com/series/carbon  CDN 8) Lechu dzięki !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Cytat: jacek-k-wawa w Grudzień 04, 2019, 17:49Jak już będziesz miał gramofon to mam tego Muddego na winylu z AP, wpraszam się na odsłuchy obu wersji.
To chyba musisz się prędzej wprosic do mnie.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

To tak tytułem wstępu ,że się nie lenię !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Jakie ustawianie wyniku ? Owszem vinyl jest świetny, a taśma ... trudno opisać, zjawiskowa ! A Kimbery ciekawe daj znać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: miniabyr w Grudzień 04, 2019, 20:25
To tak tytułem wstępu ,że się nie lenię !
Normalnie - zarobiony jesteś [emoji3548][emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Grudzień 04, 2019, 20:27
Cytat: miniabyr w Grudzień 04, 2019, 20:25
To tak tytułem wstępu ,że się nie lenię !
Normalnie - zarobiony jesteś [emoji3548][emoji23]

[emoji377][emoji1634]


I właśnie w taki sposób lubię być zarobiony ! Czysta przyjemność .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Cytat: seblop w Grudzień 04, 2019, 20:14
Cytat: jacek-k-wawa w Grudzień 04, 2019, 17:49Jak już będziesz miał gramofon to mam tego Muddego na winylu z AP, wpraszam się na odsłuchy obu wersji.
To chyba musisz się prędzej wprosic do mnie.


Z chęcią :-)

A żeby dołozyć jeszcze jedną wersję do testów to właśnie sprawdziłem, że na Tidalu jest wersja tego albumu w MQA. Choć nie wiem, czy mamy kogoś kto ma mozliwość odegrania tego z Tidala na jakimś sensownie jakościowym streamerze z DACem obsługującym ten wynalazek. Mój streamer co prawda to umi :-) ale jest dość podłej jakości więc chyba go nie ma co brać pod uwagę w testach.